Komunikaty PR

T-Mobile dzięki sztucznej inteligencji i sieci 5G tworzy wizualizację przebiegu

2023-02-14  |  01:00

Połączenia sportu, technologii i sztuki – tego mogli doświadczyć kibice niedzielnego wyścigu Izerská 50 - długodystansowego biegu narciarskiego, organizowanego od blisko 60 lat w czeskich Górach Izerskich. T-Mobile postanowił połączyć świat sportu i sztuki poprzez unikalny projekt wykorzystujący najnowocześniejsze technologie transmisji danych. Podczas niedzielnego wyścigu Izerská 50, powstała wizja artystyczna w postaci animacji, która w czasie rzeczywistym odzwierciedlała wydarzenia na torze m.in. trasę i szybkość narciarzy. Ten projekt umożliwił obejrzenie i uwiecznienie wyścigu w tak unikalny sposób.

 

Wyobraź sobie, że bierzesz udział w wyścigu narciarstwa biegowego w Górach Izerskich. Wiatr wieje łagodnie, a Ty ruszasz w trasę. W tym samym czasie na cyfrowej instalacji artystycznej przed centrum handlowym Arkády Pankrác w Pradze, pojawiają się niezliczone kolorowe cząsteczki, animowane przez różne rodzaje danych – od pogody po prędkość narciarzy. W ten sposób powstaje wyjątkowa wizualizacja oparta na danych zebranych bezpośrednio w Bedřichovie i przesłanych przez sieć T-Mobile 5G do Pragi. Głównym zamierzeniem operatora było zademonstrowanie możliwości swojej technologii, która może zostać wykorzystana w bardzo różnych dziedzinach. W tym przypadku operator pokazał, że możliwe jest połączenie fizycznego ruchu na świeżym powietrzu, internetowego świata danych i sztucznej inteligencji. A takie eksperymenty mogą spodobać się szerokiej publice.

 

- W dzisiejszym świecie z powszechnie dostępnymi nowoczesnymi technologiami, widzimy wiele możliwości łączenia rzeczy, które pozornie do siebie nie pasują. Wirtualna fuzja sportu i wizualizacji za sprawą naszego projektu, może ekscytować nie tylko sportowców, ale także fanów designu, sztucznej inteligencji i postępu technologicznego. Ta wizja docierać będzie do różnych grup łącząc je, a instalacja może zainteresować każdego choć na chwilę. – dodał Ladislav Báča, dyrektor ds. komunikacji marki i marketingu w T-Mobile Česká republika.

 

Całość wizualna powstała z połączenia sztucznej inteligencji, kreatywnych pomysłów, a przede wszystkim aktywności zawodników na trasie. Praca była możliwa dzięki najnowocześniejszej technologii sieci 5G T-Mobile. Było to połączenie danych zbieranych w czasie rzeczywistym bezpośrednio na trasie w Bedřichovie podczas wyścigu, w tym danych o pogodzie, ruchu na trasie oraz danych geograficznych i elementów wizualnych zaprogramowanych na podstawie danych z ubiegłorocznego wyścigu Jizerská 50.

Projekt dla T-Mobile został opracowany kreatywnie, strategicznie i organizacyjnie przez zespół Ticino złożony z ekspertów z sieci reklamowej WPP, natomiast dzieło sztuki wyprodukowała firma Nice!, która jest agencją produkcyjną, udźwiękowienie zaś zapewniło wielokrotnie nagradzane brazylijskie studio Hefty. Partnerem komunikacyjnym całego projektu była agencja Raul, organizator Jizerská 50. Cały proces przygotowań do kampanii trwał około trzech miesięcy, a głównym celem było inspirowanie, łączenie i pokazywanie tego, co dzisiejsza technologia może zdziałać.

 

- To wspaniale, kiedy możemy odkrywać nowe technologie i sposoby podejścia do tradycyjnych mediów, formatów i przekazów. Wizualizacja danych z transmisji sportowych w ten sposób była okazją, której my i nasz klient nie chcieliśmy przegapić – powiedziała Michaela Pechanová, dyrektor kreatywna zespołu Ticino w WPP.

 

 

O firmie

 

T-Mobile jest stabilnym i silnym partnerem dla małych i dużych firm, oferując im najnowocześniejsze data center oraz zaawansowane rozwiązania do bezpiecznego i niezawodnego zarządzania danymi. Z usług z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz rozwiązań chmurowych i systemowych korzystają nie tylko korporacje i administracja państwowa, ale także właściciele małych firm.

Jednym ze strategicznych priorytetów firmy jest prowadzenie działalności w sposób rozważny i zrównoważony. W ramach prac ESG T-Mobile od dawna koncentruje się na działaniach mających na celu łagodzenie zmian klimatu i zwiększanie umiejętności cyfrowych ludności Czech. Operator zapewnia ukierunkowane wsparcie organizacjom non-profit i grupom w niekorzystnej sytuacji oraz pomaga w sytuacjach kryzysowych.

T-Mobile jest członkiem ogólnokrajowej sieci UN Global Compact, a jego usługi zostały trzykrotnie ocenione jako Best-in-test przez UMLAUT (dawniej P3).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Internet ZTE Z1320 – stabilne i niezawodne WiFi Biuro prasowe
2024-11-25 | 11:00

ZTE Z1320 – stabilne i niezawodne WiFi

Imponujące parametry dla lepszego połączenia Router ZTE Z1320 wyposażono w wydajny, dwurdzeniowy procesor o częstotliwości 1GHz, który zapewnia płynność działania nawet przy
Internet Co trzeci Polak uważa, że kompetencje cyfrowe są kluczowe dla rozwoju kariery
2024-11-20 | 15:30

Co trzeci Polak uważa, że kompetencje cyfrowe są kluczowe dla rozwoju kariery

Kompetencje cyfrowe to nieocenione wsparcie w rozwoju kariery. Według najnowszego badania Pracuj.pl już niemal 4 na 10 Polaków uważa, że są one najważniejsze dla postępu zawodowego.
Internet Zyxel Networks wprowadza na rynek inteligentne przełączniki zarządzalne
2024-11-06 | 13:00

Zyxel Networks wprowadza na rynek inteligentne przełączniki zarządzalne

Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań sieciowych opartych na chmurze, wprowadza na rynek nową serię inteligentnych przełączników zarządzalnych Lite-L3 XGS1935,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie

Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.

Ochrona środowiska

Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro

Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.