Nowy Maxcom Strong MM917 – telefon na każde warunki
Urządzenie charakteryzuje się m.in. wzmocnioną konstrukcją oraz klasą odporności na pył i wodę, którą wyraża norma IP68.
Telefony komórkowe stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Niemniej potrzeby użytkowników charakteryzują się dużym zróżnicowaniem, więc to czego poszukuje nastolatek nie pokrywa się z wymaganiami pracowników fizycznych czy wielbicieli aktywnego wypoczynku w plenerze. Właśnie z myślą o takich ludziach powstały telefony wzmocnione, które są w stanie wytrzymać więcej. Bogatą ofertę tego typu produktów posiada polska marka Maxcom. Znajdują się w niej zarówno smartfony, jak i telefony w klasycznej formie z klawiaturą. Najnowszym reprezentantem tej drugiej grupy jest Maxcom Strong MM917.
Ergonomiczny i wytrzymały
Maxcom Strong MM917 charakteryzuje się niewielką waga – 124 g – oraz kompaktowymi wymiarami (130×59×20mm), które sprawiają, że w każdej sytuacji wygodnie leży w dłoni. Telefony wzmocnione wybierane są przez ludzi, którzy chcą na nie liczyć w trudnych warunkach, np. w przypadku dużego zapylenia lub narażenia na zanurzenie. Z tego powodu Maxcom Strong MM917 wyposażono w wytrzymałą obudowę, która chroni ekran (2,4”) oraz osłania jego złącza. Dzięki temu urządzenie spełnia warunki normy IP68.
Wzmocniony telefon powinien zapewniać jak najdłuższe działanie na jednym ładowaniu w każdych warunkach. W przypadku Maxcom Strong MM917 zastosowano akumulator o pojemności 2500 mAh, który zapewnia do 520 godzin czuwania oraz do 17 godzin rozmów.
Udogodnienia
Użytkownicy wzmocnionego telefonu Maxcom Strong MM917 docenią szereg praktycznych rozwiązań, w które został wyposażony. Wbudowana latarka doskonale sprawdzi się podczas pieszych wędrówek czy nocnej pracy w terenie. Z kolei zestaw głośnomówiący może okazać się nieoceniony podczas prowadzenia rozmów w trakcie wykonywania innych czynności. Ponadto Maxcom Strong MM917 posiada takie funkcje jak radio, odtwarzacz plików audio i wideo, aparat, czy budzik z możliwością drzemki.
Maxcom Strong MM917 powstał z myślą o wygodzie użytkowania niezależnie od okoliczności. Zapewnia również najdłuższe działanie telefonu na jednym ładowaniu.
W zestawie poza telefonem znajdują się:
- Zestaw słuchawkowy
- Ładowarka
- Kabel USB
- Bateria
- Instrukcja obsługi
- Karta gwarancyjna
Urządzenie dostępne jest w sugerowanej cenie katalogowej 299 zł.
Dane techniczne:
Częstotliwość (WCDMA) 3G (MHz) 900/2100
Częstotliwość (GSM) 2G (MHz) 850/1900 900/1800
Rozmiar wyświetlacza (") 2.4
Rozdzielczość (pix) 320 x 240
Aparat tył (Mpix) 2 Mpix
Książka telefoniczna ilość wpisów 500
Obsługa kart microSD do 32 GB
Pojemność baterii (mAh) 2500
Waga (g) 124
Czas czuwania (godziny) 520 godz. (1 SIM), 378 godz. (2 SIM)
Czas rozmów (godziny) 17 godz. (2G), 9 godz. (3G)

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu
W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.