Komunikaty PR

Ładowanie smartfona do 50% w 4 minuty. Infinix z technologią 180W Thunder Charge

2022-07-11  |  10:56

Infinix Mobile, producent nowoczesnych i stylowych smartfonów z Szanghaju, w drugiej połowie zeszłego roku zaprezentował pierwszy koncepcyjny smartfon z szybkim ładowaniem o mocy 160W. Natomiast w tym roku chce pójść jeszcze o krok dalej i we flagowym smartfonie tej marki w drugiej połowie tego roku zadebiutuje nowa technologia ładowania - 180W Thunder Charge, która pozwala ultraszybko i bezpiecznie naładować baterię o pojemności 4500mAh kiedy tylko zajdzie taka potrzeba do poziomu 1-50% w ciągu zaledwie 4 minut.

 

W projektowaniu smartfonów Infinix skupia się na świetnych aparatach, zapewniających dobrą jakość zdjęć oraz stylowej obudowie, pod którą kryje się to, co wydaje się równie istotne dla użytkowników smartfonów, a więc technologia szybkiego ładowania. 

Po zeszłorocznej premierze urządzenia Concept Phone 160W z szybkim ładowaniem baterii rozwiązanie Infinix 180W Thunder Charge stanowi kolejny przełom w branży, jeśli chodzi o ultraszybką technologię ładowania. Infinix cały czas pracuje nad zwiększaniem dziennej wydajności w drodze ciągłego tworzenia innowacyjnych rozwiązań w obszarze technologii szybkiego ładowania, aby zapewnić użytkownikom na całym świecie niespotykany dotąd poziom wydajności i komfortu korzystania z urządzeń cyfrowych - mówi Manfred Hong, Senior Product Director w Infinix. 

Technologia 180W Thunder Charge - zastosowane rozwiązania

Aktualnie zwykłe smartfony z technologią szybkiego ładowania wyposażone są w baterie z prądem ładowania w standardzie 1C do 3C, z kolei technologia 180W Thunder Charge pozwala na użycie baterii 8C o najwyższej obecnie dostępnej w branży wartości prądu ładowania dla baterii litowych. Dzięki nowej technologii szybkiego ładowania maksymalnie zmniejszono ryzyko przegrzania się baterii. Zastosowana przez Infinix, we współpracy z największymi na świecie producentami akumulatorów litowych, wieloelektrodowa końcówka wykazuje niższy opór wewnętrzny w porównaniu do konwencjonalnej jednoelektronowej struktury końcówki, która zmniejsza o ponad 50% opór wewnętrzny i wytwarza mniej ciepła.

Co więcej, bateria w technologii 180W Thunder Charge wyposażona została w dwa ogniwa, w związku z czym moc ładowania każdego z nich wynosi tylko 90W, co również przekłada się na mniejsze nagrzewanie i większą żywotność. Ponadto użyte tu rozwiązanie automatycznego zasilania dwukierunkowego, pozwala zwiększyć żywotność baterii telefonu o 2% w porównaniu do innych telefonów posiadających baterie z podwójnym ogniwem.

Technologia automatycznego zasilania dwukierunkowego zmniejsza powierzchnię obwodu zasilania o 60%, co jednocześnie zwiększa precyzję układu scalonego i oszczędza miejsce. Ładowanie baterii w takim przypadku działa w oparciu o dynamiczne rozdzielanie, w którym trzy równoległe pompy ładunkowe zapewniają wysoki poziom przetwarzania, pozwalający osiągnąć wydajność konwersji ładowania na poziomie 99%, dzięki czemu zminimalizowane zostaje ryzyko przeciążeń i przegrzania.

Bezpieczeństwo ładowania 180W Thunder Charge

Infinix dba o bezpieczeństwo ładowania urządzeń, dlatego w technologii 180W Thunder Charge zastosowano aż 111 mechanizmów zabezpieczających oprogramowanie i sprzęt, które mają chronić sam telefon, ładowarkę oraz jej kabel. Systemy ochrony bezpieczeństwa smartfonów uruchamiają się automatycznie w przypadku wystąpienia wysokiej temperatury, wyższego poziomu napięcia czy interferencji elektromagnetycznej, zapobiegając tym samym uszkodzeniu układu smartfona.

Dodatkowo w wejściach USB, chipach ładowarkowych, na baterii oraz innych miejscach wewnątrz urządzenia, zamontowano 20 czujników temperatury, dzięki którym ładowanie monitorowane jest w czasie rzeczywistym i wspomagane dodatkowo inteligentnym algorytmem regulacji temperatury, śledzącym wszystkie parametry. Tym samym podczas ładowania urządzenia temperatura smartfona wynosi poniżej 43 ℃, więc bateria ładuje się zarówno szybko, jak i bezpiecznie, bez narażenia na nadmierne temperatury i szybsze zużycie.

180W Thunder Charge to uniwersalne rozwiązanie

Kabel ładujący w technologii 180W Thunder Charge wyposażony jest w czip szyfrujący Infinix, który zapewnia ultraszybkie ładowanie przy mocy wyjściowej 180W. Ma to znaczenie w przypadku, gdy do urządzenia podpięty zostanie inny kabel. Wówczas technologia 180W Thunder Charge w inteligentny sposób wykrywa maksymalny poziom transmisji mocy kabla i odpowiednio dostosowuje parametry. Dlatego w przypadku kabla bez czipa szyfrującego Infinix, w celu zapewnienia bezpiecznego ładowania, następuje automatyczne ograniczenie mocy do 60W/100W.

W 180W Thunder Charge zastosowano nowy materiał półprzewodnikowy GaN, pozwalający na pracę w rozmaitych środowiskach, w których temperatura przekracza 40°C. Można więc tu mówić o uniwersalnej technologii, w której zastosowano adapter kompatybilny z wieloma protokołami, który będzie się nadawał do szybkiego ładowania większości dostępnych na rynku urządzeń elektronicznych przy mocy do 100W - w tym telefonów komórkowych, tabletów oraz laptopów - również przy użyciu kabli od innych producentów.

Technologia 180W Thunder Charge będzie pozwalała na zastosowanie dwóch oddzielnych trybów ładowania - Furious Mode (tryb intensywny) i Standard Mode (standardowy). Przy czym Furious Mode, czyli superszybkie ładowanie 180W, będzie można uruchomić jednym przyciskiem.

Thunder Charge 180W to jedno z najbardziej zaawansowanych obecnie rozwiązań, stanowiące przełomowy krok w technologii urządzeń ze średniej półki cenowej. Technologia ta zapewnia wyższą niż kiedykolwiek prędkość ładowania, niższe temperatury i lepsze zabezpieczenia, a dzięki inteligentnym rozwiązaniom baterie w urządzeniach Infinix ładują się w niespotykanym dotąd tempie, z zachowaniem bezpieczeństwa użytkowników i ich urządzeń.

Technologia 180W Thunder Charge zadebiutuje na rynku w drugiej połowie tego roku, wraz z najnowszymi smartfonami firmy Infinix.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telefony Niesamowity dźwięk z głośników stereo i spektakularny obraz na ekranie Biuro prasowe
2022-09-19 | 13:30

Niesamowity dźwięk z głośników stereo i spektakularny obraz na ekranie

19 września 2022 r.: Nowe urządzenia Motorola — moto e22 i moto e22i — to prawdziwa uczta dla zmysłów. Po raz pierwszy w historii serii moto e zastosowano w nich
Telefony Trzy nowe urządzenia z rodziny motorola edge
2022-09-09 | 09:00

Trzy nowe urządzenia z rodziny motorola edge

8 września 2022 r. Motorola wprowadza do oferty trzy nowe urządzenia z rodziny edge - motorola edge 30 ultra, motorola edge 30 fusion oraz motorola edge 30 neo. Te wydajne smartfony łączą w
Telefony Rusza sprzedaż nowego smartfona realme – narzo 50i Prime
2022-07-22 | 12:40

Rusza sprzedaż nowego smartfona realme – narzo 50i Prime

  Rusza sprzedaż nowego smartfona realme - narzo 50i Prime Warszawa, 22 lipca 2022 r. - realme wprowadza do sprzedaży nowy smartfon z serii narzo. Model 50i Prime to wszechstronny

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

raca w Newserii

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne - Śląskie

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu przenosi się do nowego budynku. Będzie jednym z najlepiej wyposażonych w Europie

Od początku października br. Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu nie podlega już Ministerstwu Zdrowia, tylko Śląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu, z którym placówka jest blisko związana od początku swojego istnienia.  Do użytku oddano też nowy pawilon wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt,  w którym będą leczone m.in. dzieci z wrodzonymi wadami serca i po przeszczepach. – Pod względem wyposażenia ten szpital jest w absolutnej czołówce – nie tylko polskiej, ale i europejskiej. Niektóre elementy, jak np. sprzęt niezbędny w leczeniu zaburzeń rytmu serca, to jest poziom światowy – mówi prof. Oskar Kowalski ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Budowę i wyposażenie nowego pawilonu ŚCCS wsparł finansowo Bank Gospodarstwa Krajowego, który od roku angażuje się też w działania edukacyjne dotyczące polskiej transplantologii, szczególnie dziecięcej.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Bankowość

Banki przyspieszają inwestycje w nowe technologie. Wśród priorytetów chmura hybrydowa

Banki w Polsce od lat pozostają liderem wykorzystania zaawansowanych technologii: sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i chmury. Z jednej strony to sposób na zapewnienie większej odporności sektora, m.in. na cyberzagrożenia i usprawnienie procesów, z drugiej strony – na oferowanie coraz nowszych i bardziej zaawansowanych usług klientom, którzy też mają w tym zakresie coraz większe oczekiwania. We wdrażaniu nowoczesnych technologii bankom pomagają fintechy, które stają się kluczowe dla całego procesu cyfryzacji, oraz firmy technologiczne. Priorytetem na najbliższe lata będzie większe upowszechnienie chmury, przede wszystkim hybrydowej, w sektorze finansowym.

Ochrona środowiska

Pierwsze chłodne dni i smog powrócił do polskich miast. Ten sezon będzie trudny dla samorządów walczących z zanieczyszczeniem powietrza

– Tempo wymiany pieców na koniec 2021 roku mieliśmy świetne i bardzo liczyliśmy na to, że rok 2022 siłą rozpędu będzie kontynuacją, niestety nastąpiło załamanie – mówi Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia. Jakość powietrza w mieście w ostatnich dwóch latach się poprawiła i Wrocław mieści się w ustalonych przez WHO limitach liczby dni z przekroczonym stężeniem szkodliwych pyłów. Wpływa na to nie tylko proces wymiany pieców, który chwilowo spowolnił, lecz również walka z betonozą i zazielenianie miasta. – Widzimy też wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców – podkreśla ekspertka.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.