realme przedstawia „White Paper”
marka realme, współpracując ze swoją międzynarodową społecznością, stara się zrobić wszystko, co w jej mocy, aby ograniczyć wzrost średniej globalnej temperatury do 1,5 stopnia Celsjusza. Jest to odpowiedź firmy na wezwanie Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC) i Porozumienia paryskiego. Warto podkreślić, że neutralność węglowa oznacza stan, w którym całkowite emisje gazów cieplarnianych są zrównoważone przez usunięcie z atmosfery równoważnej ilości tych gazów.
Biała Księga szczegółowo opisuje cele niskoemisyjnego rozwoju realme, w tym zobowiązanie do redukowania emisji dwutlenku węgla po jej szczytowym poziomie w 2026 r. i do osiągnięcia neutralności węglowej do 2040 r.
Biała Księga przedstawia również strategie, takie jak filozofia projektowania „3R+1D” (ograniczanie, recykling, ponowne wykorzystanie i degradowalność), która stanowi integralną część rozwoju produktów realme. Marka poczyniła postępy w zakresie technologii energooszczędnych, inteligentnego zarządzania oraz zarządzania cyklem życia produktów. Urządzenia realme są wyposażone w funkcje, które optymalizują zużycie energii, wydłużają czas pracy baterii i wspierają gospodarkę o obiegu zamkniętym, jednocześnie zapewniając niezawodną jakość użytkowania.
W dokumencie podkreślono działania realme w zakresie ekologicznych opakowań, wykorzystania materiałów pochodzenia biologicznego i ekologicznego druku, aby jeszcze bardziej ograniczyć ślad węglowy produktów firmy. realme aktywnie poszukuje i wdraża nowe, przyjazne dla środowiska materiały opakowań, znacznie zmniejszając zależność od tradycyjnych tworzyw sztucznych na bazie ropy naftowej.
Flagowy produkt marki, seria realme GT, jest doskonałym przykładem tego podejścia, które zmniejszyło emisję dwutlenku węgla nawet o 63% w porównaniu z tradycyjnymi materiałami (dane są certyfikowane systemem ISCC - International Sustainability & Carbon Certification). Wdrażając te strategie i inicjatywy, realme przyczynia się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych i bierze na siebie odpowiedzialność za planetę Ziemię.
Publikacja Białej Księgi Rozwoju Niskoemisyjnego to nie tylko deklaracja intencji, ale także wezwanie do działania dla branży i konsumentów na całym świecie. Marka realme wyobraża sobie wspólny ruch w kierunku bardziej zielonej i zrównoważonej przyszłości, gdzie postęp technologiczny idzie w parze z ochroną środowiska. Dążenie realme do neutralności węglowej jest również dowodem długoterminowej wizji przyczyniania się do zdrowszej planety dla przyszłych pokoleń.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.