tesa przedstawia tesa® 4965 Original Next Gen
To, co wyróżnia nową wersję kultowej, dwustronnej taśmy, to wdrożenie zmian na etapie jej produkcji, które skutkują zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla o 40%*, co potwierdzają badania zgodne z normą ISO 14067.
Efekt redukcji emisji CO2 osiągnięto poprzez wdrożenie podejścia opartego na bilansie biomasy i zastosowaniu nowej generacji materiału nośnika PET, pochodzącego w 90% z recyklingu pokonsumenckiego. Co najważniejsze, nie wpływa to w żaden sposób na właściwości, ani wydajność nowej taśmy. Taśma charakteryzuje się taką samą niezawodnością jak jej poprzedniczka, która jest obecna na rynku już od 40 lat. Firma odpowiada tym samym na rosnące zapotrzebowanie rynku na produkty wytwarzane w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Ta sama taśma. Ta sama niezawodna wydajność.
Taśma tesa® 4965 Original Next Gen zachowuje zgodność z oryginalną specyfikacją techniczną jej pierwotnej wersji - zarówno pod względem przyczepności, jak również wytrzymałości na rozciąganie. Obie taśmy równie dobrze sprawdzają się w statycznych testach na ścianie w temperaturze pokojowej oraz mają taką samą wartość procentową wydłużenia.
Główne cechy:
- Nowa odsłona produktu cieszącego się zaufaniem od 40 lat.
- Taśma wytwarzana z surowców zrównoważonych biomasą.
- O 40%* mniej emisji CO2 w porównaniu z poprzednią wersją.
- Nowa taśma zachowuje wszystkie właściwości pierwotnej wersji.
tesa® 4965 Original Next Gen zapewnia znaną już konsumentom najwyższą jakość, a dodatkowo, dzięki wykorzystaniu surowców odnawialnych, wspiera zrównoważoną biogospodarkę oraz ogranicza wykorzystanie paliw kopalnych. Rewolucjonizując swoje podejście do tworzenia bardziej zrównoważonych rozwiązań, firma wyznacza nowe standardy rynkowe.
* Redukcja śladu węglowego produktu (PCF) w przypadku nowej taśmy tesa® 4965 Original Next Gen (rolka 50 m × 50 mm, PV0: czerwona folia zabezpieczająca MOPP) w porównaniu z obecną taśmą tesa® 4965 Original (rolka 50 m × 50 mm, PV0: czerwona folia zabezpieczająca MOPP) została obliczona w 2023 r. z uwzględnieniem wartości Cradle-to-Gate, w tym z uwzględnieniem pochłaniania węgla biogennego. Poszczególne wartości PCF dla innych typów pasków zabezpieczających (PV1, PV2, PV4) oraz dodatkowe informacje można znaleźć w naszych obliczeniach porównawczych PCF zgodnych z wymaganiami normy ISO 14067 na stronie tesa.com/4965-report.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

AI w Sprzedaży B2B: Jak Automatyzacja i Dane Zmienią Przyszłość sprzedaży b2b

Płatności online dla sklepów Shopify – dwie nowe aplikacje od PayU
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.