TK Elevator wprowadza do swojej oferty windę EOX
TK Elevator wprowadza do swojej oferty nową windę EOX w pełni opartą o cyfrowy rdzeń, charakteryzującą się większą efektywnością energetyczną oraz bardziej przyjazną dla użytkownika. Do tej pory zrównoważone podejście i najnowocześniejsze funkcje cyfrowe były rozwiązaniami dedykowanymi budynkom klasyfikowanym jako średnie i wysokie. Nowa winda EOX zapewnia te korzyści architektom, właścicielom i użytkownikom mniejszych budynków mieszkalnych, które są stałym elementem rozwijającego się miejskiego krajobrazu.
Winda EOX wykorzystuje infrastrukturę w chmurze firmy Microsoft oraz wysokowydajny, ultraszybki układ obliczeniowy firmy NVIDIA i zmienia się wraz z potrzebami klienta. Od samego początku zawiera wszystkie podzespoły niezbędne do cyfrowego rozszerzenia, co ogranicza potrzebę wizyt serwisowych koniecznych do wprowadzania przyszłych ulepszeń. Podobnie jak w przypadku miejskich systemów wypożyczania rowerów i hulajnóg, użytkownicy mogą łączyć się z windą za pomocą przenośnych urządzeń, aby wezwać następną kabinę, korzystać z dynamicznych treści na zintegrowanym ekranie multimedialnym, a także cieszyć się dłuższym czasem bezawaryjnej pracy dzięki inteligentnym funkcjom serwisowym.
„Dla TK Elevator winda EOX stanowi istotną zmianę, jeśli chodzi o korzyści dla klientów, ponieważ pozwala na wprowadzenie ekologicznych, cyfrowych rozwiązań do najbardziej standardowych wind” – mówi Inge Delobelle, dyrektor generalny TK Elevator w Europie i Afryce. Dodaje także: „Biorąc pod uwagę rosnącą potrzebę ekologicznych rozwiązań w każdej sferze urbanizacji, EOX ma szansę stać się ważną częścią budynków mieszkalnych, które stanowią większość zabudowań w miastach”.
Ekologiczna winda
Winda EOX wykorzystuje technologię trakcji pasowej o niskim zużyciu energii, zoptymalizowane funkcje oszczędzania energii, takie jak tryb Eco, który uczy się i dostosowuje do wzorców ruchu, a także napęd regeneracyjny, który odprowadza odzyskaną energię z powrotem do sieci elektrycznej budynku. Ponadto, winda zużywa nawet o 28% mniej energii podczas przemieszczania się w szybie i będzie miała klasę efektywności energetycznej A. Pulpit nawigacyjny dostępny w portalu klienta zapewnia użytkownikom pełną informację na termat zużycia energii i oszczędności w ujęciu dziennym, miesięcznym i rocznym. Mniejsza masa windy przekłada się na zmniejszenie śladu węglowego, a mniejsza ilość paliwa potrzebnego do transportu do miejsca docelowego skutkuje średnio ponad 10-procentową redukcją emisji CO2. Winda EOX jest produkowana w europejskich fabrykach TK Elevator, które są zasilane energią w 100% pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Cyfrowa z natury
Dzięki EOX technika cyfrowa nie jest dodatkiem, a standardem. Każda winda została wyposażona w imponujący zestaw cyfrowych funkcji, a za pomocą jednego kliknięcia w portalu klienta można skorzystać z zaawansowanych opcji.
Standardowe funkcje windy EOX:
- Bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania elementów cyfrowych.
- Zdalna aktywacja subskrypcji zaawansowanych opcji.
- Aplikacja AGILE Mobile umożliwiająca wezwanie windy za pomocą smartfona.
- Ekran multimedialny z widżetami rozrywkowo-informacyjnymi.
- Cyfrowy system alarmowy z modułem komórkowym VoIP, który w przyszłości posłuży do komunikacji przez wideo i czat.
- Wewnątrz kabinowy czujnik optyczny zwiększający bezpieczeństwo pasażerów oraz akcelerometr do monitorowania ruchu kabiny i drzwi w celu zapobiegania usterkom.
- Podgląd wydajności i stanu windy w czasie rzeczywistym.
- Ustawianie powiadomień i alertów krytycznych dla zarządców nieruchomości.
Zaawansowane opcje windy EOX:
- Monitorowanie wind i sterowanie nimi – na przykład w celu ograniczenia dostępu do wybranych pięter w przypadku prowadzenia prac budowlanych lub remontowych.
- Możliwość podłączenia interfejsów aplikacji do programowania (API) do innych aplikacji, na przykład do istniejącego już oprogramowania do zarządzania budynkiem.
- Pełny zakres usług TK Elevator w zakresie inteligentnego i prognozowanego serwisu.
- Możliwość zdalnej interwencji.
- Dostosowywanie treści i ekranu multimedialnego do indywidualnych potrzeb.
Aby zagwarantować, że cyfrowe technologie windy EOX spełniają najwyższe standardy, firma TK Elevator nawiązała współpracę z firmami Microsoft i NVIDIA w zakresie – odpowiednio – infrastruktury chmurowej i rdzenia procesora.
„Firmy Microsoft i TK Elevator łączy głębokie zaangażowanie w tworzenie bardziej ekologicznej przyszłości poprzez innowacje. Dzięki usługom chmurowym Azure winda EOX pozwala urbanistom, architektom i właścicielom budynków oszczędzać energię, zwiększyć wydajność i podnieść bezpieczeństwo pasażerów. Pragniemy nadal wspólnie pracować nad technologią, która umożliwi przedsiębiorstwom osiągnięcie celów związanych z ochroną środowiska przy jednoczesnym zaoferowaniu klientom większych korzyści” – mówi Çağlayan Arkan, wiceprezes i globalny dyrektor ds. produkcji i łańcucha dostaw w firmie Microsoft.
„Nasza zaawansowana platforma obliczeń brzegowych NVIDIA Jetson Nano jest teraz częścią nowej windy EOX stworzonej przez TK Elevator” – mówi David Hogan, wiceprezes NVIDIA na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. „Zintegrowana z windą EOX technologia Jetson Nano pozwala na równoległą pracę wielu sieci neuronowych, co stanowić będzie podstawę wszelkich przyszłych rozwiązań opartych na zaawansowanej sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowemu”.
Dostępna już dziś
Od dziś winda EOX jest dostępna dla klientów w całej Europie.
Od dziś, tj. 6 października 2022 r. winda EOX jest dostępna dla klientów w całej Europie. Usprawnione procesy realizacji zamówień i dostaw w europejskich zakładach TK Elevator umożliwią przesłanie potwierdzonej przez klienta konfiguracji windy bezpośrednio do produkcji za pośrednictwem bezdotykowego systemu zamówień. Zoptymalizowane procesy pakowania i wstępnego montażu przekładają się na skrócenie czasu dostawy i montażu windy EOX nawet o 50% w porównaniu z wcześniejszymi ofertami w tym segmencie.
* Wszystkie porównania dotyczące redukcji zużycia energii i masy są dokonywane na podstawie poprzedniej standardowej konfiguracji wind TK Elevator w tym samym segmencie.
** Zmniejszenie śladu węglowego odnosi się do śladu przed rozpoczęciem użytkowania windy.
Premiera: Cooler Master Hyper 411 Nano - kompaktowe i wydajne chłodzenie CPU dla
CampusAI i Instytut Human+AI rozpoczynają globalny dialog o generatywnej sztuczn
MC600 - nowy mobot od MiR i UR
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Ochrona środowiska
Pozew przeciwko Skarbowi Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Może to wpłynąć na przyszłe regulacje
Fundacja ClientEarth w imieniu dwóch osób chorych na astmę pozwała właśnie Skarb Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Po raz pierwszy w Polsce sąd będzie musiał zbadać, czy istnieje bezpośredni związek między zanieczyszczeniem powietrza a poważnymi schorzeniami. To przełomowa sprawa, która może zmienić sposób egzekwowania prawa do życia i zdrowia.
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.