Najtańszy smartfon z 5G – motorola moto g50 dostępna w sprzedaży
Pionier łączności 5G demokratyzuje najnowsze technologie
Motorola to pionier komunikacji, który przyniósł światu nie tylko radia samochodowe i słowa Neila Armstronga wypowiedziane podczas lądowania na Księżycu, ale także telefonię komórkową, bez której trudno byłoby sobie wyobrazić współcześnie funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki. Motorola odpowiada także za pierwsze połączenie z siecią 5G wykonane za pomocą smartfonu dostępnego w sprzedaży detalicznej. Firma nie ustaje w dążeniach do upowszechniania najnowszych technologii. Dlatego powstała nowa motorola moto g50, która oferuje niesamowite prędkości transferu danych w aktualnie najniższej cenie na rynku. Tym samym urządzenie wpisuje się w sens istnienia rodziny moto g – „smarter technology for all”.
Nie tylko 5G
Motorola moto g50 to nie tylko ultraszybka łączność, to także ogromna bateria, system niezawodnych aparatów i wiele więcej. Ogniwo o pojemności 5000 mAh umożliwia dwa dni pracy na jednym ładowaniu. Dzięki czemu możesz grać, oglądać filmy, przeglądać sieć i rozmawiać z bliskimi bez obaw o niespodziewaną konieczność szukania gniazdka. Wydajność urządzenia i żywotność baterii zapewnia także procesor Qualcomm® Snapdragon™ 480 5G oraz 4 GB pamięci operacyjnej. Dzięki nim, a także odświeżaniu ekranu o częstotliwości 90 Hz i proporcjom 20:9 wyświetlacza Max Vision HD+ o przekątnej 6,5” gry i filmy stają się jeszcze bardziej płynne i wciągające.
Aparat główny o rozdzielczości 48 Mpix i technologii Quad Pixel pozwoli uchwycić ostre zdjęcia niezależnie od oświetlenia, a Tryb nocny sprawi, że ujęcia w ciemnych warunkach staną się wyraźniejsze i jaśniejsze. Dzięki obiektowi Macro Vision można sfotografować niezwykłe szczegóły obiektów. Z kolei aparat do selfie o rozdzielczości aż 13 Mpix pozwoli zrobić najkorzystniejsze portrety, które bez wahania umieścisz na Instagramie. Przestrzeni na fotografie i inne pliki nie zabraknie Ci dzięki 64 GB wbudowanej pamięci, którą można poszerzyć kartą micro SD o pojemności aż 1 TB.
Niemal czysty Android i gesty Moto uwielbiane przez użytkowników
Motorola od lat dostarcza w swoich urządzeniach niemal czysty system Android, który nie irytuje spowalniającą nakładką systemową czy zduplikowanymi aplikacjami. Dzięki My UX użytkownicy zyskują możliwość spersonalizowania interfejsu oraz korzystania z takich ułatwień jak uwielbiane gesty Moto – np. uruchomienie latarki podwójnym machnięciem telefonem czy uruchomieniem aparatu przez przekręcenie nadgarstka – lub choćby wyświetlacz Moto umożliwiający podejrzenie treści powiadomień, odpowiedzi na nie czy też odrzucenie ich bez konieczności odblokowania ekranu. Wszystko to, by korzystanie ze smartfonu było jeszcze prostsze i przyjemniejsze.
Dostępność i ceny
Motorola moto g50 jest już dostępna w Polsce w kolorach Steel Grey i Aqua Green. Można ją znaleźć w ofertach T-Mobile, Orange i Plus oraz na motorola.com. Rekomendowana cena detaliczna to 899 zł.

Seria HONOR 400 - zaawansowana technologia AI w zasięgu każdego użytkownika

Eksperci uspokajają: poziom pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez stacje bazowe operatorów komórkowych w Polsce na niskim poziomie

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.