Premiera dwóch power packów Hama Colour 10 i 20
Firma wprowadza na rynek nową linię powerbanków Colour, które łączą w sobie dużą pojemność akumulatora (10000 i 20000 mAh), nowoczesną niebanalną stylistykę i funkcjonalność. Obie wersje dysponują złączami USB-C i A oraz diodami LED, występują też w kolorach zielonym, czerwonym i śliwkowym. Obiecują utrzymać nasz sprzęt mobilny naładowany i gotowy do działania w każdej sytuacji.
Modele Colour 10 (pojemność 10000 mAh) i Colour 20 (20000 mAh) to uzupełnienie oferty przenośnych banków energii od niemieckiej marki. Są doskonałym, kompaktowym i niedrogim rozwiązaniem dla wszystkich, którzy stawiają na mobilność. Każdy z power packów potrafi naładować do pełna telefon z prędkością Fast Charge co najmniej parę razy, gwarantując nawet do 85 godzin dodatkowego działania.
Wymiary modelu Colour 10 wynoszą: 6,5 cm szerokości, 9,2 cm wysokości, 2,3 cm głębokości przy wadze 196 g, zaś model Colour 20 jest oczywiście odpowiednio większy (7 cm szerokości, 13 cm wysokości, 2,64 cm głębokości, waga to 368). Obydwa zmieszczą się więc bez problemu w kieszeni i bagażu podręcznym.
Najnowsze powerbanki z logo Hama mogą się pochwalić dwoma gniazdami: obustronnym USB-C i starszego typu USB typu A. Możliwe jest więc zasilanie dwóch urządzeń jednocześnie. Samo naładowanie banku energii poprzez to pierwsze złącze do stanu maksymalnej gotowości do pracy trwa 9 godzin. Nie mogło tu oczywiście zabraknąć zintegrowanych lampek LED, pokazujących stan naładowania litowo-polimerowego akumulatora: odpowiednio 25, 50, 75 i 100 proc.
Warto dodać, że zoptymalizowane ładowanie chroni baterię, co wydłuża żywotność smartfonów, tabletów, aparatów cyfrowych, słuchawek mobilnych, głośników Bluetooth, kontrolerów do gier itp. Certyfikowane ogniwa zapewniają maksymalną jakość i bezpieczne ładowanie, zabezpieczając przed nadmiernym naładowaniem, zbyt wysokim napięciem, przegrzaniem oraz zwarciami.
Katalogowa cena power packa Hama Colour 10 wynosi 79,90 zł, zaś modelu Colour 20 119,90 zł. Oba dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: czerwonym, śliwkowym i zielonym.
Więcej dowiemy się na oficjalnej stronie producenta: https://hamamobile.pl.

Seria HONOR 400 - zaawansowana technologia AI w zasięgu każdego użytkownika

Eksperci uspokajają: poziom pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez stacje bazowe operatorów komórkowych w Polsce na niskim poziomie

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa
Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Konsument
GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny

Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.