Nowa aplikacja Motorola Moto Secure zwiększa poczucie bezpieczeństwa
2 lutego 2023 r.: Motorola rozumie znaczenie poufności danych, dlatego zwiększa bezpieczeństwo swoich urządzeń na każdym etapie — od fabryki po telefon — oferując ThinkShield. Dzięki tej wszechstronnej ochronie sprzętowej i programowej, która spełnia najwyższe standardy, dane osobowe są zabezpieczone przed szkodliwym oprogramowaniem, phishingiem i innymi zagrożeniami. Chcąc umożliwić użytkownikom pełne wykorzystanie wszystkich funkcji zabezpieczeń, Motorola wprowadza nową aplikację Moto Secure.
W stanowiącej element platformy ThinkShield aplikacji Moto Secure można sterować wszystkimi najważniejszymi funkcjami zabezpieczeń danych i ochrony prywatności. Użytkownicy aplikacji mogą szybko sprawdzać i dostosowywać do swoich potrzeb ochronę smartfona, korzystając z łatwego dostępu do wszystkich powiązanych aplikacji oraz ustawień Motorola i Androida.
Aplikacja Moto Secure nie tylko umożliwia szybki dostęp do opcji ochrony prywatności i bezpieczeństwa danych, ale wprowadza też nowe zabezpieczenia wzmacniające poczucie pewności użytkowników:
- Aby dodatkowo zabezpieczyć poufne informacje i aplikacje, można je ukryć w Bezpiecznym folderze chronionym kodem PIN. W Bezpiecznym folderze można też włączyć tryb maskowania. Zapewnia on jeszcze większą prywatność, umożliwiając wybieranie spośród czterech opcji ikon oraz nazw, aby nie pokazywać jawnie aplikacji w folderze. Przydaje się to szczególnie do ukrywania pod bardziej dyskretnymi ikonami i etykietami takich poufnych pozycji jak aplikacje finansowe i zakupowe, portfele cyfrowe czy konta e-mail.
- Funkcja Ochrona sieci minimalizuje zagrożenia podczas połączeń z publicznymi sieciami Wi-Fi i komórkowymi. Ochrona sieci automatycznie powiadamia użytkowników o wykryciu problemów z bezpieczeństwem hotspotów czy sieci Wi-Fi. Ochrona sieci może też uniemożliwić określonym aplikacjom używanie otwartych połączeń i blokować połączenia 2G, aby zapobiec podszywaniu się przestępców na przykład pod instytucje finansowe.
- Zabezpieczenia ekranu blokady umożliwiają przeglądanie wszystkich opcji ekranu blokady w celu konfiguracji potrzebnej ochrony. Można także zablokować funkcje sieciowe i zabezpieczeń. Na przykład poprzednio złodziej mógłby po prostu wyłączyć dostęp telefonu do sieci komórkowej czy Wi-Fi, aby uniemożliwić lokalizację utraconego urządzenia. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą zachować kontrolę i uniemożliwić rozłączenie z siecią komórkową czy Wi-Fi bez odblokowania telefonu.
- Zmiana kolejności klawiszy do wprowadzania kodu PIN uniemożliwia ciekawskim zapamiętanie wybieranych cyfr w celu odblokowania telefonu.
- Panel prywatności przejrzyście i wyczerpująco pokazuje, które aplikacje korzystały z kalendarza, kontaktów, plików, aparatu, mikrofonu oraz lokalizacji w ciągu ostatnich 24 godzin. Jeżeli jakieś wpisy budzą wątpliwości, użytkownicy mogą zmienić uprawnienia aplikacji i ustawienia zabezpieczeń, a także zmodyfikować opcje ochrony prywatności bezpośrednio w aplikacji Moto Secure.
Nowa aplikacja Moto Secure jest aktualnie dostępna w Lenovo ThinkPhone by Motorola, moto g73 5G oraz moto g53 5G. W przyszłości z aplikacji będzie też można korzystać na urządzeniach Motorola z systemem Android 13 lub z nowszą wersją.

Seria HONOR 400 - zaawansowana technologia AI w zasięgu każdego użytkownika

Eksperci uspokajają: poziom pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez stacje bazowe operatorów komórkowych w Polsce na niskim poziomie

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.