tesa przedstawia tesa® 4965 Original Next Gen
To, co wyróżnia nową wersję kultowej, dwustronnej taśmy, to wdrożenie zmian na etapie jej produkcji, które skutkują zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla o 40%*, co potwierdzają badania zgodne z normą ISO 14067.
Efekt redukcji emisji CO2 osiągnięto poprzez wdrożenie podejścia opartego na bilansie biomasy i zastosowaniu nowej generacji materiału nośnika PET, pochodzącego w 90% z recyklingu pokonsumenckiego. Co najważniejsze, nie wpływa to w żaden sposób na właściwości, ani wydajność nowej taśmy. Taśma charakteryzuje się taką samą niezawodnością jak jej poprzedniczka, która jest obecna na rynku już od 40 lat. Firma odpowiada tym samym na rosnące zapotrzebowanie rynku na produkty wytwarzane w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Ta sama taśma. Ta sama niezawodna wydajność.
Taśma tesa® 4965 Original Next Gen zachowuje zgodność z oryginalną specyfikacją techniczną jej pierwotnej wersji - zarówno pod względem przyczepności, jak również wytrzymałości na rozciąganie. Obie taśmy równie dobrze sprawdzają się w statycznych testach na ścianie w temperaturze pokojowej oraz mają taką samą wartość procentową wydłużenia.
Główne cechy:
- Nowa odsłona produktu cieszącego się zaufaniem od 40 lat.
- Taśma wytwarzana z surowców zrównoważonych biomasą.
- O 40%* mniej emisji CO2 w porównaniu z poprzednią wersją.
- Nowa taśma zachowuje wszystkie właściwości pierwotnej wersji.
tesa® 4965 Original Next Gen zapewnia znaną już konsumentom najwyższą jakość, a dodatkowo, dzięki wykorzystaniu surowców odnawialnych, wspiera zrównoważoną biogospodarkę oraz ogranicza wykorzystanie paliw kopalnych. Rewolucjonizując swoje podejście do tworzenia bardziej zrównoważonych rozwiązań, firma wyznacza nowe standardy rynkowe.
* Redukcja śladu węglowego produktu (PCF) w przypadku nowej taśmy tesa® 4965 Original Next Gen (rolka 50 m × 50 mm, PV0: czerwona folia zabezpieczająca MOPP) w porównaniu z obecną taśmą tesa® 4965 Original (rolka 50 m × 50 mm, PV0: czerwona folia zabezpieczająca MOPP) została obliczona w 2023 r. z uwzględnieniem wartości Cradle-to-Gate, w tym z uwzględnieniem pochłaniania węgla biogennego. Poszczególne wartości PCF dla innych typów pasków zabezpieczających (PV1, PV2, PV4) oraz dodatkowe informacje można znaleźć w naszych obliczeniach porównawczych PCF zgodnych z wymaganiami normy ISO 14067 na stronie tesa.com/4965-report.
DPD Polska kończy rok z 9 tysiącami automatów paczkowych SwipBox Infinity
Posten Bring i SwipBox rozszerzają współpracę w Skandynawii
Startuje MaverickFest – wydarzenie twórców RestaurantWeekⓇ! Czym zaskoczy?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.