Opłacalna długotrwałość - smartfon realme Note 50 za 299 zł!
Ten plasujący się w niskiej półce cenowej smartfon zapewnia szereg solidnych funkcjonalności, typowych dla bardziej kosztowych modeli, takich jak ośmiordzeniowy procesor UNISOC T612, baterię o pojemności 5000 mAh czy zapewniający płynne oraz żywe wrażenia wizualne 6,74-calowy wyświetlacz. Urządzenie jest od dziś dostępne w wyjątkowej ofercie cenowej – za jedyne 299 zł.
Solidne wykonanie w przystępnej cenie
Filozofia produktowa realme Note 50 to zobowiązanie do niezawodności i trwałości. Certyfikat IP54 potwierdza ochronę urządzenia przed kurzem i zachlapaniem, a wytrzymałe szkło wyświetlacza oraz wewnętrzna struktura z litego aluminium zapewniają wiodącą w segmencie ochronę przed upadkiem.
realme Note 50 obsługuje ośmiordzeniowy procesor UNISOC T612, osiągający wynik testu AnTuTu na poziomie 245,343 punktów. W połączeniu z 6 GB dynamicznej pamięci RAM(3 GB + 3 GB), 64 GB pamięci wewnętrznej oraz obsługą rozszerzenia pamięci do 2 TB za pomocą Micro SD, smartfon zapewnia płynne codzienne użytkowanie i dużą przestrzeń na zdjęcia oraz aplikacje. Co więcej, znajdująca się w środku bateria o pojemności 5000 mAh umożliwia nawet 106 godzin ciągłego odtwarzania muzyki.
Nowoczesny design i wygoda użytkowania
realme Note 50 oferuje dwukolorowy design tylnej pokrywy i modne krawędzie o kątach prostych. Smartfon dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: niebieskiej i czarnej. Dodatkowo jego niewielka waga (186 g) i smukła budowa (7,9 mm) czynią go telefonem wygodnym do trzymania w dłoni i przyjaznym dla nadgarstka.
Smartfon posiada 6,74-calowy wyświetlacz z maksymalną jasnością do 560 nitów. Wzmocniony 90 Hz częstotliwością odświeżania i szeroką gamą kolorów, obiecuje on płynne i żywe wrażenia wizualne. Urządzenie wyróżnia się również Mini Kapsułą - unikalną i wygodną funkcją powiadamiania m.in. o stanie ładowania czy liczbie przebytych kroków, owiniętą wokół przedniego aparatu smartfona.
Cena i dostępność
Od dziś do 25 kwietnia smartfon realme Note 50 (3/64) jest dostępny w wyjątkowej ofercie cenowej: 299 zł. Urządzenie można nabyć w sieci sklepów Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, x-kom, Komputronik, Neonet, Max Elektro, a także na Allegro oraz realmeshop.pl.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Transport
Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.