Komunikaty PR

5 sposobów optymalizacji oprogramowania w Android

2021-07-13  |  11:00
Biuro prasowe

Motorola nie szczędzi starań, by oferować użytkownikom jak najlepsze funkcje oprogramowania. W tym celu marka nawiązała ścisłą współpracę z zespołem twórców Androida oraz tworzy integracje z aplikacjami i usługami Google. Zamiast powielać świetne funkcje systemu Android™, Motorola tworzy na jego podstawie niepowtarzalne funkcje, dzięki którym ze smartfonów — od moto e po motorola razr — korzysta się jeszcze przyjemniej.

Użytkownicy mogą zoptymalizować działanie oprogramowania Motoroli w systemie Android następującymi 5 sposobami:

Łatwa zmiana platformy: Google upraszcza przechodzenie z urządzeń z systemem iOS na urządzenia z Androidem. Po utworzeniu kopii zapasowej na Dysku Google użytkownicy obu systemów mogą szybko przenosić dane do nowego urządzenia. Motorola i Google opracowały nowy sposób konfiguracji urządzenia i migracji danych do wprowadzonych niedawno na rynek modeli moto g¹⁰⁰, moto g⁵⁰, moto g³⁰ i moto g¹⁰. Nowe funkcje działają szybciej i są łatwiejsze w użyciu, a użytkownicy smartfonów Motoroli mogą bezpośrednio przenosić dane ze starych urządzeń przy użyciu przewodu USB. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na powolne przesyłanie kopii zapasowych z chmury. Nowe rozwiązanie umożliwia przenoszenie zawartości z urządzeń z systemami Android i iOS. Obsługuje też znacznie szerszy zakres danych niż dotychczas, co oznacza, że klienci mogą zmieniać urządzenia szybko i pewnie, wiedząc, że zachowają cenną zawartość.

Personalizacja: Oprogramowanie Google i Motoroli umożliwia łatwą personalizację działania smartfona. Urządzenie z Androidem nabiera bardziej osobistego charakteru: od zmiany tapet i tworzenia widżetów po dostosowywanie powiadomień. Oferując My UX, Motorola umożliwia synchronizowanie oprogramowania tak, by działało w sposób jeszcze bardziej intuicyjny i osobisty — dokładnie tak, jak chce tego użytkownik.  Na komfort obsługi urządzeń Motoroli składają się akcje gestów Moto, takie jak włączanie latarki gestem potrząsania czy włączanie aparatu przez pokręcenie nadgarstkiem. Dotyczy to także wprowadzonego niedawno Centrum tapet interaktywnych, które umożliwia tworzenie własnych tapet na różne sposoby*.

Asystent głosowy: Asystenta Google można poprosić samym głosem o pomoc w różnych sprawach, takich jak dzwonienie do znajomego czy otwieranie ulubionych aplikacji. W wybranych urządzeniach Motoroli jest specjalny przycisk umożliwiający aktywację Asystenta Google w dowolnej chwili.

Połączenia wideo:  W tym roku wiele osób korzystało z aplikacji do połączeń wideo Google Duo, by rozmawiać twarzą w twarz z najważniejszymi osobami, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Dzięki nowo wprowadzonej platformie Ready For Motorola poszła jeszcze dalej — teraz można mieć wrażenie przebywania z rozmówcą w jednym pomieszczeniu. Ready For umożliwia wybór głównego obiektywu o rozdzielczości 64 MP, dzięki któremu każda scena prezentuje się wyraźnie i w żywych kolorach, lub ultraszerokokątnego obiektywu 16 MP, który umożliwia uchwycenie w kadrze większej liczby osób i komfortowe prowadzenie grupowych połączeń wideo. Aby zawsze pozostawać w centrum rozmowy, można włączyć pierwszą w branży zaawansowaną funkcję śledzenia obiektu dostępną w Ready For. Umożliwia ona śledzenie ruchów twarzy, aby utrzymać ostrość podczas połączeń i nagrywania wideo.

Motorola: „Oprogramowanie Motoroli i Google płynnie ze sobą współdziała, aby zapewnić użytkownikom naszych urządzeń optymalne wrażenia. To kolejny przykład na to, jak nasze produkty rozwiązują problemy klientów. Ponieważ połączenia wideo są coraz popularniejsze, nasza funkcja połączeń wideo w Google Duo zapewnia bardziej realistyczne wrażenia podczas rozmów z bliskimi - szczególnie dzięki Ready For”.

Zabezpieczenia: Narzędzia i ustawienia prywatności Androida zapewniają użytkownikom kontrolę nad danymi lokalizacji, uprawnieniami i innymi ustawieniami. Dzięki dodaniu czytników linii papilarnych i rozpoznawania twarzy w różnych urządzeniach Motoroli z Androidem użytkownicy mogą mieć pewność, że ich informacje są lepiej chronione. Zabezpieczenia ThinkShield for Mobile w smartfonach Motoroli idą jednak o krok dalej. Bezpieczeństwo odgrywa główną rolę w naszych działaniach, a ThinkShield for Mobile oferuje użytkownikom zabezpieczenia, łatwość zarządzania, produktywność i obsługę klasy biznesowej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telefony Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce Biuro prasowe
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
Telefony Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów
2025-03-26 | 10:30

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

Kary na kwotę niemal ćwierć miliarda złotych od UOKiK dla firm telekomunikacyjnych w latach 2020-2024 za naruszenie praw konsumentów – między innymi za wprowadzenie
Telefony iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
2025-03-03 | 11:30

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii

Apple zaprezentowało kolejną odsłonę swojego flagowego smartfona – iPhone’a 16. Tegoroczna wersja wprowadza istotne udoskonalenia w zakresie wydajności, aparatu

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł

Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.

Transport

Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.