realme partnerem polskiej transmisji zmagań CS:GO na kanałach “izaka”
Marka została partnerem transmisji, które będzie można oglądać na kanałach Piotra ‘izaka’ Skowyrskiego w serwisach Twitch, Youtube oraz Kick. Podczas streamów realme promować będzie swój nachodzący flagowiec – smartfon GT 7 Pro.
Już pod koniec listopada realme wprowadzi na polski rynek swój najnowszy flagowiec wspierany przez rozwiązania AI - realme GT 7 Pro. To pierwszy telefon w Europie, który wyposażono w potężny procesor Snapdragon 8 Elite, baterię 6500 mAh, szybkie ładowanie 120 W, 24 GB wirtualnej pamięci RAM oraz 512 GB pamięci ROM, które czynią ten model idealnym smartfonem dla wszystkich miłośników nawet najbardziej wymagających gier.
Uczestnicy zmagań nadchodzącego Perfect World Shanghai Major 2024 powalczą o nagrody, których pula wynosi łącznie aż 1 250 000 USD.
Żeby jednak dostać się na listę uczestników pierwszego Majora w Azji, trzeba przejść przez turniej kwalifikacyjny - zwany RMR. To właśnie od niego rozpocznie się Majorowy cykl rozgrywany w Szanghaju, podzielony na trzy regiony - Europę, Amerykę i Azję.
Największy poziom i emocje z pewnością zaserwują nam europejskie i amerykańskie zmagania. Oto harmonogram turniejów kwalifikacyjnych:
• Perfect World Shanghai Major 2024 Asia RMR: 11 - 13 listopada
• Perfect World Shanghai Major 2024 Americas RMR: 12 - 15 listopada
• Perfect World Shanghai Major 2024 Europe RMR A: 17 - 20 listopada
• Perfect World Shanghai Major 2024 Europe RMR B: 21 - 24 listopada
Inauguracja głównego wydarzenia Perfect World Shanghai Major 2024 zaplanowana jest na 30 listopada, a wielki finał na 15 grudnia. Zawody składają się z trzech etapów, dwóch w systemie szwajcarskim i jednego pucharowego opartego na drabince pojedynczej eliminacji.
Harmonogram głównego turnieju przedstawia się następująco:
• Perfect World Shanghai Major 2024 Opening Stage: 30 listopad - 3 grudnia,
• Perfect World Shanghai Major 2024 Elemination Stage: 5 - 8 grudnia,
• Perfect World Shanghai Major 2024 Playoff Stage: 12 - 15 grudnia.
realme gorąco zaprasza do śledzenia rozgrywek i potyczek najlepszych zawodników CS:GO na świecie!

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu
W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.