Komunikaty PR

Motorola świętuje 10 generacji smartfonów serii moto g

2021-04-18  |  13:00

Motorola jest pionierem łączności mobilnej już od 1973 roku, kiedy zaprezentowała pierwszy telefon komórkowy na świecie. Firma nieustannie dąży do rozwijania branży i opracowała przełomowe technologie oraz innowacje, które przyczyniły się do ukształtowania współczesnych urządzeń mobilnych. Od pierwszego połączenia w sieci komórkowej po pierwsze urządzenie z łącznością 5G Motorola wciąż zmienia sposób, w jaki użytkownicy na całym świecie odkrywają i udostępniają materiały oraz kontaktują się ze sobą.

To pionierskie nastawienie zainspirowało Motorolę do upowszechniania technologii wysokiej klasy w smartfonach z najnowszymi i najlepszymi innowacjami po przystępnej cenie. Dzięki temu są one bardziej dostępne dla konsumentów na całym świecie. Do najważniejszych czynników wpływających na design produktów Motoroli należą opinie konsumentów. Na ich podstawie Motorola opracowała linię urządzeń, które oferują nie tylko najważniejsze funkcje, ale też więcej opcji. Dzięki temu użytkownik może wybrać smartfon najlepiej zaspokajający jego potrzeby.

 

Tak powstała rodzina moto g, która zrewolucjonizowała branżę smartfonów, tworząc segment średniej półki cenowej. Najnowsze funkcje i innowacje — zastrzeżone zwykle dla smartfonów najwyższej klasy — jeszcze nigdy nie były tak przystępne cenowo. To, co nadzwyczajne, Motorola oferuje po bardzo zwyczajnych cenach.

Najbardziej przełomowe innowacje w poszczególnych generacjach moto g

  • moto g — w 2013 roku było to pierwsze urządzenie z rodziny, która miała na zawsze odmienić branżę urządzeń mobilnych. moto g była wyposażona w pierwszy czterordzeniowy procesor z 1 GB pamięci RAM i dostępna w średnim segmencie cenowym.
  • moto g2 — w 2014 roku, na fali popularności pierwszej moto g, a także chcąc zaspokoić jeszcze więcej potrzeb konsumentów, Motorola wzbogaciła smartfon drugiej generacji o donośny dźwięk stereo i większy, 5-calowy wyświetlacz. Oprócz tych atutów technicznych, ze względu na potrzebę większej personalizacji telefonu, moto g2 oferowała użytkownikom kolorowe obudowy do wyboru. Ta inicjatywa wyewoluowała we współczesnych urządzeniach Motoroli w oprogramowanie My Ux, które umożliwia dostosowywanie urządzenia w dowolny sposób przy użyciu intuicyjnych gestów, tapet i fontów.
  • moto g3 — nowa moto g z 2015 roku była wodoodporna i wyposażona w aparat szybko robiący zdjęcia. Doskonale sprawdzała się w uwiecznianiu cennych chwil, bez względu na pogodę i otoczenie. Miała też opcjonalne 2 GB pamięci RAM i technologię TurboPower do szybkiego ładowania, aby nigdy nie zabrakło potrzebnej energii.
  • moto g4 — ponieważ konsumenci cenili w swoich smartfonach różne funkcje, Motorola wprowadziła do tego segmentu w 2016 roku koncepcję „rodziny”. Po raz pierwszy użytkownicy mogli wybrać urządzenie na podstawie najważniejszej dla siebie funkcji bez kompromisów pod względem podstawowej funkcjonalności oraz lubianych i cenionych elementów wzornictwa. To moto g4 wprowadziła zestaw funkcji wysokiej klasy, takich jak czytnik linii papilarnych czy aparat z laserowym autofokusem z detekcją fazy (PDAF), w urządzeniu ze średniej półki cenowej.
  • moto g5 — w 2017 roku Motorola wprowadziła na rynek moto g5. To urządzenie miało zupełnie nowy design z metalowym wykończeniem, które nadawało mu wygląd i styl klasy premium, a także wysokiej klasy funkcje oprogramowania w przystępnej cenie. W tej generacji zadebiutował też system dwóch aparatów oraz system szybkiego ustawiania ostrości zapewniające niezwykły komfort robienia zdjęć, niedostępny dotychczas w smartfonach z tej półki.

 

  • moto g6 — rodzina moto g nie przestawała robić wrażenia swoim designem, gdy w 2018 roku pojawiła się moto g6 z tylną obudową ze szkła 3D. Nie tylko imponowała wyglądem, ale też przyjemnie trzymało się ją w dłoni. Ponadto w moto g6 pojawił się spektakularny wyświetlacz Max Vision oferujący zupełnie nowe doznania wizualne, a także największa dotychczas bateria w urządzeniach moto g — o pojemności 3200 mAh.
  • moto g7 — w 2019 roku seria moto g Motoroli była dobrze znana z wprowadzania najnowszych technologii i innowacyjnych rozwiązań. Gdy na rynek trafiła wyczekiwana rodzina moto g7, była najliczniejsza z dotychczasowych i oferowała cztery wersje smartfonu. Spośród najważniejszych cech i funkcji warto wymienić wyświetlacz Max Vision z wycięciem, zoom z wysoką rozdzielczością, optyczną stabilizację obrazu w aparacie głównym oraz — po raz pierwszy — system ładowania z mocą 27 W. Była to rewolucyjna zmiana w rewolucyjnej serii smartfonów — w rodzinie moto g7 naprawdę każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
  • moto g8 — w szybko zmieniającym się świecie innowacji technologicznych trudno nadążyć za nowymi rozwiązaniami, ale Motorola to ułatwia dzięki urządzeniom moto g. Motorola koncentruje się na najważniejszych funkcjach, takich jak aparaty i moc baterii, umożliwiając wszystkim korzystanie z najnowocześniejszych technologii, kiedy tylko stają się one dostępne. W związku z tym w 2019 roku pojawiła się na rynku rodzina moto g8 z technologią fotograficzną Quad Pixel, znakomitym dźwiękiem i wystarczającą na długo baterią o pojemności 5000 mAh. To było najważniejsze dla konsumentów i to właśnie zapewniła im Motorola.
  • moto g9 — na początku roku 2020 nikt nie mógł przypuszczać, że świat zmieni się tak bardzo, a na smartfonach będziemy polegali w jeszcze większym stopniu — by pozostawać w kontakcie, uwieczniać chwile, tworzyć i inspirować. To właśnie w 2020 roku pojawiła się rodzina moto g9 z niesamowitym, poczwórnym systemem aparatów i potężną baterią o pojemności 6000 mAh — największą wśród dotychczasowych urządzeń Motoroli. Urządzenia zostały wyposażone w większy wyświetlacz, na którym jeszcze lepiej prezentują się odtwarzane strumieniowo seriale, telekonferencje czy rozmowy z bliskimi na odległość. W rodzinie tej zadebiutowała transmisja 5G i procesory z serii Qualcomm® Snapdragon™ 700 — był to kolejny przykład udostępniania przez Motorolę technologii największego kalibru na tak przystępnym poziomie cenowym.
  • moto g100 — od pojawienia się na rynku seria moto g odnosi sukcesy w każdym swoim wcieleniu, a w 2021 r. Motorola zaprezentowała najwydajniejszy model moto g w historii. Jako pierwsze urządzenie z tej serii z platformą mobilną Qualcomm® Snapdragon™ 8-Series moto g100 jest gotowa do działania w sieciach 5G i oferuje wydajność godną flagowego smartfonu. Co więcej, działa też z nową platformą Motoroli Ready For, która umożliwia wykorzystywanie pełnego potencjału telefonu i oferuje nową jakość grania, rozmów wideo i pracy wielozadaniowej.

Na przestrzeni dziesięciu generacji moto g Motorola zrewolucjonizowała branżę smartfonów — jeszcze nigdy technologie najwyższej klasy nie były dostępne dla tak szerokiego grona użytkowników. Upowszechnianie innowacyjnych funkcji i technologii najwyższej klasy było ambitnym celem, ale Motorola osiąga go z każdą premierą moto g. Wyraża on misję marki — Smarter Technology for All — i wszystko wskazuje na to, że będzie nadal realizowany.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telefony Nowa generacja niedrogich smartfonów Motorola Biuro prasowe
2024-12-16 | 15:00

Nowa generacja niedrogich smartfonów Motorola

Warszawa, 16 grudnia 2024 r.: Motorola zaprezentowała najnowszą odsłonę smartfonów na każdą kieszeń – modeli: moto g05, moto g15 oraz moto g15 power. Są niedrogie,
Telefony Motorola moto e15. Pojemna bateria i niezawodność za jedyne 399 złotych
2024-12-16 | 15:00

Motorola moto e15. Pojemna bateria i niezawodność za jedyne 399 złotych

Warszawa, 16 grudnia 2024 r.: Motorola moto e15 to najnowszy podstawowy model smartfona w ofercie producenta - prosty w obsłudze, solidny, wyposażony w pojemną baterię i głośniki
Telefony Motorola uruchamia otwarty program beta testów moto ai. Dostępny także w Polsce
2024-11-27 | 15:00

Motorola uruchamia otwarty program beta testów moto ai. Dostępny także w Polsce

27 listopada 2024 r.: Motorola wystartowała z programem moto ai beta, który daje możliwość testowania najnowszych rozwiązań sztucznej inteligencji na wybranych modelach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania

Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.

Przemysł

Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]

Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.

Farmacja

Antybiotykooporność coraz poważniejszym problemem. Wyizolowane ze śliny peptydy mogą się sprawdzić w walce z bakteriami wielolekoopornymi

Poszukiwanie alternatyw dla antybiotykoterapii nabiera coraz większego tempa. Duże nadzieje, zwłaszcza w kontekście szczepów wielolekoopornych, naukowcy wiążą z bakteriocynami i bakteriofagami. Badacz z Uniwersytetu Wrocławskiego prowadzi prace nad bakteriocyną, będącą peptydem izolowanym z ludzkiej śliny. Za swoje badania otrzymał Złoty Medal Chemii. Tymczasem problem antybiotykooporności może wynikać w dużej mierze z niewiedzy. Z Eurobarometru wynika, że tylko połowa Europejczyków zdaje sobie sprawę, że antybiotyki nie są skuteczne w walce z wirusami.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.