tesa prezentuje tesa® 60462 Heavy - Duty Duct Tape
Nowa wersja została wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu, przy wykorzystaniu systemu klejącego z kauczuku syntetycznego niezawierającego rozpuszczalników. Jest nie tylko mocniejsza, ale także bardziej ekologiczna, niż swoja poprzedniczka.
Zawartość materiałów pochodzących z recyklingu pokonsumenckiego w nośniku taśmy tesa® 60462 Duct Tape wynosi 67%, co stanowi 30% całego produktu. Każda rolka tej taśmy o wymiarach 50 mm : 50 m zastępuje recyklatem pokonsumenckim aż 90 gramów plastiku pierwotnego. Udział procentowy materiałów pochodzących z recyklingu w taśmie tesa® 60462 został potwierdzony certyfikatem niezależnej firmy UL Solutions[1].
Bardziej zrównoważone taśmy, niezawodna wydajność
Porównanie właściwości obu taśm typu duct tape wykazało, że tesa® 60462 Heavy-Duty Duct Tape, oprócz bycia mocniejszą i bardziej ekologiczną od swojej poprzedniej wersji, jest również bardziej odporna na ścieranie. Dzięki temu dłużej zachowuje swoje właściwości w warunkach intensywnego ruchu pieszych lub wózków widłowych.
Dodatkową zaletą tej taśmy jest to, że płynnie się odwija i można ją z łatwością odrywać ręcznie.
Daje to użytkownikom większą swobodę podczas pracy w ograniczonych przestrzeniach lub na wysokości.
Produkt jest powszechnie stosowany w branży budowlanej do różnych wymagających aplikacji, takich jak mocowanie i uszczelnianie powłok ochronnych, mocowanie i łączenie w wiązki przewodów, czy rur, znakowanie i maskowanie nawet na chropowatych powierzchniach, takich jak cegła i beton, jak również do ochrony powierzchni podczas malowania i piaskowania.
Główne cechy:
- Taśma charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do różnorodnych materiałów, w tym
do chropowatych powierzchni - Odwijanie nie wymaga wysiłku, a taśmę można z łatwością odrywać ręcznie
- Wodoodporna i niezwykle wytrzymała
- Wykonana z materiałów w 30% pochodzących z recyklingu
Dzięki niezawodności dorównującej poprzednim wersjom taśmy oraz ponad 60% zawartości materiałów z recyklingu w nośniku, co odpowiada 30% całego produktu, nowa tesa® 60462 stanowi nieocenioną pomoc w realizacji celów związanych ze zrównoważonym rozwojem.
[1] Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://spot.ul.com/.
Zimowe spotkania ze słodyczami Wawel – podaruj słodkie chwile na Święta!
Działalność biznesowa a postawy konsumentów: jak wykorzystać atuty transformacji cyfrowej?
Wzrost sprzedaży online stymuluje rozwój rynku przesyłek kurierskich
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.