Motorola prezentuje nową moto g52 dla fanów cyfrowej rozrywki
12 kwietnia 2022 r. - Motorola przedstawia nowy smartfon w ramach serii moto g: moto g52. Urządzenie oferuje miłośnikom cyfrowej rozrywki niesamowite wrażenia za sprawą ultraszerokiego wyświetlacza OLED oraz dwóch dużych głośników stereo z technologią Dolby Atmos. Telefon ma też system trzech aparatów fotograficznych i baterię o długim czasie działania.
Model moto g52 należy do najsmuklejszych urządzeń w swojej kategorii i jest dostępny w dwóch stylowych kolorach: grafitowym (Charcoal Grey) oraz białym (Porcelain White). Atrakcyjny design to jednak dopiero początek - użytkownicy nowego smartfona Motoroli mają również do dyspozycji ultraszeroki wyświetlacz OLED o przekątnej 6,6 cala i wysokiej częstotliwości odświeżania 90 Hz. Prezentuje on niezwykle ostry i szczegółowy obraz o rozdzielczości Full HD+ bez pikselizacji.
Dzięki dwóm dużym głośnikom stereo z technologią Dolby Atmos można jeszcze lepiej wczuwać się podczas oglądania ulubionych seriali i filmów, ciesząc uszy pełniejszym, wielowymiarowym dźwiękiem. Użytkownicy mogą słuchać muzyki o większej głębi i klarowności, która pobudza nowe emocje i zbliża jeszcze bardziej do ulubionych wykonawców.
System trzech aparatów fotograficznych umożliwia popisanie się kreatywnością przy użyciu czterech zadziwiających funkcji. Matryca aparatu głównego o rozdzielczości 50 MP(1) z technologią Quad Pixel rejestruje cenne chwile na ostrych zdjęciach robionych nawet przy słabym oświetleniu. Natomiast specjalny aparat Macro Vision pozwala zbliżyć się do obiektu bardziej, nie tracąc przy tym żadnych detali. Co więcej, obiektyw ultraszerokokątny i czujnik głębi oferują dwie niesamowite perspektywy: ultraszerokokątną - świetną do uwieczniania spotkań po latach oraz z automatycznie rozmytym tłem do profesjonalnie wyglądających portretów. Ale to jeszcze nie wszystko - przedni aparat o rozdzielczości 16 MP ma małą przysłonę z dużą głębią ostrości, aby można było rejestrować i pokazywać więcej otoczenia.
Wydajność moto g52 maksymalizuje procesor Snapdragon® 680, który działa efektywniej(2) o ponad 20% w porównaniu z platformą poprzedniej generacji. Energię baterii o wysokiej pojemności 5000 mAh można szybko uzupełnić za sprawą ładowarki TurboPower™ 30(3).
moto g52 działa z czystym systemem Android 12. Zawiera on takie funkcje, jak panel ustawień prywatności, który daje wszechstronny wgląd w dostęp aplikacji do lokalizacji urządzenia, aparatu lub mikrofonu, co ułatwia zarządzanie uprawnieniami. Funkcje te wraz z najświeższymi i najlepszymi zaletami interfejsów Material You oraz My UX umożliwiają dostosowywanie telefonu do indywidualnych potrzeb.
Dostępność i ceny
W Polsce motorola moto g52 w wariancie pamięciowym 4/128 GB będzie dostępna od 22 kwietnia br. Smartfon będzie do nabycia w sieciach sklepów RTV Euro AGD, Media Expert, Media Markt, x-kom, Neonet oraz w ofercie operatora sieci Play i na motorola.com. Rekomendowana cena detaliczna 1199 zł.
Zastrzeżenia prawne
Niektóre funkcje i dane techniczne produktu mogą zależeć od sieci i podlegać dodatkowym warunkom oraz opłatom. Mogą one też ulec zmianie bez powiadomienia. MOTOROLA, stylizowane logo M, MOTO oraz rodzina znaków MOTO są znakami towarowymi firmy Motorola Trademark Holdings, LLC. Android jest znakiem towarowym Google LLC. Dolby, Dolby Atmos oraz symbol podwójnego D są znakami towarowymi firmy Dolby Laboratories Licensing Corporation. Qualcomm Snapdragon jest produktem Qualcomm Technologies, Inc. i/lub podmiotów zależnych. Qualcomm i Snapdragon są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi Qualcomm Incorporated w USA i innych krajach. Wszystkie inne znaki towarowe należą do odpowiednich właścicieli. ©2022 Motorola Mobility LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.
1. Matryca o rozdzielczości 50 MP łączy 4 piksele w 1, co zapewnia efektywną rozdzielczość zdjęć 12,5 MP.
2. Na podstawie porównania wydajności procesorów Snapdragon® 678 i Snapdragon 680 dokonanego przez Qualcomm Technologies, Inc.
3. Bateria musi być mocno wyczerpana. Szybkość ładowania zmniejsza się wraz z poziomem naładowania baterii. Wszystkie dane dotyczące żywotności baterii są podane w przybliżeniu i na podstawie mieszanego profilu wykorzystania przez przeciętnego użytkownika, z uwzględnieniem trybów działania i gotowości w optymalnych warunkach sieciowych. Rzeczywisty czas działania baterii różni się w zależności od wielu czynników, takich jak moc sygnału, ustawienia sieci i urządzenia, temperatura, stan baterii i wzorce wykorzystania.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.