Historyczne osiągnięcie realme – 200 milionów dostarczonych smartfonów
Od swojego debiutu na dynamicznym globalnym rynku w 2018 roku, gdzie funkcjonowało ponad 701 marek smartfonów, realme nieustannie dąży do ugruntowania swojej pozycji wśród topowych producentów telefonów. W 2021 roku, czyli zaledwie w 37 miesięcy swojej obecności na światowy rynek, firma dostarczyła 100 milionów smartfonów, zdobywając uznanie i rozpoczynając dynamiczny etap wzrostu.
Według danych Canalys w 2022 roku realme Europe zajęło czwartą pozycję wśród marek smartfonów z imponującym wzrostem na poziomie 8% - była to jedyna marka notująca wzrost w tamtym czasie. Koncentrując się na liniach produktów takich jak seria GT oraz serie numeryczne, realme nie tylko zdobyło pozycję w TOP 4 na rynku europejskim w 2023 roku według raportu Counterpoint, ale także utrzymało swoją pozycję jako jedyna rosnąca marka smartfonów.
Planując rok 2024, realme zamierza znacząco zwiększyć inwestycje w badania i rozwój, prognozując wzrost wydatków w tej dziedzinie o 470%. Dążąc do stania się liderem w dziedzinie technologii, producent planuje intensywną współpracę z ponad 33 wiodącymi partnerami międzynarodowymi.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Nauka
Dobre perspektywy współpracy pomiędzy brytyjskimi a polskimi uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na relacje gospodarcze

Współpraca pomiędzy Polską a Wielką Brytanią w obszarze akademickim szybko się rozwija. Dotyczy to nie tylko wymiany studenckiej i edukacji transnarodowej, ale przede wszystkim strategicznych partnerstw między instytucjami i uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na współpracę między firmami z obu krajów. W efekcie dynamika współpracy gospodarczej Polski z Wielką Brytanią stale rośnie, podobnie jak wartość brytyjskich inwestycji czy firm z udziałem brytyjskiego kapitału.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.