Tiara 2 LED – nowe oprawy drogowe w portfolio Lena Lighting
Do wysoceenergooszczędnej linii opraw Tiara LED od Lena Lighting dołączyły właśnie nowe produkty. Tiara 2 LED to gwarancja nie tylko komfortowego montażu, ale również doskonałych parametrów i najwyższej jakości wykonania. Dwa rozmiary opraw oraz trzydzieści sześć rozsyłów drogowych pozwalają perfekcyjnie oświetlić drogi, ulice oraz całą przestrzeń miejską.
Oświetlenie drogowe konsumuje około 30% budżetu gmin. Sposobem na ograniczenie tych kosztów jest modernizacja sieci oświetlenia drogowego. Idealnie sprawdzą się w tym zakresie nowe oprawy drogowe Tiara 2 LED od Lena Lighting. Oprawy te wykorzystują najnowocześniejszą technologię oraz innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne, by zapewnić maksymalną energooszczędność, trwałość oraz wygodę montażu. Wyróżnia je także bardzo szeroki wachlarz rozsyłów światła, co pozwala stosować je w najróżniejszych przestrzeniach – od autostrad i dróg krajowych, przez ulice osiedlowe i ścieżki rowerowe, po parkingi czy przejścia dla pieszych. Ma to niebagatelne znaczenie w przypadku inwestycji, w których oprócz parametrów i funkcjonalności ważną kwestią jest spójny wizerunek i wartości estetyczne.
Tiara 2 LED to doskonałe połączenie najbardziej pożądanych obecnie rozwiązań. Lampy te zostały perfekcyjnie przygotowane do współdziałania z systemami sterowania oraz zarządzania oświetleniem. Tiara 2 LED, podobnie jak inne modele z tej linii, posiada w pełni programowalny sterownik, który pozwala na zdalne optymalizowanie parametrów oprawy, takich jak moc czy strumień świetlny. Inteligentne opcje zapewniają maksymalizację oszczędności zużycia energii elektrycznej, dostosowując natężenie światła do pory dnia, warunków atmosferycznych czy natężenia ruchu.
- Modernizacja oświetlenia drogowego to proces, w którym gminy pokładają duże nadzieje. Pozwala ona bowiem na znaczną redukcję kosztów energii elektrycznej, przy jednoczesnym uwolnieniu mocy, która niezbędna była do dotychczasowego oświetlenia. Uwolniona moc przyłączeniowa może służyć innym odbiorcom energii. Minimalizując moc, minimalizujemy zanieczyszczenia emitowane do atmosfery. Ponadto oprawy z rodziny Tiara LED nie zanieczyszczają środowiska światłem. Dzięki wielomatrycowym soczewkom światło kierowane jest w miejsca, w których powinno się znaleźć.- mówi Marcin Szewczyk, Dyrektor Sprzedaży ds. opraw ulicznych i drogowych.
Nowe oprawy Tiara 2 LED zyskały szeroki zakres regulacji kąta wychylenia względem oświetlanej powierzchni, wynoszący od -30 do +30 stopni, niezależny od sposobu montażu (szczytowego na słupie lub na wysięgniku). Wszystkie produkty z linii Tiara LED posiadają oddzielny korpus z ergonomicznym systemem zawieszania modułu świetlnego.
Modułowość oprawy zapewnia beznarzędziowy montaż oraz możliwość szybkiej wymiany panelu świetlnego i elektrycznego. W produktach pojawiły się również nowe klipsy zamykające oprawę, które znacznie przyspieszają instalację i zapewniają szczelność na poziomie IP66. Klipsy te dodatkowo zostały zaprojektowane tak, by stworzyć możliwość zabezpieczenia oprawy przed dostępem do jej wnętrza osób nieuprawnionych (zabezpieczenie antywandalne). Tiara 2 LED charakteryzuje się wysoką trwałością. Korpus i rękojeść wykonano z odlewu aluminiowego o odporności na uderzenia mechaniczne (IK09).
Tiara 2 LED wykorzystuje wielokierunkowe soczewki wykonane z PMMA. Każda soczewka ma taką samą optykę, co zapewnia stałą charakterystykę bryły światła.
Oprawa zapewnia wysoką skuteczność świetlną (do 165lm/W), co pozwala na stosowanie lamp o niskiej mocy, przy zachowaniu wysokiej wartości strumienia świetlnego
- Oświetlenie dobrane zgodnie z normami, poprawia bezpieczeństwo ruchu drogowego i komfort przemieszczania się mieszkańców, zaś wysoka skuteczność świetlna pozwala na zmniejszenie zużycia energii. Szeroka gama optyk w lampach Tiara 2 LED daje możliwość optymalnego doboru oświetlenia do sytuacji drogowych przy zachowaniu obecnej infrastruktury energetycznej.– wyjaśnia Marcin Szewczyk.
W standardowym wyposażeniu oprawy Tiara 2 LED znajdują się:
- ochrona przed przypadkowym przegrzaniem NTC,
- w pełni programowalny sterownik DALI,
- funkcja utrzymania stałego prądu podczas dostępnego czasu CLO,
- filtr zapobiegający kondensacji pary wodnej,
- zaciski przyłączeniowe;
- dostęp bez użycia narzędzi.
Dodatkowe funkcjonalności to:
- złącza NEMA, ZHAGA,
- współpraca z systemami kontroli,
- czujnik ruchu RCR
- wyłącznik nożowy, odłączający napięcie po otwarciu komory elektrycznej.
Nowe produkty Lena Lighting doskonale wkomponują się w każdą przestrzeń, szczególnie, gdy wymaga ona zróżnicowania rozsyłu światła. Ich zastosowanie pozwala stworzyć przyjemne otoczenie, sprzyjające bezpiecznej jeździe oraz spacerom.
Ze względu na łatwość instalacji i obsługi oraz doskonałe parametry świetlne, modele Tiara 2 LED już stały się nieodłącznym elementem nowych inwestycji.
Sztuka przekracza bariery dzięki potędze obrazu
Zaprojektuj Zmiany Społeczne. Dołącz do „Generatora Innowacji. Sieci Wsparcia 3”
Zrównoważone miasto przyszłości — rola mikromobilności w urbanistyce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.