TCL na targach IFA 2023 prezentuje najnowsze, innowacyjne produkty, w tym nagrod
TCL, wiodąca marka dostarczająca elektronikę użytkową i TOP 2 wśród producentów telewizorów na świecie[1], uczestniczy w branżowych targach IFA, czyli najważniejszym w Europie wydarzeniu odbywającym się w dniach 1-5 września w Berlinie. Targi w jednym miejscu skupiają tysiące globalnych marek technologicznych i branżowych ekspertów, a firma TCL, będąc ich częścią od ponad 10 lat, umacnia swoją pozycję w czołówce twórców przełomowych technologii w branży rozrywkowej, jak i producentów inteligentnych urządzeń dla domu.
TCL również w tym roku wystawia się na targach IFA, z dumą chwaląc się, między innymi, przełomowymi osiągnięciami w kategorii wyświetlania obrazu, nowościami IoT i innowacjami technologicznymi mającymi wpływ na zminimalizowanie zapotrzebowania na energię w urządzeniach dla kina domowego, klimatyzatorach, pralkach, smartfonach, tabletach czy okularach AR, jak również najnowszymi technologiami w fotowoltaice (PV).
Dla tych, którzy planują stworzyć kino w swoim domu, TCL zaprezentował niesamowity, obecnie największy tego typu na świecie, 115-calowy wyświetlacz Mini LED wraz z potężnym, wielokanałowym systemem audio.
Firma TCL jako entuzjasta sportu i główny sponsor wielu światowych ikon lekkoatletyki, podzielił się też najnowszymi informacjami, w tym o długo oczekiwanej, interaktywnej sesji ze światowej sławy legendą piłki nożnej.
Uznanie branży za wybitne osiągnięcia w ewolucji urządzeń gospodarstwa domowego
Miło nam również poinformować, że na targach IFA firma TCL otrzymała nagrodę Smart Air Purification Technology Award, przyznawaną przez Europe Digital Group i Asia Digital Group za opracowanie zaawansowanych rozwiązań technologiczne w branży klimatyzacyjnej. Po rygorystycznej analizie, sędziowie najwyżej ocenili serię TCL FreshIN AC za pierwszą na świecie zintegrowaną funkcję two-way fresh air. Nagrody przyznano podczas ceremonii Global Product Technical Innovation Award zostały wybrane przez jury złożone ze światowej sławy ekspertów i przedstawicieli wpływowych, branżowych mediów.
Celem firmy nie tylko jest tworzenie klimatyzatorów zapewniających komfortowe warunki w domu, ale właśnie takich, które faktycznie mają korzystny wpływ na nasze zdrowie, dzięki ich wyjątkowej zdolności do równoczesnego oczyszczania powietrza, którym oddychamy. Dzięki technologii FreshIN+ 2.0 firmy TCL, pierwszemu w branży dwukierunkowemu systemowi wymiany świeżego powietrza, bogate w tlen powietrze z zewnątrz jest doprowadzane do pomieszczenia, podczas gdy niezdrowe, zanieczyszczone już powietrze jest skutecznie z niego odprowadzane. Jest to idealne rozwiązanie w sytuacji pogorszenia się jakości powietrza ze względu na to, że klimatyzator potrafi usuwać niepożądane cząsteczki jak kurz, sierść zwierząt domowych i inne zanieczyszczenia. W połączeniu z wydajnym, czterowarstwowym systemem filtracji, powietrze jest znacznie czystsze i zdrowsze, na przykład dla alergików. To samo dotyczy skutecznego usuwania nieprzyjemnych zapachów, ponieważ system zarządzania świeżym powietrzem FreshIN+ pomaga wyeliminować nieprzyjemne zapachy wszędzie tam, gdzie tradycyjne klimatyzatory sobie nie poradzą.
Ponadto, TCL z dumą ogłasza, że nagrodę Annual Product Innovation Award przyznawaną przez China Household Electric Appliance Research Institute otrzymała lodówka do zabudowy C521CD. Urządzenie z serii TCL Free Buit-In zostanie wprowadzona na rynek europejski w 1. kwartale 2024 roku.
Lodówka do zabudowy TCL Free C521CD została doceniona za innowacyjną konstrukcję z elegancką, cienką obudową o grubości zaledwie 0,4 cm i szerokości zaledwie 640 mm (łącznie z drzwiami), co pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni na artykuły spożywcze. Zarówno komory chłodziarki, jak i zamrażarki, wyposażone są w urządzenia do sterylizacji, które zapewniają możliwość przechowywania żywności w optymalnych warunkach higienicznych.
Jeśli chodzi o kluczowe zalety i funkcje uznane przez sędziów, technologia dolnego rozpraszania ciepła w lodówce C521CD skutecznie kontroluje ciepło robocze przed gromadzeniem się po bokach i na górze lodówki, oszczędzając w ten sposób miejsce, które byłoby potrzebne do wentylacji.
Co więcej, czwarta generacja mikrokomórkowej pianki izolacyjnej TCL jest o 10% cieńsza niż w oryginalnym modelu, co dodatkowo zwiększa smukłość i elegancję urządzenia. C521CD posiada również urządzenia generujące jony T-Fresh, moduły pochłaniające zapachy Pure Air oraz strefę konwertowalną -20°C-5°C, które zapewniają optymalne warunki do dłuższego przechowywania świeżej i zdrowej żywności.
Najnowsza technologia w domu i poza nim
TCL z pewnością wyróżnił się jako pretendent w dziedzinie inteligentnych urządzeń do noszenia, prezentując RayNeo X2, czyli pierwsze na świecie, masowo produkowane, dwusoczewkowe okulary AR z technologią MicroLED, które zapewniają najwyższej jakości wrażenia AR. Dobrze już znana z tabletów i innych urządzeń, nagradzana technologia NXTPAPER, która oferuje pełnokolorowe wrażenia wizualne zbliżone do obcowania ze zwykłą kartką przy najwyższym poziomie ochrony wzroku, teraz po raz pierwszy pojawia się również w smartfonach TCL.
Technologie w służbie bardziej zrównoważonej przyszłości
Inspirując globalną społeczność do prowadzenia bardziej ekologicznego stylu życia, TCL aktywnie rozszerza swoją obecność w dziedzinie fotowoltaiki (PV), dążąc do osiągnięcia celów związanych z ograniczeniem emisji dwutlenku węgla i zachowania neutralności węglowej. TCL demonstrował na targach rozwiązanie, które może być wzorem efektywnego wykorzystywania energii w domu, przy jednoczesnym wsparciu ekologicznego, niskoemisyjnego stylu życia.
*Prezentacje na stoisku obejmują również prototypy, które nie są jeszcze dostępne na rynku.
[1] OMDIA 2022
Black Friday z TCL to doskonała okazja, by wyposażyć swój dom w innowacyjne i st
Sportowe słuchawki od Jabra – idealny partner w codziennych treningach biegowych
Telewizor jako nietuzinkowe dzieło sztuki w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media i PR
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy
Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.