TomTom i Bridgestone Mobility Solutions rozszerzają współpracę
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś zawarcie wieloletniej umowy z Bridgestone Mobility Solutions, jednostką biznesową Bridgestone. Porozumienie to pozwoli klientom lepiej optymalizować ich floty i przyspieszyć przejście na pojazdy elektryczne (EV). W ten sposób TomTom i Bridgestone wspierają zrównoważoną mobilność i redukcję zanieczyszczeń w miastach.
Oprogramowanie do zarządzania flotą Webfleet firmy Bridgestone Mobility Solutions wykorzystuje najlepszą w swojej klasie nawigację TomTom, mapy i dane o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym z ponad 600 milionów urządzeń connected na całym świecie. Rezultatem jest zintegrowane rozwiązanie, które pozwala firmom zarządzać wszystkimi pojazdami na jednej platformie. Dzięki rozszerzonej współpracy, Webfleet włączy najnowsze dane TomTom dotyczące pojazdów elektrycznych i produkty do wyznaczania tras do swojego portfolio rozwiązań dla EV. Klienci mogą więc szybciej przejść na pojazdy elektryczne i prowadzić działalność w opłacalny sposób.
„Poprawa globalnej logistyki i pomoc naszym klientom w rozwiązywaniu wyzwań związanych z elektryfikacją floty jest kluczowym celem w TomTom" - powiedział Mike Schoofs, Chief Revenue Officer, TomTom. „Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z Bridgestone Mobility Solutions, partnerem, który podziela nasze zaangażowanie w stymulowanie innowacji w branży flotowej i logistycznej. Dzięki tej umowie obie firmy integrują swoje najlepsze rozwiązania w jednym miejscu, co pomoże firmom działać płynnie i elektryfikować w sposób zdecydowany”.
„W Bridgestone Mobility Solutions pracujemy nad wspieraniem elektryfikacji flot na całym świecie” - powiedział Paul Verheijen, Vice President, Product Strategy & Partnerships, Bridgestone Mobility Solutions. „Dzięki współpracy z TomTom pomagamy przyspieszyć elektryfikację floty, wykorzystując wiodące w branży dane o ruchu drogowym, mapy i nawigację, aby lepiej zoptymalizować dostawy, poprawić zachowanie kierowcy i zasięg oraz zwiększyć ogólną produktywność. Z niecierpliwością czekamy na wykorzystywanie pełnego potencjału e-mobilności na drodze do udanej transformacji czystej energii”.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.