tesa prezentuje tesa® 60462 Heavy - Duty Duct Tape
Nowa wersja została wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu, przy wykorzystaniu systemu klejącego z kauczuku syntetycznego niezawierającego rozpuszczalników. Jest nie tylko mocniejsza, ale także bardziej ekologiczna, niż swoja poprzedniczka.
Zawartość materiałów pochodzących z recyklingu pokonsumenckiego w nośniku taśmy tesa® 60462 Duct Tape wynosi 67%, co stanowi 30% całego produktu. Każda rolka tej taśmy o wymiarach 50 mm : 50 m zastępuje recyklatem pokonsumenckim aż 90 gramów plastiku pierwotnego. Udział procentowy materiałów pochodzących z recyklingu w taśmie tesa® 60462 został potwierdzony certyfikatem niezależnej firmy UL Solutions[1].
Bardziej zrównoważone taśmy, niezawodna wydajność
Porównanie właściwości obu taśm typu duct tape wykazało, że tesa® 60462 Heavy-Duty Duct Tape, oprócz bycia mocniejszą i bardziej ekologiczną od swojej poprzedniej wersji, jest również bardziej odporna na ścieranie. Dzięki temu dłużej zachowuje swoje właściwości w warunkach intensywnego ruchu pieszych lub wózków widłowych.
Dodatkową zaletą tej taśmy jest to, że płynnie się odwija i można ją z łatwością odrywać ręcznie.
Daje to użytkownikom większą swobodę podczas pracy w ograniczonych przestrzeniach lub na wysokości.
Produkt jest powszechnie stosowany w branży budowlanej do różnych wymagających aplikacji, takich jak mocowanie i uszczelnianie powłok ochronnych, mocowanie i łączenie w wiązki przewodów, czy rur, znakowanie i maskowanie nawet na chropowatych powierzchniach, takich jak cegła i beton, jak również do ochrony powierzchni podczas malowania i piaskowania.
Główne cechy:
- Taśma charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do różnorodnych materiałów, w tym
do chropowatych powierzchni - Odwijanie nie wymaga wysiłku, a taśmę można z łatwością odrywać ręcznie
- Wodoodporna i niezwykle wytrzymała
- Wykonana z materiałów w 30% pochodzących z recyklingu
Dzięki niezawodności dorównującej poprzednim wersjom taśmy oraz ponad 60% zawartości materiałów z recyklingu w nośniku, co odpowiada 30% całego produktu, nowa tesa® 60462 stanowi nieocenioną pomoc w realizacji celów związanych ze zrównoważonym rozwojem.
[1] Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://spot.ul.com/.

Płatności online dla sklepów Shopify – dwie nowe aplikacje od PayU

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

DPD Polska kończy rok z 9 tysiącami automatów paczkowych SwipBox Infinity
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.