Komunikaty PR

Poznaj nową rodzinę ultrawydajnych i szybkich smartfonów moto g

2023-01-24  |  12:00

24 stycznia 2023 r.: Motorola od samego początku zmienia sposób, w jaki użytkownicy na całym świecie odkrywają nowości, dzielą się wrażeniami i pozostają ze sobą w kontakcie. Wyróżniającą cechą rodziny produktów moto g jest od zawsze praktyczna innowacyjność oraz dostępność nowych technologii i funkcji dla większego grona użytkowników. Kontynuując te tradycje, Motorola ogłasza dziś nowe urządzenia z rodziny moto g: moto g73 5G, moto g53 5G, moto g23 i moto g13. Wszystkie te modele zostały opracowane, by zaoferować użytkownikom nowoczesny design, zachwycające zdjęcia i realistyczny, wielowymiarowy dźwięk.

Przedstawiamy najnowsze modele z rodziny moto g:

moto g73 5G

moto g73 5G(1) to urządzenie wszechstronnie przygotowane do robienia doskonałych zdjęć - dla jego zaawansowanego systemu aparatów o rozdzielczości 50 MP nie stanowią przeszkody nawet najtrudniejsze warunki oświetleniowe. W takich przypadkach przydaje się technologia Ultra Pixel - aparat łączy wtedy po cztery piksele w jeden wielki, 2‑mikrometrowy ultrapiksel.

moto g73 5G ma też zaawansowaną matrycę 8 MP, która oferuje trzy imponujące perspektywy. Ultraszerokokątny obiektyw rejestruje to, co widzi ludzkie oko, mieszcząc w kadrze 4 razy więcej niż obiektyw standardowy(2). Z kolei obiektyw Macro Vision czterokrotnie skraca odległość od obiektu, umożliwiając rejestrowanie najdrobniejszych szczegółów. Aparat do głębi ułatwia przemianę robionych na co dzień zdjęć w profesjonalne portrety.

Na ultrapanoramicznym wyświetlaczu FHD+ o przekątnej 6,5 cala i częstotliwości odświeżania 120 Hz można naprawdę wczuć się w grę, tym bardziej, że dzięki wąskiej ramce współczynnik powierzchni ekranu do przedniego panelu  wynosi aż 86%. Wszystkie cztery nowe urządzenia moto g emitują wielowymiarowy dźwięk Dolby Atmos® słyszany dookoła przez słuchawki lub donośne głośniki stereo.

Motorola zadbała, by smartfon moto g73 dotrzymywał kroku użytkownikom prowadzącym intensywny tryb życia, wyposażając go w procesor MediaTek Dimensity 930, który wykorzystuje zalety łączności 5G. Dzięki temu pliki i dane można pobierać błyskawicznie, nie martwiąc się o żywotność baterii. Bezproblemowo przebiega także przełączanie aplikacji. Dzięki pamięci operacyjnej 8 GB aplikacje i informacje pozostają w gotowości w tle, aby wszystko działało płynnie.

Nie trzeba już przejmować się zapasem energii. Pojemna bateria 5000 mAh umożliwia dłuższe słuchanie playlist, oglądanie wideo, czatowanie godzinami ze znajomymi, czy pochłanianie kolejnych odcinków ulubionego serialu aż do emocjonującego finału(3). Kiedy trzeba będzie uzupełnić energię, zrobi to błyskawicznie ładowarka TurboPower™ o mocy 30 W4.

moto g53 5G

moto g53 5G(1) podkreśla piękno każdego ujęcia. Matryca o rozdzielczości 50 MP rejestruje wspaniałe zdjęcia, które zawsze prezentują się optymalnie. moto g53 5G ma też technologię Quad Pixel oraz specjalny aparat Macro Vision do zdjęć w ekstremalnym zbliżeniu.

Urządzenie to wyróżnia się nie tylko zdolnością do robienia niesamowitych zdjęć, ale także błyskawicznym działaniem i łącznością. Dzięki procesorowi Snapdragon® 480+ 5G oraz 4 GB pamięci RAM użytkownicy mogą korzystać z pełni zalet łączności w sieciach 5G. Odcinki seriali pobiera się w ciągu sekund(5), streaming wideo przebiega bezproblemowo, a korzystanie z serwisów społecznościowych jest wyjątkowo komfortowe. Informacje pozostają w gotowości w tle, dzięki czemu wszystko działa płynnie. Warto również wspomnieć o imponującej wydajności w cenie, która przypadnie do gustu konsumentom.

Wyświetlacz o przekątnej 6,5” i częstotliwości odświeżania 120 Hz prezentuje spektakularny obraz od krawędzi do krawędzi, zapewniając fantastyczną rozrywkę. Solidny zapas energii gwarantuje bateria o dużej pojemności 5000 mAh(3).

Moto Secure i Family Space

Zarówno moto g73 5G, jak i moto g53 5G są chronione są przez ThinkShield for mobile - zabezpieczenia stosowane na każdym etapie i poziomie, od fabryki po telefon. Chcąc umożliwić użytkownikom pełne wykorzystanie wszystkich funkcji zabezpieczeń, Motorola dodała do nowych urządzeń aplikację Moto Secure. W Moto Secure można sterować wszystkimi najważniejszymi funkcjami zabezpieczeń i ochrony prywatności. Aplikacja umożliwia zarządzanie zabezpieczeniami sieciowymi, sterowanie uprawnieniami aplikacji, a nawet tworzenie ukrytego folderu na najpoufniejsze dane. Moto Secure strzeże telefon i użytkownika przed zagrożeniami, dbając o bezpieczeństwo pobieranych plików i wzmacniając ochronę danych.

Na nowych urządzeniach Motorola wprowadza także Family Space - specjalne „bezpieczne miejsce” do nauki i zabawy dla dzieci. Family Space pozwala rodzicom ustawianie limitów czasu korzystania z urządzenia i dostępności poszczególnych aplikacji, a nawet tworzenie różnych profili. Sprzyja to zdrowemu korzystaniu z urządzenia cyfrowego, chroni przed niepożądanymi treściami, a także umożliwia wszystkim użytkownikom korzystanie z telefonu według swojego stylu.

moto g23

Aparatem moto g23 można rejestrować niepowtarzalne zdjęcia cudownych chwil. Fotografie robione aparatem głównym o rozdzielczości 50 MP z technologią Quad Pixel zachwycają szczegółowością, nawet pomimo słabych warunków oświetleniowych. Urządzenie ma też specjalny aparat Macro Vision oraz ultraszerokokątny obiektyw 125°.

Spektakularny wyświetlacz HD+ o przekątnej 6,5 cala ma wąskie ramki, dlatego zdjęcia można wyświetlać z ostrymi szczegółami i w całej okazałości. Częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 90 Hz, dlatego przełączanie aplikacji, granie i przewijanie stron internetowych odbywa się płynnie i gładko.

moto g23 ma ładowarkę TurboPower™ o mocy 33 W, która zapewnia energię na godziny działania po minutach ładowania(4). Dzięki pojemnej baterii można dłużej słuchać playlist, prowadzić wielogodzinne czaty wideo czy oglądać wciągające seriale(3). Smartfon wyróżnia się też wydajnym i szybko reagującym procesorem MediaTek® Helio G85.

Każdy detal smartfona moto g23 został przemyślany i starannie wykonany. Nowoczesny design tego urządzenia charakteryzują ultrasmukła obudowa i wąskie ramki ekranu. Zmodernizowany aparat świadczy o rozwoju technologii fotograficznych Motorola i dbałości o znakomite wrażenia użytkowników. Czytnik linii papilarnych został umieszczony z boku telefonu - dzięki temu jest łatwo dostępny.

moto g13

Model moto g13 również został wyposażony w fantastyczny zestaw aparatów, dzięki którym ulotne chwile zmieniają się w niezatarte wspomnienia. Fotografie robione przy użyciu matrycy 50 MP z technologią Quad Pixel zachwycają żywymi barwami niezależnie od oświetlenia. Zaawansowany system aparatów fotograficznych smartfona moto g13 dopełniają aparat Macro Vision, osobny czujnik głębi oraz przedni aparat o rozdzielczości 8 MP.

Imponujący ekran HD+ o przekątnej 6,5 cala i częstotliwości odświeżania 90 Hz prezentuje realistyczny obraz w wąskich ramkach. Teraz można godzinami oglądać wideo, nie przejmując się baterią. moto g13 ma pojemną baterię, dzięki której można godzinami słuchać muzyki czy rozmawiać na czacie wideo ze znajomymi(3). Urządzenie jest też wyposażone w procesor MediaTek® Helio G85 i może się łączyć za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub 4G.

Oprogramowanie i zabezpieczenia

Wszystkie cztery urządzenia działają z czystym systemem Android 13, bez obciążających go skórek czy zdublowanych aplikacji. Android 13 ułatwia personalizację telefonu w jeszcze większym zakresie. Styl graficzny Material You umożliwia dostosowywanie aplikacji pod względem kolorów, motywu i języka. Nawet odtwarzacz multimedialny będzie pasować do gustu muzycznego użytkownika. Dzięki My UX można sterować urządzeniem za pomocą prostych gestów, a ustawienia funkcji rozrywkowych można dostosowywać, tworząc niepowtarzalny wygląd interfejsu,

moto e13

Oprócz nowych urządzeń z rodziny moto g Motorola wprowadza do sprzedaży moto e13. Najnowsza pozycja z rodziny moto e ma smukłą, elegancką i lekką konstrukcję, dlatego doskonale zaspokaja potrzeby będących w biegu użytkowników. Idealna waga tego urządzenia ułatwia oglądanie multimediów i przenoszenie, a wyjątkowe kolory podkreślają styl użytkownika. Ekran HD+ o przekątnej 6,5 cala kusi ostrym i czytelnym obrazem, a przestrzenny dźwięk Dolby Atmos® zaskakuje głębią i szczegółowością podczas korzystania z funkcji rozrywkowych.

Pojemna bateria 5000 mAh umożliwia aktywność przez cały dzień3. moto e13 działa też z sieciami Wi-Fi w pasmach 5 GHz oraz 2,4 GHz(6), aby ułatwić płynną łączność. Bluetooth® 5.0(7) oferuje szybszą transmisję danych, większy zasięg łączności bezprzewodowej oraz lepszą efektywność energetyczną. Ośmiordzeniowy procesor zwiększa wydajność, co widać na czatach wideo czy podczas korzystania z funkcji fotograficznych wykorzystujących sztuczną inteligencję. Współdziałają one z systemem aparatów o rozdzielczości 13 MP oraz aparatem do selfie o rozdzielczości 5 MP, ułatwiając robienie zachwycających zdjęć.

Dostępność produktów i ceny

Model moto g53 5G (wersja pamięci 4/128 GB) od dziś będzie dostępny w cenie detalicznej 1199 zł w kolorach - Arctic Silver (opalizujące srebro) oraz Ink Blue (czarny).

Smartfony będą dostępne w sieciach sprzedaży RTV EURO AGD, MEDIA EXPERT, MEDIA MARKT, X-KOM, NEONET, KOMPUTRONIK, AMAZON oraz u operatorów: Plus i T-Mobile.

O cenach i dostępności pozostałych smartfonów będziemy informować na bieżąco.

Zastrzeżenia prawne

Niektóre funkcje i dane techniczne produktu mogą zależeć od sieci i podlegać dodatkowym warunkom oraz opłatom. Mogą one też ulec zmianie bez powiadomienia. MOTOROLA, stylizowane logo M, MOTO oraz rodzina znaków MOTO są znakami towarowymi firmy Motorola Trademark Holdings, LLC. THINKSHIELD jest znakiem towarowym firmy Lenovo. DOLBY i DOLBY ATMOS są zarejestrowanymi znakami towarowymi Dolby Laboratories. MediaTek jest znakiem towarowym MediaTek Incorporated. Snapdragon jest znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym Qualcomm Incorporated. Snapdragon jest produktem Qualcomm Technologies, Inc. i/lub podmiotów zależnych. Android jest znakiem towarowym Google LLC. Wszystkie inne znaki towarowe należą do odpowiednich właścicieli. ©2023 Motorola Mobility LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  1. Wymagany abonament na usługi 5G oraz zasięg sieci 5G, dostępne tylko w wybranych obszarach. W razie potrzeby szczegółowych informacji udzieli operator.
  2. W porównaniu z obszarem obrazu standardowego aparatu o polu widzenia 78° z tymi samymi proporcjami.
  3. Wszystkie dane dotyczące żywotności baterii są podane w przybliżeniu i na podstawie mieszanego profilu wykorzystania przez medianę użytkowników, z uwzględnieniem trybów działania i gotowości w optymalnych warunkach sieciowych. Rzeczywisty czas działania baterii różni się w zależności od wielu czynników, takich jak moc sygnału, ustawienia sieci i urządzenia, temperatura, stan baterii i wzorce wykorzystania.
  4. Bateria musi być mocno wyczerpana. Szybkość ładowania zmniejsza się wraz z poziomem naładowania baterii.  Wszystkie dane dotyczące żywotności baterii są podane w przybliżeniu i na podstawie mieszanego profilu wykorzystania przez medianę użytkowników, z uwzględnieniem trybów działania i gotowości w optymalnych warunkach sieciowych. Rzeczywisty czas działania baterii różni się w zależności od wielu czynników, takich jak moc sygnału, ustawienia sieci i urządzenia, temperatura, stan baterii i wzorce wykorzystania.
  5. Na podstawie łączności w sieci 5G [w paśmie poniżej 6 GHz] przy przeciętnym natężeniu ruchu sieciowego. Wymagany jest abonament na usługi 5G oraz zasięg sieci 5G. Dostępność tylko na wybranych obszarach. Urządzenie nie jest kompatybilne ze wszystkimi sieciami 5G. Szczegółowych informacji udzieli operator.
  6. Urządzenie działa w obu pasmach częstotliwości 2,4 GHz i 5 Ghz. Łączność 5 GHz wymaga dostępnego osobno routera Wi-Fi działającego w pasmie 5 GHz.
  7.  Na podstawie porównania Bluetooth® 5.0 i poprzedniej wersji — Bluetooth® 4.2.
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telefony Smartfony na komunię w promocyjnych cenach Biuro prasowe
2024-05-08 | 15:18

Smartfony na komunię w promocyjnych cenach

Smartfony ZTE Blade to atrakcyjne cenowo telefony zbalansowanych pod kątem stosunku ceny do jakości. Charakteryzują się estetycznym designem oraz odpowiednio dobranymi do poziomu cen
Telefony Oficjalna premiera nowych smartfonów z serii realme 12 5G już 14 maja
2024-05-08 | 13:00

Oficjalna premiera nowych smartfonów z serii realme 12 5G już 14 maja

Marka realme ma przyjemność ogłosić oficjalną datę premiery swoich nowych smartfonów na polskim rynku. Seria realme 12 5G zostanie zaprezentowana 14 maja i obejmować będzie 3 modele
Telefony Premiera dwóch power packów Hama Colour 10 i 20
2024-04-19 | 10:31

Premiera dwóch power packów Hama Colour 10 i 20

Firma wprowadza na rynek nową linię powerbanków Colour, które łączą w sobie dużą pojemność akumulatora (10000 i 20000 mAh), nowoczesną niebanalną stylistykę i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Infrastruktura

Prezes PGE: Energetyka węglowa nie jest w stanie funkcjonować zgodnie z zasadami rynkowymi. Konieczne jest wydzielenie tego segmentu ze spółki

Grupa PGE opublikowała zgodne z wcześniejszymi szacunkami wyniki finansowe za I kwartał 2024 roku. Znacząco wzrosły w tym czasie nakłady inwestycyjne, których wysokość przekroczyła 2 mld zł. Dalszy rozwój i możliwości finansowania kolejnych projektów OZE mocno ogranicza jednak segment energetyki konwencjonalnej, który stanowi dla grupy coraz większe obciążenie. – To potwierdza konieczność wydzielania tego segmentu i zmiany jego struktury właścicielskiej – podkreśla prezes Grupy PGE Dariusz Marzec.

Handel

Rynek zastępników mięsa jest pełen wysoko przetworzonych produktów. Wkrótce mogą one zniknąć ze sklepowych półek

Wysoko przetworzone produkty pochodzenia roślinnego, które są substytutem tych pochodzenia zwierzęcego, zaczną znikać z rynku. Zrobią w ten sposób na sklepowych półkach miejsce dla produktów 2.0, które nie będą tak mocno przetworzone, a do tego będą się cechowały dużo lepszymi walorami odżywczymi i smakowymi. To szansa również dla polskich firm spożywczych, które już dziś stawiają na innowacyjność.

Prawo

Coraz bliżej powstania świadomej sztucznej inteligencji. Potrzebne są działania zapobiegające niewłaściwemu jej wykorzystaniu

O sztucznej inteligencji mówi się już coraz częściej w kontekście możliwości i zagrożeń, jakie przyniesie powstanie globalnej sztucznej inteligencji. To model, który byłby zdolny do myślenia takiego, jakim cechuje się człowiek, ale jego możliwości obliczeniowe przewyższałyby możliwości ludzkiego mózgu kilka milionów razy. Rodzi to uzasadnione obawy o bezpieczeństwo, stąd postulat, by uczestnicy rynku składali przysięgę na wzór przysięgi Hipokratesa. Zgodnie z nią mieliby dbać o to, by zastosowania technologii miały wymiar etyczny. Zdaniem ekspertów potrzebnych jest też więcej szczegółowych regulacji.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.