Zwijany smartfon potwierdza słuszność koncepcji Motorola
15 marca 2022 r.: Motorola jest pionierem w branży mobilnej już od ponad 90 lat. Nieprzerwanie zajmuje czołowe miejsce pod względem innowacyjności - od telefonów z klapką po łączność 5G.
Nowy, koncepcyjny zwijany smartfon to owoc pracy zespołu 312 Labs - wewnętrznej, zajmującej się innowacjami grupy badawczej firmy Motorola. Zrzesza ona specjalistów od produktów, badań, wzornictwa i konstrukcji z całego świata. Zespół 312 Labs bada kilka obszarów najnowszych technologii, w szczególności koncentrując się na opracowywaniu innowacyjnych formatów urządzeń, które zaspokoją potrzeby klientów i dadzą im zupełnie nowe doznania. W najnowszym, koncepcyjnym smartfonie rozwinięte zostały technologie związane z wyświetlaczem oraz rozwiązania mechaniczne znane dotychczas z urządzeń składanych. Nowy koncept wskazuje kierunek rozwoju dynamicznych formatów urządzeń i fascynujące możliwości przyszłych generacji smartfonów.
Wizja zwijanych smartfonów
Motorola postrzega smartfony jako przedłużenie użytkowników - narzędzie, które umożliwia adaptację do otoczenia i łatwe wykonywanie zadań. Obecnie marka inwestuje w technologię pOLED (elastycznych ekranów OLED), gdyż oferuje ona optymalne połączenie obrazu i komfortu. Tę ideę wyraża koncepcja zwijanego smartfona, którego ekran może przybierać trzy różne stany: rozwinięty, kompaktowy i podgląd. Zmieniać je można jednym naciśnięciem przycisku.
Mający zaledwie około 10 cm długości smartfon koncepcyjny można skrócić do mniejszego formatu, co wyróżnia go na tle obecnej generacji urządzeń klasy premium. Ekran o przekątnej 6,5” nadaje się do pracy lub mobilnego gamingu, a skrócony format 5” znacznie ułatwia przenoszenie smartfonu. Urządzenie daje więc nieograniczone możliwości tworzenia treści i rozrywki, będąc jednocześnie niezwykle elastycznym i kompaktowym.
Najwszechstronniejszy na świecie 5-calowy smartfon koncepcyjny firmy Motorola wyróżnia się następującymi zaletami:
- Dopasowuje się do sytuacji, umożliwiając wybór między dużym obrazem a komfortem;
- Dzięki kompaktowym wymiarom idealnie nadaje się do obsługi jedną ręką i mieści się w kieszeni;
- Rozwija się, oferując duży ekran 6,5” idealny do pracy czy wyświetlania treści multimedialnych;
- Dostosowuje się kontekstowo, przybierając stan rozwinięty, kompaktowy lub podglądu na podstawie działań lub zamierzeń użytkownika;
- Wyświetlana zawartość płynnie i dynamicznie dostosowuje się do urządzenia w miarę zwijania i rozwijania;
- W układzie kompaktowym wyświetlacz z tyłu urządzenia przedstawia krótkie powiadomienia i umożliwia łatwe robienie selfie aparatem wysokiej jakości.
Informacje o 312 Labs
312 Labs z siedzibą w Chicago w stanie Illinois to globalny, wielodyscyplinarny zespół ekspertów branżowych i liderów merytorycznych w dziedzinie zarządzania produktem, badań, wzornictwa i konstrukcji. Nazwa 312 pochodzi od jednego z najbardziej znanych numerów kierunkowych w Chicago i odzwierciedla tradycje innowacyjności Motorola.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.