motorola przedstawia koncepcyjny zwijany smartfon
19 października 2022 r. — Podczas Lenovo Tech World ‘22 Motorola nakreśliła przyszłość innowacyjnych formatów urządzeń, prezentując nowy, koncepcyjny smartfon zwijany. Motorola jest pionierem w branży mobilnej już od ponad 90 lat i nieprzerwanie przoduje pod względem innowacyjności: od telefonów z klapką po łączność 5G.
Nowy, koncepcyjny smartfon zwijany to owoc pracy zespołu Motorola 312 Labs — wewnętrznej grupy w Motorola zajmującej się innowacjami, która zrzesza specjalistów od produktów, badań, wzornictwa i konstrukcji z całego świata. Zespół Motorola 312 Labs bada kilka obszarów najnowszych technologii, a w szczególności koncentruje się na opracowywaniu nowych formatów urządzeń, które będą zaspokajać potrzeby klientów i umożliwiać nowe doświadczenia. W nowym smartfonie koncepcyjnym rozwinięto innowacje związane z wyświetlaczem i mechaniczne, które zastosowano w urządzeniach składanych. Wskazuje on kierunek fascynującego rozwoju dynamicznych formatów urządzeń.
Wizja smartfonów zwijanych
Motorola postrzega smartfony jako dopełnienie użytkowników — narzędzia, którą umożliwiają adaptację do otoczenia i łatwe wykonywanie zadań. Obecnie marka inwestuje w elastyczne ekrany OLED, czyli pOLED, które oferują optymalne połączenie obrazu i komfortu. Tę ideę wyraża koncepcja smartfona zwijanego, którego ekran może przybierać trzy różne stany: rozwinięty, kompaktowy i podgląd, a zmieniać je można zwykłym naciśnięciem przycisku.
Mający zaledwie około 10 cm długości smartfon koncepcyjny skraca się do formatu mniejszego niż większość innych urządzeń klasy premium na rynku. Zarówno ekran o przekątnej 6,5” do wciągającej gry, jak i zmniejszony format do wygodnego przenoszenia to cechy świadczące o nieograniczonych możliwościach w zakresie tworzenia treści, rozrywki i nowej elastyczności małego urządzenia z otaczającym go ekranem.
Wideo ze zwijanym smartfonem koncepcyjnym można obejrzeć tutaj:
Oprócz koncepcji zwijanego smartfona firma Lenovo zaprezentowała też koncepcyjny zwijany laptop. Zastosowano w nim podobną technologię, aby zwiększyć możliwości pracy wielozadaniowej i przeglądania Internetu, zachowując kompaktowe wymiary. Więcej informacji o koncepcji zwijanego laptopa można znaleźć w Lenovo StoryHub.
Choć format zwijany jest obecnie w fazie koncepcji, najświeższe innowacje i aktualności można śledzić w witrynie internetowej Motoroli lub na Twitterze.
Informacje o 312 Labs
312 Labs z siedzibą w Chicago w stanie Illinois to globalny, wielodyscyplinarny zespół ekspertów branżowych i liderów merytorycznych w dziedzinie zarządzania produktem, badań, wzornictwa i konstrukcji. Nazwa 312 pochodzi od jednego z najbardziej znanych numerów kierunkowych w Chicago i odzwierciedla tradycje innowacyjności Motoroli.
Zastrzeżenia prawne
Niektóre funkcje i dane techniczne produktu mogą zależeć od sieci i podlegać dodatkowym warunkom oraz opłatom. Mogą one też ulec zmianie bez powiadomienia. MOTOROLA, stylizowane logo M, MOTO oraz rodzina znaków MOTO są znakami towarowymi firmy Motorola Trademark Holdings, LLC. Wszystkie inne znaki towarowe należą do odpowiednich właścicieli. ©2022 Motorola Mobility LLC.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.