TomTom i Bridgestone Mobility Solutions rozszerzają współpracę
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś zawarcie wieloletniej umowy z Bridgestone Mobility Solutions, jednostką biznesową Bridgestone. Porozumienie to pozwoli klientom lepiej optymalizować ich floty i przyspieszyć przejście na pojazdy elektryczne (EV). W ten sposób TomTom i Bridgestone wspierają zrównoważoną mobilność i redukcję zanieczyszczeń w miastach.
Oprogramowanie do zarządzania flotą Webfleet firmy Bridgestone Mobility Solutions wykorzystuje najlepszą w swojej klasie nawigację TomTom, mapy i dane o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym z ponad 600 milionów urządzeń connected na całym świecie. Rezultatem jest zintegrowane rozwiązanie, które pozwala firmom zarządzać wszystkimi pojazdami na jednej platformie. Dzięki rozszerzonej współpracy, Webfleet włączy najnowsze dane TomTom dotyczące pojazdów elektrycznych i produkty do wyznaczania tras do swojego portfolio rozwiązań dla EV. Klienci mogą więc szybciej przejść na pojazdy elektryczne i prowadzić działalność w opłacalny sposób.
„Poprawa globalnej logistyki i pomoc naszym klientom w rozwiązywaniu wyzwań związanych z elektryfikacją floty jest kluczowym celem w TomTom" - powiedział Mike Schoofs, Chief Revenue Officer, TomTom. „Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z Bridgestone Mobility Solutions, partnerem, który podziela nasze zaangażowanie w stymulowanie innowacji w branży flotowej i logistycznej. Dzięki tej umowie obie firmy integrują swoje najlepsze rozwiązania w jednym miejscu, co pomoże firmom działać płynnie i elektryfikować w sposób zdecydowany”.
„W Bridgestone Mobility Solutions pracujemy nad wspieraniem elektryfikacji flot na całym świecie” - powiedział Paul Verheijen, Vice President, Product Strategy & Partnerships, Bridgestone Mobility Solutions. „Dzięki współpracy z TomTom pomagamy przyspieszyć elektryfikację floty, wykorzystując wiodące w branży dane o ruchu drogowym, mapy i nawigację, aby lepiej zoptymalizować dostawy, poprawić zachowanie kierowcy i zasięg oraz zwiększyć ogólną produktywność. Z niecierpliwością czekamy na wykorzystywanie pełnego potencjału e-mobilności na drodze do udanej transformacji czystej energii”.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników
Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Prawo
UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.