MWC 2024: Szkło Gorilla Glass będzie chronić wszystkie smartfony firmy Motorola
26 lutego 2024 r.: Motorola nie szczędzi starań, aby wszystkie urządzenia wyposażyć w najnowocześniejsze technologie i zawsze dba o wysoką jakość oraz solidność swoich smartfonów. Dlatego począwszy od drugiego półrocza 2024 roku wszystkie nowe urządzenia marki będą chronione szkłem Corning® Gorilla® Glass.
Szkło Gorilla Glass opracowała firma Corning Incorporated - jeden z globalnych liderów innowacyjności w dziedzinie materiałoznawstwa. Jej szkło od ponad 15 lat zmienia sposób korzystania ze smartfonów. Wiele urządzeń firmy Motorola już w tej chwili wykorzystuje szkło Gorilla Glass, a zapowiedź rozszerzenia tej współpracy na całe portfolio podkreśla dążenie producenta do dostarczania produktów najwyższej jakości. Głębsze partnerstwo stanowi kontynuację współpracy firm Lenovo oraz Corning w kategoriach laptopów i tabletów, ponieważ wybrane modele urządzeń Lenovo wykorzystują szkło Gorilla Glass.
Motorola drobiazgowo projektuje każdy smartfon, aby zapewnić użytkownikom jak najlepszą kombinację platformy sprzętowej (w tym aparatów, procesora oraz wyświetlacza) oraz oprogramowania.
- Konsumentom zależy na niezawodności i solidności urządzeń, a jednocześnie chcą aby wyróżniały się one eleganckim, nowoczesnym wzornictwem - powiedział Ruben Castano, Head of Customer Experience & Design w Motorola Mobility. - Wprowadzając szkło Corning Gorilla Glass we wszystkich seriach produktów Motorola, chcemy zostać liderem jeśli chodzi o zagwarantowanie użytkownikom poczucia spokoju, jakie oferuje ta przełomowa technologia.
Dzięki swojej wyjątkowej wytrzymałości szkło Gorilla Glass umożliwia tworzenie nowoczesnych smartfonów, które są w stanie przetrwać nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Tej innowacyjnej technologii wytwarzania ultraodpornego szkła zaufali czołowi producenci urządzeń na całym świecie. Wyróżnia się ona wyjątkową odpornością na uszkodzenia, upuszczenia i zadrapania, a jednocześnie umożliwia płynną reakcję ekranów na dotyk oraz wyświetlanie wysokiej jakości obrazu.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu
W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.