motorola przedstawia koncepcyjny zwijany smartfon
19 października 2022 r. — Podczas Lenovo Tech World ‘22 Motorola nakreśliła przyszłość innowacyjnych formatów urządzeń, prezentując nowy, koncepcyjny smartfon zwijany. Motorola jest pionierem w branży mobilnej już od ponad 90 lat i nieprzerwanie przoduje pod względem innowacyjności: od telefonów z klapką po łączność 5G.
Nowy, koncepcyjny smartfon zwijany to owoc pracy zespołu Motorola 312 Labs — wewnętrznej grupy w Motorola zajmującej się innowacjami, która zrzesza specjalistów od produktów, badań, wzornictwa i konstrukcji z całego świata. Zespół Motorola 312 Labs bada kilka obszarów najnowszych technologii, a w szczególności koncentruje się na opracowywaniu nowych formatów urządzeń, które będą zaspokajać potrzeby klientów i umożliwiać nowe doświadczenia. W nowym smartfonie koncepcyjnym rozwinięto innowacje związane z wyświetlaczem i mechaniczne, które zastosowano w urządzeniach składanych. Wskazuje on kierunek fascynującego rozwoju dynamicznych formatów urządzeń.
Wizja smartfonów zwijanych
Motorola postrzega smartfony jako dopełnienie użytkowników — narzędzia, którą umożliwiają adaptację do otoczenia i łatwe wykonywanie zadań. Obecnie marka inwestuje w elastyczne ekrany OLED, czyli pOLED, które oferują optymalne połączenie obrazu i komfortu. Tę ideę wyraża koncepcja smartfona zwijanego, którego ekran może przybierać trzy różne stany: rozwinięty, kompaktowy i podgląd, a zmieniać je można zwykłym naciśnięciem przycisku.
Mający zaledwie około 10 cm długości smartfon koncepcyjny skraca się do formatu mniejszego niż większość innych urządzeń klasy premium na rynku. Zarówno ekran o przekątnej 6,5” do wciągającej gry, jak i zmniejszony format do wygodnego przenoszenia to cechy świadczące o nieograniczonych możliwościach w zakresie tworzenia treści, rozrywki i nowej elastyczności małego urządzenia z otaczającym go ekranem.
Wideo ze zwijanym smartfonem koncepcyjnym można obejrzeć tutaj:
Oprócz koncepcji zwijanego smartfona firma Lenovo zaprezentowała też koncepcyjny zwijany laptop. Zastosowano w nim podobną technologię, aby zwiększyć możliwości pracy wielozadaniowej i przeglądania Internetu, zachowując kompaktowe wymiary. Więcej informacji o koncepcji zwijanego laptopa można znaleźć w Lenovo StoryHub.
Choć format zwijany jest obecnie w fazie koncepcji, najświeższe innowacje i aktualności można śledzić w witrynie internetowej Motoroli lub na Twitterze.
Informacje o 312 Labs
312 Labs z siedzibą w Chicago w stanie Illinois to globalny, wielodyscyplinarny zespół ekspertów branżowych i liderów merytorycznych w dziedzinie zarządzania produktem, badań, wzornictwa i konstrukcji. Nazwa 312 pochodzi od jednego z najbardziej znanych numerów kierunkowych w Chicago i odzwierciedla tradycje innowacyjności Motoroli.
Zastrzeżenia prawne
Niektóre funkcje i dane techniczne produktu mogą zależeć od sieci i podlegać dodatkowym warunkom oraz opłatom. Mogą one też ulec zmianie bez powiadomienia. MOTOROLA, stylizowane logo M, MOTO oraz rodzina znaków MOTO są znakami towarowymi firmy Motorola Trademark Holdings, LLC. Wszystkie inne znaki towarowe należą do odpowiednich właścicieli. ©2022 Motorola Mobility LLC.
realme GT 7 Pro znów dostępne w Polsce
Nowa generacja niedrogich smartfonów Motorola
Motorola moto e15. Pojemna bateria i niezawodność za jedyne 399 złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Branża drzewna obawia się zalewu mebli z importu. Apeluje o wypracowanie strategii leśnej państwa
Organizacje branżowe i przedsiębiorstwa sektora drzewnego, które porozumiały się w ramach Koalicji na Rzecz Polskiego Drewna, protestują przeciwko planom Ministerstwa Klimatu i Środowiska dotyczącym wyłączenia z gospodarki leśnej 20 proc. polskich lasów. Ich zdaniem taka decyzja stwarza realne zagrożenie dla trwałości lasów i uderzy w polską branżę meblarską. Pracę może stracić nawet 70 tys. osób, a straty dla budżetu państwa szacowane są na 4,5 mld zł.
Polityka
Europoseł AfD: Elon Musk poprawił nasz wizerunek za granicą. Jego wsparcie nam pomaga
Najpierw wywiad z Alice Weidel, współprzewodniczącą AfD, a ostatnio wystąpienie na platformie X podczas inauguracji kampanii wyborczej – w ten sposób Elon Musk wyraża swoje poparcie dla tej niemieckiej frakcji politycznej. – Wsparcie Elona Muska nam pomaga, bo w pewnym sensie AfD poprawiła swój image za granicą – mówi Tomasz Froelich, poseł do Parlamentu Europejskiego z Alternatywy dla Niemiec. Jak wskazuje, trudno przy takim poparciu utrzymać zarzut, że AfD jest ugrupowaniem prorosyjskim.
Polityka
Polska prezydencja skupi się na bezpieczeństwie. Kluczowe ma być też zwiększenie konkurencyjności całej Unii Europejskiej
Wielowymiarowe bezpieczeństwo skupione wokół siedmiu filarów ma być fundamentem polskiej prezydencji w UE. Kluczowe, zwłaszcza w kontekście rosnącego napięcia geopolitycznego czy zagrożenia hybrydowego, jest wzmocnienie bezpieczeństwa zewnętrznego i informacyjnego. Zgodnie z zapowiedziami Donalda Tuska konkurencyjność Europy ma z kolei zależeć od działań deregulacyjnych Parlamentu Europejskiego, polski rząd ma się też koncentrować na znoszeniu barier i obciążeń biurokratycznych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.