TK Elevator wprowadza do swojej oferty windę EOX
TK Elevator wprowadza do swojej oferty nową windę EOX w pełni opartą o cyfrowy rdzeń, charakteryzującą się większą efektywnością energetyczną oraz bardziej przyjazną dla użytkownika. Do tej pory zrównoważone podejście i najnowocześniejsze funkcje cyfrowe były rozwiązaniami dedykowanymi budynkom klasyfikowanym jako średnie i wysokie. Nowa winda EOX zapewnia te korzyści architektom, właścicielom i użytkownikom mniejszych budynków mieszkalnych, które są stałym elementem rozwijającego się miejskiego krajobrazu.
Winda EOX wykorzystuje infrastrukturę w chmurze firmy Microsoft oraz wysokowydajny, ultraszybki układ obliczeniowy firmy NVIDIA i zmienia się wraz z potrzebami klienta. Od samego początku zawiera wszystkie podzespoły niezbędne do cyfrowego rozszerzenia, co ogranicza potrzebę wizyt serwisowych koniecznych do wprowadzania przyszłych ulepszeń. Podobnie jak w przypadku miejskich systemów wypożyczania rowerów i hulajnóg, użytkownicy mogą łączyć się z windą za pomocą przenośnych urządzeń, aby wezwać następną kabinę, korzystać z dynamicznych treści na zintegrowanym ekranie multimedialnym, a także cieszyć się dłuższym czasem bezawaryjnej pracy dzięki inteligentnym funkcjom serwisowym.
„Dla TK Elevator winda EOX stanowi istotną zmianę, jeśli chodzi o korzyści dla klientów, ponieważ pozwala na wprowadzenie ekologicznych, cyfrowych rozwiązań do najbardziej standardowych wind” – mówi Inge Delobelle, dyrektor generalny TK Elevator w Europie i Afryce. Dodaje także: „Biorąc pod uwagę rosnącą potrzebę ekologicznych rozwiązań w każdej sferze urbanizacji, EOX ma szansę stać się ważną częścią budynków mieszkalnych, które stanowią większość zabudowań w miastach”.
Ekologiczna winda
Winda EOX wykorzystuje technologię trakcji pasowej o niskim zużyciu energii, zoptymalizowane funkcje oszczędzania energii, takie jak tryb Eco, który uczy się i dostosowuje do wzorców ruchu, a także napęd regeneracyjny, który odprowadza odzyskaną energię z powrotem do sieci elektrycznej budynku. Ponadto, winda zużywa nawet o 28% mniej energii podczas przemieszczania się w szybie i będzie miała klasę efektywności energetycznej A. Pulpit nawigacyjny dostępny w portalu klienta zapewnia użytkownikom pełną informację na termat zużycia energii i oszczędności w ujęciu dziennym, miesięcznym i rocznym. Mniejsza masa windy przekłada się na zmniejszenie śladu węglowego, a mniejsza ilość paliwa potrzebnego do transportu do miejsca docelowego skutkuje średnio ponad 10-procentową redukcją emisji CO2. Winda EOX jest produkowana w europejskich fabrykach TK Elevator, które są zasilane energią w 100% pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Cyfrowa z natury
Dzięki EOX technika cyfrowa nie jest dodatkiem, a standardem. Każda winda została wyposażona w imponujący zestaw cyfrowych funkcji, a za pomocą jednego kliknięcia w portalu klienta można skorzystać z zaawansowanych opcji.
Standardowe funkcje windy EOX:
- Bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania elementów cyfrowych.
- Zdalna aktywacja subskrypcji zaawansowanych opcji.
- Aplikacja AGILE Mobile umożliwiająca wezwanie windy za pomocą smartfona.
- Ekran multimedialny z widżetami rozrywkowo-informacyjnymi.
- Cyfrowy system alarmowy z modułem komórkowym VoIP, który w przyszłości posłuży do komunikacji przez wideo i czat.
- Wewnątrz kabinowy czujnik optyczny zwiększający bezpieczeństwo pasażerów oraz akcelerometr do monitorowania ruchu kabiny i drzwi w celu zapobiegania usterkom.
- Podgląd wydajności i stanu windy w czasie rzeczywistym.
- Ustawianie powiadomień i alertów krytycznych dla zarządców nieruchomości.
Zaawansowane opcje windy EOX:
- Monitorowanie wind i sterowanie nimi – na przykład w celu ograniczenia dostępu do wybranych pięter w przypadku prowadzenia prac budowlanych lub remontowych.
- Możliwość podłączenia interfejsów aplikacji do programowania (API) do innych aplikacji, na przykład do istniejącego już oprogramowania do zarządzania budynkiem.
- Pełny zakres usług TK Elevator w zakresie inteligentnego i prognozowanego serwisu.
- Możliwość zdalnej interwencji.
- Dostosowywanie treści i ekranu multimedialnego do indywidualnych potrzeb.
Aby zagwarantować, że cyfrowe technologie windy EOX spełniają najwyższe standardy, firma TK Elevator nawiązała współpracę z firmami Microsoft i NVIDIA w zakresie – odpowiednio – infrastruktury chmurowej i rdzenia procesora.
„Firmy Microsoft i TK Elevator łączy głębokie zaangażowanie w tworzenie bardziej ekologicznej przyszłości poprzez innowacje. Dzięki usługom chmurowym Azure winda EOX pozwala urbanistom, architektom i właścicielom budynków oszczędzać energię, zwiększyć wydajność i podnieść bezpieczeństwo pasażerów. Pragniemy nadal wspólnie pracować nad technologią, która umożliwi przedsiębiorstwom osiągnięcie celów związanych z ochroną środowiska przy jednoczesnym zaoferowaniu klientom większych korzyści” – mówi Çağlayan Arkan, wiceprezes i globalny dyrektor ds. produkcji i łańcucha dostaw w firmie Microsoft.
„Nasza zaawansowana platforma obliczeń brzegowych NVIDIA Jetson Nano jest teraz częścią nowej windy EOX stworzonej przez TK Elevator” – mówi David Hogan, wiceprezes NVIDIA na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. „Zintegrowana z windą EOX technologia Jetson Nano pozwala na równoległą pracę wielu sieci neuronowych, co stanowić będzie podstawę wszelkich przyszłych rozwiązań opartych na zaawansowanej sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowemu”.
Dostępna już dziś
Od dziś winda EOX jest dostępna dla klientów w całej Europie.
Od dziś, tj. 6 października 2022 r. winda EOX jest dostępna dla klientów w całej Europie. Usprawnione procesy realizacji zamówień i dostaw w europejskich zakładach TK Elevator umożliwią przesłanie potwierdzonej przez klienta konfiguracji windy bezpośrednio do produkcji za pośrednictwem bezdotykowego systemu zamówień. Zoptymalizowane procesy pakowania i wstępnego montażu przekładają się na skrócenie czasu dostawy i montażu windy EOX nawet o 50% w porównaniu z wcześniejszymi ofertami w tym segmencie.
* Wszystkie porównania dotyczące redukcji zużycia energii i masy są dokonywane na podstawie poprzedniej standardowej konfiguracji wind TK Elevator w tym samym segmencie.
** Zmniejszenie śladu węglowego odnosi się do śladu przed rozpoczęciem użytkowania windy.

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.