Komunikaty PR

Motorola świętuje 10 generacji smartfonów serii moto g

2021-04-18  |  13:00

Motorola jest pionierem łączności mobilnej już od 1973 roku, kiedy zaprezentowała pierwszy telefon komórkowy na świecie. Firma nieustannie dąży do rozwijania branży i opracowała przełomowe technologie oraz innowacje, które przyczyniły się do ukształtowania współczesnych urządzeń mobilnych. Od pierwszego połączenia w sieci komórkowej po pierwsze urządzenie z łącznością 5G Motorola wciąż zmienia sposób, w jaki użytkownicy na całym świecie odkrywają i udostępniają materiały oraz kontaktują się ze sobą.

To pionierskie nastawienie zainspirowało Motorolę do upowszechniania technologii wysokiej klasy w smartfonach z najnowszymi i najlepszymi innowacjami po przystępnej cenie. Dzięki temu są one bardziej dostępne dla konsumentów na całym świecie. Do najważniejszych czynników wpływających na design produktów Motoroli należą opinie konsumentów. Na ich podstawie Motorola opracowała linię urządzeń, które oferują nie tylko najważniejsze funkcje, ale też więcej opcji. Dzięki temu użytkownik może wybrać smartfon najlepiej zaspokajający jego potrzeby.

 

Tak powstała rodzina moto g, która zrewolucjonizowała branżę smartfonów, tworząc segment średniej półki cenowej. Najnowsze funkcje i innowacje — zastrzeżone zwykle dla smartfonów najwyższej klasy — jeszcze nigdy nie były tak przystępne cenowo. To, co nadzwyczajne, Motorola oferuje po bardzo zwyczajnych cenach.

Najbardziej przełomowe innowacje w poszczególnych generacjach moto g

  • moto g — w 2013 roku było to pierwsze urządzenie z rodziny, która miała na zawsze odmienić branżę urządzeń mobilnych. moto g była wyposażona w pierwszy czterordzeniowy procesor z 1 GB pamięci RAM i dostępna w średnim segmencie cenowym.
  • moto g2 — w 2014 roku, na fali popularności pierwszej moto g, a także chcąc zaspokoić jeszcze więcej potrzeb konsumentów, Motorola wzbogaciła smartfon drugiej generacji o donośny dźwięk stereo i większy, 5-calowy wyświetlacz. Oprócz tych atutów technicznych, ze względu na potrzebę większej personalizacji telefonu, moto g2 oferowała użytkownikom kolorowe obudowy do wyboru. Ta inicjatywa wyewoluowała we współczesnych urządzeniach Motoroli w oprogramowanie My Ux, które umożliwia dostosowywanie urządzenia w dowolny sposób przy użyciu intuicyjnych gestów, tapet i fontów.
  • moto g3 — nowa moto g z 2015 roku była wodoodporna i wyposażona w aparat szybko robiący zdjęcia. Doskonale sprawdzała się w uwiecznianiu cennych chwil, bez względu na pogodę i otoczenie. Miała też opcjonalne 2 GB pamięci RAM i technologię TurboPower do szybkiego ładowania, aby nigdy nie zabrakło potrzebnej energii.
  • moto g4 — ponieważ konsumenci cenili w swoich smartfonach różne funkcje, Motorola wprowadziła do tego segmentu w 2016 roku koncepcję „rodziny”. Po raz pierwszy użytkownicy mogli wybrać urządzenie na podstawie najważniejszej dla siebie funkcji bez kompromisów pod względem podstawowej funkcjonalności oraz lubianych i cenionych elementów wzornictwa. To moto g4 wprowadziła zestaw funkcji wysokiej klasy, takich jak czytnik linii papilarnych czy aparat z laserowym autofokusem z detekcją fazy (PDAF), w urządzeniu ze średniej półki cenowej.
  • moto g5 — w 2017 roku Motorola wprowadziła na rynek moto g5. To urządzenie miało zupełnie nowy design z metalowym wykończeniem, które nadawało mu wygląd i styl klasy premium, a także wysokiej klasy funkcje oprogramowania w przystępnej cenie. W tej generacji zadebiutował też system dwóch aparatów oraz system szybkiego ustawiania ostrości zapewniające niezwykły komfort robienia zdjęć, niedostępny dotychczas w smartfonach z tej półki.

 

  • moto g6 — rodzina moto g nie przestawała robić wrażenia swoim designem, gdy w 2018 roku pojawiła się moto g6 z tylną obudową ze szkła 3D. Nie tylko imponowała wyglądem, ale też przyjemnie trzymało się ją w dłoni. Ponadto w moto g6 pojawił się spektakularny wyświetlacz Max Vision oferujący zupełnie nowe doznania wizualne, a także największa dotychczas bateria w urządzeniach moto g — o pojemności 3200 mAh.
  • moto g7 — w 2019 roku seria moto g Motoroli była dobrze znana z wprowadzania najnowszych technologii i innowacyjnych rozwiązań. Gdy na rynek trafiła wyczekiwana rodzina moto g7, była najliczniejsza z dotychczasowych i oferowała cztery wersje smartfonu. Spośród najważniejszych cech i funkcji warto wymienić wyświetlacz Max Vision z wycięciem, zoom z wysoką rozdzielczością, optyczną stabilizację obrazu w aparacie głównym oraz — po raz pierwszy — system ładowania z mocą 27 W. Była to rewolucyjna zmiana w rewolucyjnej serii smartfonów — w rodzinie moto g7 naprawdę każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
  • moto g8 — w szybko zmieniającym się świecie innowacji technologicznych trudno nadążyć za nowymi rozwiązaniami, ale Motorola to ułatwia dzięki urządzeniom moto g. Motorola koncentruje się na najważniejszych funkcjach, takich jak aparaty i moc baterii, umożliwiając wszystkim korzystanie z najnowocześniejszych technologii, kiedy tylko stają się one dostępne. W związku z tym w 2019 roku pojawiła się na rynku rodzina moto g8 z technologią fotograficzną Quad Pixel, znakomitym dźwiękiem i wystarczającą na długo baterią o pojemności 5000 mAh. To było najważniejsze dla konsumentów i to właśnie zapewniła im Motorola.
  • moto g9 — na początku roku 2020 nikt nie mógł przypuszczać, że świat zmieni się tak bardzo, a na smartfonach będziemy polegali w jeszcze większym stopniu — by pozostawać w kontakcie, uwieczniać chwile, tworzyć i inspirować. To właśnie w 2020 roku pojawiła się rodzina moto g9 z niesamowitym, poczwórnym systemem aparatów i potężną baterią o pojemności 6000 mAh — największą wśród dotychczasowych urządzeń Motoroli. Urządzenia zostały wyposażone w większy wyświetlacz, na którym jeszcze lepiej prezentują się odtwarzane strumieniowo seriale, telekonferencje czy rozmowy z bliskimi na odległość. W rodzinie tej zadebiutowała transmisja 5G i procesory z serii Qualcomm® Snapdragon™ 700 — był to kolejny przykład udostępniania przez Motorolę technologii największego kalibru na tak przystępnym poziomie cenowym.
  • moto g100 — od pojawienia się na rynku seria moto g odnosi sukcesy w każdym swoim wcieleniu, a w 2021 r. Motorola zaprezentowała najwydajniejszy model moto g w historii. Jako pierwsze urządzenie z tej serii z platformą mobilną Qualcomm® Snapdragon™ 8-Series moto g100 jest gotowa do działania w sieciach 5G i oferuje wydajność godną flagowego smartfonu. Co więcej, działa też z nową platformą Motoroli Ready For, która umożliwia wykorzystywanie pełnego potencjału telefonu i oferuje nową jakość grania, rozmów wideo i pracy wielozadaniowej.

Na przestrzeni dziesięciu generacji moto g Motorola zrewolucjonizowała branżę smartfonów — jeszcze nigdy technologie najwyższej klasy nie były dostępne dla tak szerokiego grona użytkowników. Upowszechnianie innowacyjnych funkcji i technologii najwyższej klasy było ambitnym celem, ale Motorola osiąga go z każdą premierą moto g. Wyraża on misję marki — Smarter Technology for All — i wszystko wskazuje na to, że będzie nadal realizowany.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telefony Nowa aplikacja Motorola Moto Secure zwiększa poczucie bezpieczeństwa Biuro prasowe
2023-02-02 | 10:00

Nowa aplikacja Motorola Moto Secure zwiększa poczucie bezpieczeństwa

2 lutego 2023 r.: Motorola rozumie znaczenie poufności danych, dlatego zwiększa bezpieczeństwo swoich urządzeń na każdym etapie — od fabryki po telefon — oferując ThinkShield.
Telefony Walentynkowe promocje na huawei.pl - „Kochaj wyjątkowe momenty”
2023-01-30 | 10:30

Walentynkowe promocje na huawei.pl - „Kochaj wyjątkowe momenty”

Z okazji zbliżającego się święta zakochanych, firma Huawei CBG Polska przygotowała specjalne oferty promocyjne, które obejmą aż 74 produkty, w tym wybrane smartfony, smartwatche,
Telefony Poznaj nową rodzinę ultrawydajnych i szybkich smartfonów moto g
2023-01-24 | 12:00

Poznaj nową rodzinę ultrawydajnych i szybkich smartfonów moto g

24 stycznia 2023 r.: Motorola od samego początku zmienia sposób, w jaki użytkownicy na całym świecie odkrywają nowości, dzielą się wrażeniami i pozostają ze sobą w kontakcie.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Przemysł spożywczy

Słodki olej alternatywą dla cukru w kryształkach. Produkt pozwoli kilkudziesięciokrotnie zredukować spożycie cukru

Izraelski technolog żywności opracował sposób na redukcję ilości cukru potrzebnej do słodzenia produktów spożywczych. W czasie prac nad słodkim olejem rybnym, który miałby poprawić smak suplementów dla dzieci, odkrył, że zastosowaną w nim technologię można przenieść na inny produkt – słodzik. Słodki olej jest znacznie słodszy niż cukier w kryształkach. Oznacza to, że wysokosłodzone produkty będą mogły być w przyszłości zdrowsze. Ich cena będzie jednak wyższa, ponieważ potrzebny będzie nie tylko alternatywny słodzik, ale i wypełniacz, a obie te funkcje łączył w sobie dotychczas właśnie cukier.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Prawo

Wynajem mieszkań może być znacznie bardziej zdigitalizowany. Cyfrowe narzędzia zwiększają bezpieczeństwo transakcji

Polski rynek najmu – choć wciąż dużo mniejszy niż w krajach zachodnioeuropejskich – dynamicznie się rozwija. Jest to też jedna z najbardziej konserwatywnych branż, która do tej pory działała głównie „na papierze”. – W Niemczech czy Anglii takie rzeczy jak ubezpieczenia czy weryfikacja najemców prowadzone w sposób zdigitalizowany są już często standardem. My to dopiero w Polsce wprowadziliśmy – mówi Piotr Pajda, założyciel Simpl.rent. Jak wskazuje, cyfrowe rozwiązania poprawiają bezpieczeństwo obu stron i usprawniają cały proces najmu, ale polski rynek jest dopiero w początkowej fazie ich wdrażania. 

Transport

Roboty dostawcze na razie nie zastąpią całkowicie kurierów w dostawach jedzenia. Mogą się jednak sprawdzić na krótkich trasach

Zastąpienie kurierów półautonomicznymi robotami w dostawach jedzenia na trasach o długości ok. 2–3 km pozwoli restauratorom znacznie zredukować koszty dostaw. Kurierzy mogliby wówczas obsługiwać tylko dostawy w bardziej oddalone miejsca. Polski start-up opracował roboty, które zamówienia w obrębie centrów dużych miast realizują w maksymalnie pół godziny, są zeroemisyjne i mogą pracować również w trudnych warunkach atmosferycznych. Firma pozyskała finansowanie, które umożliwi prace nad zwiększeniem autonomiczności swoich urządzeń. W planach jest nie tylko rozwój usług robokurierów w Polsce, ale też ekspansja na rynek niemiecki.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.