Polska premiera realme GT 7 Pro już 26 listopada
Podczas wydarzenia marka zaprezentuje realme GT 7 Pro, pierwszy na europejskim rynku smartfon z procesorem Snapdragon 8 Elite. Ten flagowy model wyznacza nowe standardy wydajności i fotografii mobilnej, oferując użytkownikom zupełnie nowe doświadczenia w wyjątkowo konkurencyjnej cenie.
Rewolucja w technologii wyświetlaczy dzięki współpracy z Samsungiem
Nowy smartfon realme GT 7 Pro zachwyca imponującym 6,78-calowy wyświetlacz Samsung Eco² OLED, który oferuje żywe kolory i energooszczędność. Ekran, opracowany we współpracy z firmą Samsung, wyróżnia się częstotliwością odświeżania 120 Hz oraz natychmiastową częstotliwością próbkowania dotyku 2600 Hz, co zapewnia płynne wizualizacje i ultra-reaktywny dotyk. Szczytowa jasność na poziomie 6500 nitów gwarantuje doskonałą widoczność nawet w bezpośrednim świetle słonecznym, a technologia 2160 Hz PWM zmniejsza zmęczenie oczu podczas długotrwałego użytkowania.
Ekran realme GT 7 Pro cechuje się o 120% szerszym gamutem DCI-P3. Dzięki temu prezentuje żywszą
i bogatszą gamę kolorów, co sprawia, że jest to najbardziej kolorowy wyświetlacz w branży. Dodatkowo, realme GT 7 Pro obsługuje HDR10+ i Dolby Vision, co podnosi jakość obrazu dzięki lepszemu kontrastowi i dokładności kolorów.
Co ważne, jest to pierwszy raz, kiedy technologia ekranu ze składanych smartfonów, które kosztują powyżej 2000 €, została zastosowana w nieskładanym urządzeniu. Dzięki temu realme GT 7 Pro na redefiniuje wrażenia wizualne i ustanawia nowe standardy doskonałości wyświetlacza.
Czarny Koń AI: Pierwszy flagowiec ze Snapdragonem 8 Elite o niezrównanej wydajności
realme GT 7 Pro, jako pierwszy smartfon na europejskim rynku napędzany przełomowym chipsetem Snapdragon 8 Elite, pozycjonuje się jako flagowiec wydajności AI, przesuwając granice możliwości smartfonów opartych na sztucznej inteligencji. Dzięki szerokiej gamie zaawansowanych funkcji AI, model ten aspiruje do miana „Czarnego Konia AI”, który zrewolucjonizuje branżę.
realme GT 7 Pro integruje AI w obszarach efektywności, fotografii i gier, oferując innowacje funkcje takie jak Szkickownik AI, umożliwiającą przekształcanie szkiców w szczegółowe obrazy, AI Motion Deblur i AI Telephoto Ultra Clarity zapewniającą ostre i precyzyjne zdjęcia oraz AI Game Super Resolution, która podnosi jakość wizualną nawet do 1.5K i dostarcza wciągające doświadczenie podczas grania.
realme UI 6.0: Płynne i intuicyjne doświadczenie z personalizacją wspieraną przez AI
realme GT 7 Pro debiutuje z realme UI 6.0, oferując harmonijne połączenie płynnego interface’u i zaawansowanych funkcji AI. Dzięki adaptacyjnym kolorom i żywym animacjom zapewnia bardziej dynamiczne i spersonalizowane wrażenia użytkownika. Nowa funkcja Flux Themes umożliwia głęboką personalizację ikon, ekranów blokady i tapet, a ulepszone Live Alerts dostarczają aktualizacje w czasie rzeczywistym bez potrzeby przełączania aplikacji.
Konkurencyjna cena
realme GT 7 Pro oferuje niezrównane połączenie flagowych funkcji w wyjątkowo konkurencyjnej cenie, co czyni go wyróżniającym się wyborem na rynku smartfonów. Dodatkowo, podczas premiery 26 listopada, GT 7 Pro zaprezentuje atrakcyjną ofertę dla pierwszych klientów.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu
W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.