TCL ujawnia tegoroczne nowości i ogłasza wyjątkowe partnerstwo
TCL, wiodący producent elektroniki użytkowej i marka nr 1 na świecie produkująca telewizory 98-calowe, 7 maja zorganizował event na stadionie PGE Narodowy w Warszawie, podczas którego zademonstrowano najnowszy line-up telewizorów, w tym największy na świecie QD MiniLED o przekątnej 115 cali, jak również szereg innych urządzeń – smartfony, tablety, a także sprzęt AGD. Emocjonującym wydarzeniem z pewnością jest ogłoszenie współpracy z PZPN i sportowe partnerstwo z Reprezentacją Polski. Przed nami wspaniałe, piłkarskie święto!
Zgromadzonych gości rozgrzał mistrzowski pokaz Pawła Kwita, jednego z najbardziej doświadczonych football freestylerów, czyli sztuki wykonywania trików z piłką w Polsce i na świecie!
Następnie na scenie pojawił się Carlos Li, prezes TCL Europe, który opowiadał o firmie i jej osiągnięciach, a także o najnowszych partnerstwach sportowych na całym świecie: "Jesteśmy zachwyceni, że możemy dołączyć do kolejnej drużyny narodowej i ją wspierać. Żyjemy w erze urządzeń mobilnych i prawie wszystko robimy w biegu. Jednak, kiedy siadamy przed telewizorem razem z przyjaciółmi i rodziną, by oglądać mistrzostwa, chcemy zobaczyć to na dużym ekranie. TCL zaprasza do świata wciągających wrażeń, żebyś czuł się jakbyś rzeczywiście był obecny na stadionie u boku swojej ulubionej drużyny!” – podkreślił.
Stefan Streit, Dyrektor Marketingu TCL opowiadał o współpracy z Szymonem Marciniakiem i przesłaniu firmowego hasła „Inspire Greatness”: „Wierzymy, że wielkość jest osiągalna dla każdego, a wszystko, czego potrzeba, to inspiracja, by ją odblokować. Dzięki naszemu nowemu ambasadorowi Szymonowi Marciniakowi oraz dzięki szeroko dostępnej, inteligentnej technologii, możemy zainspirować i zmotywować każdego człowieka na ziemi.” Zapewnił również, że popularność telewizorów o dużych przekątnych wciąż rośnie: „Jeśli zdecydujesz się na model o przekątnej 65 czy 75 cali, już nigdy nie wrócisz do mniejszego! To zupełnie inne, niesamowite doświadczenie z oglądania.”
Łukasz Wachowski, Sekretarz Generalny PZPN: „Bardzo cieszę z naszej współpracy. Moim zdaniem, za chwilę cała Polska będzie wiedziała, że PZPN współpracuje z tak wyjątkową marką jak TCL, bo czas mistrzostw to prawdziwe święto!”
Jayway Peng, Dyrektor Zarządzający w TCL Electronics Polska z dumą prezentował najnowsze dane, z których wynika, że sprzedaż telewizorów na naszym rynku szybko rośnie, a firma zajmuje już pod tym względem drugie miejsce na rynku[1]. Mówił również o pozostałych produktach i technologiach TCL , w tym pralkach z technologią WM i nowoczesnych lodówkach TCL Free Built-in.
Podczas wydarzenia zaprezentowano również bogate portfolio urządzeń mobilnych: smartfony, również tak zwane Featurephone, Mobile Broadband i tablety. Można było obejrzeć najnowsze urządzenia z serii 50 - TCL 50 SE, TCL 505 i TCL 501, które wkrótce będą dostępne na polskim rynku, a także dowiedzieć się więcej o technologii NXTPAPER 3.0 zapewniającej najwyższy komfort dla oczu, antyodblaskowość i niski poziom niebieskiego światła.
Marcin Nowak z Działu Sprzedaży TCL Poland szczegółowo omawiał zaprezentowane nowości – serie X95, C855, C655 PRO, C655, P755, V6B i S54, ze szczególnym uwzględnieniem spektakularnego, największego na świecie, 115-calowego telewizora QD-Mini LED. Nowością jest również 2.1-kanałowy soundbar S55H z bezprzewodowym subwooferem. Firma TCL jest również producentem monitorów gamingowych – na naszym rynku będzie można kupić najnowsze modele: 34-calowy 34R83Q oraz 27-calowy 27R83U.
„Według danych GFK w okresie od października 2023 do marca 2024 w Polsce sprzedawało się aż 610 telewizorów TCL dziennie” – mówi Rafał Zadara, Retail Marketing Manager w TCL Poland.
Z różnych badań wynika również, że o ile telewizory w technologii 3D, zakrzywione, z rozdzielczością 8K nie cieszą się specjalnym zainteresowaniem klientów, to już telewizory smart o dużych przekątnych (powyżej 50 cali) zdecydowanie tak. Telewizor o większej przekątnej to optymalny wybór dla każdego miłośnika rozrywki. „Firma TCL w Polsce będzie coraz bardziej widoczna dzięki specjalnym strefom TCL w najlepszych sklepach z elektroniką, na warszawskim lotnisku Chopina, a przede wszystkim dzięki cennemu, sportowemu partnerstwu” – podkreśla Rafał Zadara.
O TCL
TCL Electronics (1070.HK) to szybko rozwijająca się firma z branży elektroniki użytkowej i istotny gracz w globalnej branży telewizyjnej. Firma została założona w 1981 roku i obecnie działa na ponad 160 rynkach na całym świecie. TCL specjalizuje się w badaniach, rozwoju oraz produkcji elektroniki użytkowej: telewizorów, sprzętu audio i inteligentnych urządzeń dla domu.
[1] Według danych GFK 2024

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.