Wyróżnienie realme dla studentów MSKPU wręczone
W czwartek, 28 września, w Muzeum Etnograficznym w Warszawie po raz kolejny swoje kolekcje zaprezentowali absolwenci Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Tegorocznej edycji wydarzenia towarzyszył pokaz mody wirtualnej 3D kursantów kierunku 3D FASHION DESIGN. realme oraz Matteo Menotto – projektant, który współtworzył designerskie smartfony realme z serii 11 Pro 5G – szczególnie docenili prace Natalii Skawiny, które wyróżniły się innowacyjnym wzornictwem oraz dopracowaniem w najdrobniejszych szczegółach.
Pokazy dyplomowe jednej z najbardziej prestiżowych szkół na świecie modowej branży od lat cieszą miłośników mody, ekstrawagancji i sztuki projektowania. W tegorocznej edycji swe autorskie kolekcje zaprezentowało ponad 60 debiutujących projektantów i kostiumografów. Pokaz Dyplomowy MSKPU jest szczególnie ważnym wydarzeniem dla młodych artystów, którzy pod czujnym okiem specjalistów, przez dwa lata doszkalali swój kunszt projektowania, a teraz uhonorowali swą ciężką pracę pokazem autorskich kolekcji. Twórczość uczniów została poddana ocenie ekspertów z branży mody, a wysoka ocena od prestiżowego Jury Pokazu Dyplomowego MSKPU 2023 to prawdziwe wyróżnienie.
Podczas pokazu wręczono wyróżnienie przyznawane przez markę realme, partnera tego prestiżowego wydarzenia. Natalia Skawina otrzymała jeden z najnowszych smartfonów producenta, którego design powstał we współpracy z byłym projektantem marki GUCCI – Matteo Menottim. Co więcej, za pośrednictwem mediów społecznościowych włoski artysta pogratulował wyróżnionej absolwentce MSKPU oraz życzył sukcesów na dalszej drodze rozwoju kariery modowej.
Luksusowe wzornictwo realme – gdy moda łączy się z technologią
Modele smartfonów z serii realme 11 Pro 5G są dostępne w dwóch kolorach: beżowym i czarnym. Pierwszy z nich to efekt współpracy realme Design Studio i Matteo Menotto. Na uwagę zasługuje fakt, że wersja w kolorze beżowym czerpie swoją estetykę z miasta mody i stylu: Mediolanu. Projektant inspirował się najbardziej ulotnym momentem dnia, gdy światło słoneczne oblewa budynki bladozłotym odcieniem. Przypominający ręcznie wykonany szew na tylnej obudowie realme 11 Pro+ 5G eksponuje wysokiej klasy teksturę telefonu oraz wegańską skórę, która pokrywa plecy urządzenia.
O realme
realme to globalna firma zajmująca się technologiami konsumenckimi, która zdobywa rynek smartfonów i AIoT czyniąc najnowocześniejsze technologie bardziej dostępnymi. Dostarcza konsumentom gamę urządzeń w przystępnych cenach, o najwyższej jakości i wzornictwie, jednocześnie wyznaczając trendy. Firma została założona w 2018 roku przez Sky Li, a jej DNA oddaje hasło „Dare to Leap”. W zaledwie 3 lata, realme stało się jednym z 5 największych producentów smartfonów na 30 rynkach i jest już obecne w 61 krajach na całym świecie. Produkty marki są dostępne w Chinach i Azji Południowo-Wschodniej, Azji Południowej, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Łacińskiej i Afryce, a jej globalna baza użytkowników wynosi ponad 140 milionów.
Więcej informacji na stronie: www.realme.com
Kontakt dla mediów:
Tomasz Nowicki
PR Manager
tel.: 501 760 211
mail: tomasz.nowicki@realme.com
Patrycja Osiadacz
Senior Consultant
tel.: 609 507 045
mail: patrycja.osiadacz@havas.com

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia
Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Transport
Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Konsument
Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.