Nowa aplikacja Motorola Moto Secure zwiększa poczucie bezpieczeństwa
2 lutego 2023 r.: Motorola rozumie znaczenie poufności danych, dlatego zwiększa bezpieczeństwo swoich urządzeń na każdym etapie — od fabryki po telefon — oferując ThinkShield. Dzięki tej wszechstronnej ochronie sprzętowej i programowej, która spełnia najwyższe standardy, dane osobowe są zabezpieczone przed szkodliwym oprogramowaniem, phishingiem i innymi zagrożeniami. Chcąc umożliwić użytkownikom pełne wykorzystanie wszystkich funkcji zabezpieczeń, Motorola wprowadza nową aplikację Moto Secure.
W stanowiącej element platformy ThinkShield aplikacji Moto Secure można sterować wszystkimi najważniejszymi funkcjami zabezpieczeń danych i ochrony prywatności. Użytkownicy aplikacji mogą szybko sprawdzać i dostosowywać do swoich potrzeb ochronę smartfona, korzystając z łatwego dostępu do wszystkich powiązanych aplikacji oraz ustawień Motorola i Androida.
Aplikacja Moto Secure nie tylko umożliwia szybki dostęp do opcji ochrony prywatności i bezpieczeństwa danych, ale wprowadza też nowe zabezpieczenia wzmacniające poczucie pewności użytkowników:
- Aby dodatkowo zabezpieczyć poufne informacje i aplikacje, można je ukryć w Bezpiecznym folderze chronionym kodem PIN. W Bezpiecznym folderze można też włączyć tryb maskowania. Zapewnia on jeszcze większą prywatność, umożliwiając wybieranie spośród czterech opcji ikon oraz nazw, aby nie pokazywać jawnie aplikacji w folderze. Przydaje się to szczególnie do ukrywania pod bardziej dyskretnymi ikonami i etykietami takich poufnych pozycji jak aplikacje finansowe i zakupowe, portfele cyfrowe czy konta e-mail.
- Funkcja Ochrona sieci minimalizuje zagrożenia podczas połączeń z publicznymi sieciami Wi-Fi i komórkowymi. Ochrona sieci automatycznie powiadamia użytkowników o wykryciu problemów z bezpieczeństwem hotspotów czy sieci Wi-Fi. Ochrona sieci może też uniemożliwić określonym aplikacjom używanie otwartych połączeń i blokować połączenia 2G, aby zapobiec podszywaniu się przestępców na przykład pod instytucje finansowe.
- Zabezpieczenia ekranu blokady umożliwiają przeglądanie wszystkich opcji ekranu blokady w celu konfiguracji potrzebnej ochrony. Można także zablokować funkcje sieciowe i zabezpieczeń. Na przykład poprzednio złodziej mógłby po prostu wyłączyć dostęp telefonu do sieci komórkowej czy Wi-Fi, aby uniemożliwić lokalizację utraconego urządzenia. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą zachować kontrolę i uniemożliwić rozłączenie z siecią komórkową czy Wi-Fi bez odblokowania telefonu.
- Zmiana kolejności klawiszy do wprowadzania kodu PIN uniemożliwia ciekawskim zapamiętanie wybieranych cyfr w celu odblokowania telefonu.
- Panel prywatności przejrzyście i wyczerpująco pokazuje, które aplikacje korzystały z kalendarza, kontaktów, plików, aparatu, mikrofonu oraz lokalizacji w ciągu ostatnich 24 godzin. Jeżeli jakieś wpisy budzą wątpliwości, użytkownicy mogą zmienić uprawnienia aplikacji i ustawienia zabezpieczeń, a także zmodyfikować opcje ochrony prywatności bezpośrednio w aplikacji Moto Secure.
Nowa aplikacja Moto Secure jest aktualnie dostępna w Lenovo ThinkPhone by Motorola, moto g73 5G oraz moto g53 5G. W przyszłości z aplikacji będzie też można korzystać na urządzeniach Motorola z systemem Android 13 lub z nowszą wersją.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Bankowość
Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność

Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Edukacja
Przybywa ośrodków zajmujących się medycyną długowieczności. Pacjenci zyskują dostęp do najnowszych technologii medycznych

Choć przeciętna długość trwania życia w zdrowiu stopniowo się wydłuża, wciąż pozostaje znacznie krótsza niż przeciętne trwanie życia w ogóle. System ochrony zdrowia koncentruje się głównie na medycynie naprawczej, ale widać coraz wyraźniejszy zwrot w kierunku medycyny prewencyjnej, inaczej nazywanej medycyną długowieczności. Polski naukowiec tworzy ośrodek, który połączy innowatorów medycznych i ekspertów skupiających się na wiedzy, edukacji, badaniach i nowoczesnych technologiach służących długowieczności.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.