Zwijany smartfon potwierdza słuszność koncepcji Motorola
15 marca 2022 r.: Motorola jest pionierem w branży mobilnej już od ponad 90 lat. Nieprzerwanie zajmuje czołowe miejsce pod względem innowacyjności - od telefonów z klapką po łączność 5G.
Nowy, koncepcyjny zwijany smartfon to owoc pracy zespołu 312 Labs - wewnętrznej, zajmującej się innowacjami grupy badawczej firmy Motorola. Zrzesza ona specjalistów od produktów, badań, wzornictwa i konstrukcji z całego świata. Zespół 312 Labs bada kilka obszarów najnowszych technologii, w szczególności koncentrując się na opracowywaniu innowacyjnych formatów urządzeń, które zaspokoją potrzeby klientów i dadzą im zupełnie nowe doznania. W najnowszym, koncepcyjnym smartfonie rozwinięte zostały technologie związane z wyświetlaczem oraz rozwiązania mechaniczne znane dotychczas z urządzeń składanych. Nowy koncept wskazuje kierunek rozwoju dynamicznych formatów urządzeń i fascynujące możliwości przyszłych generacji smartfonów.
Wizja zwijanych smartfonów
Motorola postrzega smartfony jako przedłużenie użytkowników - narzędzie, które umożliwia adaptację do otoczenia i łatwe wykonywanie zadań. Obecnie marka inwestuje w technologię pOLED (elastycznych ekranów OLED), gdyż oferuje ona optymalne połączenie obrazu i komfortu. Tę ideę wyraża koncepcja zwijanego smartfona, którego ekran może przybierać trzy różne stany: rozwinięty, kompaktowy i podgląd. Zmieniać je można jednym naciśnięciem przycisku.
Mający zaledwie około 10 cm długości smartfon koncepcyjny można skrócić do mniejszego formatu, co wyróżnia go na tle obecnej generacji urządzeń klasy premium. Ekran o przekątnej 6,5” nadaje się do pracy lub mobilnego gamingu, a skrócony format 5” znacznie ułatwia przenoszenie smartfonu. Urządzenie daje więc nieograniczone możliwości tworzenia treści i rozrywki, będąc jednocześnie niezwykle elastycznym i kompaktowym.
Najwszechstronniejszy na świecie 5-calowy smartfon koncepcyjny firmy Motorola wyróżnia się następującymi zaletami:
- Dopasowuje się do sytuacji, umożliwiając wybór między dużym obrazem a komfortem;
- Dzięki kompaktowym wymiarom idealnie nadaje się do obsługi jedną ręką i mieści się w kieszeni;
- Rozwija się, oferując duży ekran 6,5” idealny do pracy czy wyświetlania treści multimedialnych;
- Dostosowuje się kontekstowo, przybierając stan rozwinięty, kompaktowy lub podglądu na podstawie działań lub zamierzeń użytkownika;
- Wyświetlana zawartość płynnie i dynamicznie dostosowuje się do urządzenia w miarę zwijania i rozwijania;
- W układzie kompaktowym wyświetlacz z tyłu urządzenia przedstawia krótkie powiadomienia i umożliwia łatwe robienie selfie aparatem wysokiej jakości.
Informacje o 312 Labs
312 Labs z siedzibą w Chicago w stanie Illinois to globalny, wielodyscyplinarny zespół ekspertów branżowych i liderów merytorycznych w dziedzinie zarządzania produktem, badań, wzornictwa i konstrukcji. Nazwa 312 pochodzi od jednego z najbardziej znanych numerów kierunkowych w Chicago i odzwierciedla tradycje innowacyjności Motorola.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia
Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Transport
Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Konsument
Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.