Najtańszy smartfon z 5G – motorola moto g50 dostępna w sprzedaży
Pionier łączności 5G demokratyzuje najnowsze technologie
Motorola to pionier komunikacji, który przyniósł światu nie tylko radia samochodowe i słowa Neila Armstronga wypowiedziane podczas lądowania na Księżycu, ale także telefonię komórkową, bez której trudno byłoby sobie wyobrazić współcześnie funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki. Motorola odpowiada także za pierwsze połączenie z siecią 5G wykonane za pomocą smartfonu dostępnego w sprzedaży detalicznej. Firma nie ustaje w dążeniach do upowszechniania najnowszych technologii. Dlatego powstała nowa motorola moto g50, która oferuje niesamowite prędkości transferu danych w aktualnie najniższej cenie na rynku. Tym samym urządzenie wpisuje się w sens istnienia rodziny moto g – „smarter technology for all”.
Nie tylko 5G
Motorola moto g50 to nie tylko ultraszybka łączność, to także ogromna bateria, system niezawodnych aparatów i wiele więcej. Ogniwo o pojemności 5000 mAh umożliwia dwa dni pracy na jednym ładowaniu. Dzięki czemu możesz grać, oglądać filmy, przeglądać sieć i rozmawiać z bliskimi bez obaw o niespodziewaną konieczność szukania gniazdka. Wydajność urządzenia i żywotność baterii zapewnia także procesor Qualcomm® Snapdragon™ 480 5G oraz 4 GB pamięci operacyjnej. Dzięki nim, a także odświeżaniu ekranu o częstotliwości 90 Hz i proporcjom 20:9 wyświetlacza Max Vision HD+ o przekątnej 6,5” gry i filmy stają się jeszcze bardziej płynne i wciągające.
Aparat główny o rozdzielczości 48 Mpix i technologii Quad Pixel pozwoli uchwycić ostre zdjęcia niezależnie od oświetlenia, a Tryb nocny sprawi, że ujęcia w ciemnych warunkach staną się wyraźniejsze i jaśniejsze. Dzięki obiektowi Macro Vision można sfotografować niezwykłe szczegóły obiektów. Z kolei aparat do selfie o rozdzielczości aż 13 Mpix pozwoli zrobić najkorzystniejsze portrety, które bez wahania umieścisz na Instagramie. Przestrzeni na fotografie i inne pliki nie zabraknie Ci dzięki 64 GB wbudowanej pamięci, którą można poszerzyć kartą micro SD o pojemności aż 1 TB.
Niemal czysty Android i gesty Moto uwielbiane przez użytkowników
Motorola od lat dostarcza w swoich urządzeniach niemal czysty system Android, który nie irytuje spowalniającą nakładką systemową czy zduplikowanymi aplikacjami. Dzięki My UX użytkownicy zyskują możliwość spersonalizowania interfejsu oraz korzystania z takich ułatwień jak uwielbiane gesty Moto – np. uruchomienie latarki podwójnym machnięciem telefonem czy uruchomieniem aparatu przez przekręcenie nadgarstka – lub choćby wyświetlacz Moto umożliwiający podejrzenie treści powiadomień, odpowiedzi na nie czy też odrzucenie ich bez konieczności odblokowania ekranu. Wszystko to, by korzystanie ze smartfonu było jeszcze prostsze i przyjemniejsze.
Dostępność i ceny
Motorola moto g50 jest już dostępna w Polsce w kolorach Steel Grey i Aqua Green. Można ją znaleźć w ofertach T-Mobile, Orange i Plus oraz na motorola.com. Rekomendowana cena detaliczna to 899 zł.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.