Najtańszy smartfon z 5G – motorola moto g50 dostępna w sprzedaży
Pionier łączności 5G demokratyzuje najnowsze technologie
Motorola to pionier komunikacji, który przyniósł światu nie tylko radia samochodowe i słowa Neila Armstronga wypowiedziane podczas lądowania na Księżycu, ale także telefonię komórkową, bez której trudno byłoby sobie wyobrazić współcześnie funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki. Motorola odpowiada także za pierwsze połączenie z siecią 5G wykonane za pomocą smartfonu dostępnego w sprzedaży detalicznej. Firma nie ustaje w dążeniach do upowszechniania najnowszych technologii. Dlatego powstała nowa motorola moto g50, która oferuje niesamowite prędkości transferu danych w aktualnie najniższej cenie na rynku. Tym samym urządzenie wpisuje się w sens istnienia rodziny moto g – „smarter technology for all”.
Nie tylko 5G
Motorola moto g50 to nie tylko ultraszybka łączność, to także ogromna bateria, system niezawodnych aparatów i wiele więcej. Ogniwo o pojemności 5000 mAh umożliwia dwa dni pracy na jednym ładowaniu. Dzięki czemu możesz grać, oglądać filmy, przeglądać sieć i rozmawiać z bliskimi bez obaw o niespodziewaną konieczność szukania gniazdka. Wydajność urządzenia i żywotność baterii zapewnia także procesor Qualcomm® Snapdragon™ 480 5G oraz 4 GB pamięci operacyjnej. Dzięki nim, a także odświeżaniu ekranu o częstotliwości 90 Hz i proporcjom 20:9 wyświetlacza Max Vision HD+ o przekątnej 6,5” gry i filmy stają się jeszcze bardziej płynne i wciągające.
Aparat główny o rozdzielczości 48 Mpix i technologii Quad Pixel pozwoli uchwycić ostre zdjęcia niezależnie od oświetlenia, a Tryb nocny sprawi, że ujęcia w ciemnych warunkach staną się wyraźniejsze i jaśniejsze. Dzięki obiektowi Macro Vision można sfotografować niezwykłe szczegóły obiektów. Z kolei aparat do selfie o rozdzielczości aż 13 Mpix pozwoli zrobić najkorzystniejsze portrety, które bez wahania umieścisz na Instagramie. Przestrzeni na fotografie i inne pliki nie zabraknie Ci dzięki 64 GB wbudowanej pamięci, którą można poszerzyć kartą micro SD o pojemności aż 1 TB.
Niemal czysty Android i gesty Moto uwielbiane przez użytkowników
Motorola od lat dostarcza w swoich urządzeniach niemal czysty system Android, który nie irytuje spowalniającą nakładką systemową czy zduplikowanymi aplikacjami. Dzięki My UX użytkownicy zyskują możliwość spersonalizowania interfejsu oraz korzystania z takich ułatwień jak uwielbiane gesty Moto – np. uruchomienie latarki podwójnym machnięciem telefonem czy uruchomieniem aparatu przez przekręcenie nadgarstka – lub choćby wyświetlacz Moto umożliwiający podejrzenie treści powiadomień, odpowiedzi na nie czy też odrzucenie ich bez konieczności odblokowania ekranu. Wszystko to, by korzystanie ze smartfonu było jeszcze prostsze i przyjemniejsze.
Dostępność i ceny
Motorola moto g50 jest już dostępna w Polsce w kolorach Steel Grey i Aqua Green. Można ją znaleźć w ofertach T-Mobile, Orange i Plus oraz na motorola.com. Rekomendowana cena detaliczna to 899 zł.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.