Telewizory QLED TV C72+ i Mini LED TV C82 firmy TCL Europe są od teraz wyposażon
PANKOWALSKI STRATEGICZNIE Podlaska & Dziawer Sp. J.
ul. Wiśniowa 59 lok. 5
02-520 Warszawa
karolina.rossienik|pankowalski.com.pl| |karolina.rossienik|pankowalski.com.pl
+ 48 730 196 666
www.pankowalski.com.pl
[Warszawa, 30 sierpnia 2021]: TCL Electronics, jeden z największych producentów telewizorów na świecie i wiodący producent elektroniki użytkowej, ogłasza partnerstwo
z Portrait Displays®, dzięki któremu telewizory TCL QLED TV C72+ i Mini LED TV serii C82, wprowadzone na rynek polski w kwietniu 2021 roku, zostaną wyposażone w możliwość skorzystania z kalibracji Calman.
„Portrait Displays cieszy się, że oprogramowanie Calman trafi do salonów i pokoi na całym świecie wraz z telewizorami TCL” – skomentował Eric Brumm, prezes i dyrektor generalny Portrait Displays. „Dzięki integracji Calman Ready z nową serią telewizorów TCL QLED TV C72+ i Mini LED TV z serii C82 kalibracja stanie się łatwa, spójna i zautomatyzowana”.
„Dzięki wiodącemu na świecie oprogramowaniu do automatycznej kalibracji firmy Portrait Displays oraz technologii 3D LUT 17x17x17 nasze telewizory LCD klasy premium w 2021 roku mogą w pełni wykorzystać możliwości kalibracji formatów Dolby Vision, HDR10+, HDR10, HLG, SDR. Oznacza to, że kalibratory mogą teraz wykorzystać 4934 punkty w pełni automatycznej i szybkiej kalibracji, aby konsumenci cieszyli się ekstremalnie niskim poziomem błędów kolorystycznych” – powiedział Marek Maciejewski, dyrektor ds. rozwoju produktów TCL na Europę
Co to jest „Calman Ready”? Opracowany przez Portrait Displays, Calman jest najczęściej używanym oprogramowaniem wykorzystywanym do kalibracji kolorów w studiach Hollywood Oprogramowanie Calman jest synonimem jakości odwzorowania kolorów, dające gwarancję, że konsumenci zawsze otrzymają najwyższej jakości doznania podczas oglądania filmów, programów telewizyjnych i mediów strumieniowych. Oznaczenie "Calman Ready" jest stosowane do wyświetlaczy i urządzeń, |
W telewizorach Calman Ready TCL C72+ Series TV i C82 Series TV, konsumenci dzięki oprogramowaniu kalibracyjnemu Calman mogą w pełni wykorzystać możliwości silnika Aurora Color Engine, który został zbudowany od podstaw poprzez wdrożenie najnowszych badań w dziedzinie nauki o kolorze. Silnik Aurora Color Engine wykorzystuje technologię nowej generacji Unity Grayscale podczas kalibracji 1D i 3D LUT.
O TCL Electronics
TCL Electronics to szybko rozwijająca się firma, zajmująca się elektroniką użytkową i wiodący gracz w globalnej branży TV. Utworzona w 1981 r. firma TCL działa obecnie w ponad 160 krajach. Według danych OMDIA, firma w 2 kwartale 2020 r. zajęła 2 miejsce pod względem wielkości sprzedaży na światowym rynku TV. TCL specjalizuje się w działalności badawczo-rozwojowej oraz wytwarzaniu produktów elektroniki użytkowej, od odbiorników telewizyjnych po produkty audio i inteligentne rozwiązania dla domu.
O Portrait Displays
Portrait Displays dostarcza rozwiązania z dziedziny wyświetlania kolorów, które łączą najnowsze osiągnięcia nauki o kolorze z zaawansowaną kontrolą wyświetlania. Portrait Displays daje gwarancje producentom urządzeń, twórcom i dystrybutorów treści, że kolor jest wiernie prezentowany na ekranach wszystkich rozmiarów. Tylko Portrait Displays utrzymuje na każdym kroku najwyższą jakość koloru, od zarejstrowania pierwszej klatki do jej pojawienia się na ekranie dowolnego urządzenia.
Oprogramowanie do kalibracji kolorów Calman firmy Portrait Displays jest najbardziej popularnym rozwiązaniem kalibracyjnym stosowanym przez najbardziej szanowanych specjalistów w Hollywood. Rozwiązania kalibracji kolorów Calman spełniają wyśrubowane wymagania, aby podczas oglądania zapewnić doskonałe wrażenia.
Portrait Displays ma siedzibę główną w Pleasanton (Kalifornia) z biurem w Edmonds, (Waszyngton) i jest obecny w Europie, na Tajwanie, w Chinach, Japonii i Korei.
Dzięki zdobywanemu przez dekady doświadczeniu w nauce o kolorze i technologii wyświetlania, Portrait Displays przejmuje inicjatywę w kreowaniu jeszcze bardziej kolorowej cyfrowej przyszłości.
Facebook: TCL Europe - The Creative Life / Instagram:@tclpl / YouTube: TCL_Polska
Święta coraz bliżej! To idealny moment, aby pomyśleć o prezentach.
EZVIZ ogłasza wyjątkowe promocje na Black Week. Produkty nawet o 500 zł tańsze!
Atrakcyjne promocje od Jabra na Black Friday i Cyber Monday 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.