Szybkie uderzenie energii! Do oferty marki Hama dołączyły ładowarki mini
Producent wzbogacił swoje portfolio o kompaktowe ładowarki sieciowe ze złączami USB-C oraz Lightning (model o mocy 20 W) i samym obustronnym gniazdem USB typu C (wersja 25 W). Nie mogło w nich oczywiście zabraknąć przyspieszających proces ładowania technologii Qualcomm i Power Delivery oraz diod LED.
To dalszy etap wychodzenia naprzeciw potrzebom współczesnych konsumentów, którzy w natłoku codziennych zajęć często poświęcają na naładowanie telefonu mniej niż godzinę. Szybkość jest więc priorytetem, ale nie wolno zapomnieć o uniwersalności. Z myślą o tym Hama uzupełniła swoją ofertę.
Pierwsza z ładowarek ma biały kolor, oferuje maksymalną moc na poziomie 20 W i ze względu na wyjątkowo niewielkie gabaryty (szerokość 3,4 cm, wysokość 2,9 cm, głębokość 3,1 cm) zmieścimy ją w każdej kieszeni kurtki czy plecaka. Dzięki obecności obustronnego gniazda USB typu C, a także Lightning, naładujemy nią smartfony, tablety, niektóre konsole do gier, słuchawki, urządzenia z serii MagSafe, Hama MagLine oraz iPhone’y.
Warto zwrócić szczególną uwagę na współpracę z telefonami od firmy Apple, gdyż oznacza on wyjątkową oszczędność czasu ich właścicieli. Model iPhone 11 i wszystkie nowsze dzięki ładowarce mini Hama można zasilić energią do stanu 60 proc. w zaledwie pół godziny. Opisywane urządzenie przyda się w ich przypadku tym bardziej, że nie są one oferowane z ładowarkami w zestawie. Podkreślmy, że współdziała również z modelem iPhone 8.
Sprzęt dysponuje najnowszymi technologiami szybkiego ładowania - Qualcomm Quick Charge 3.0 i Power Delivery (PD) 3.0. Obie zapewniają możliwość znaczącego przyspieszenia procesu ładowania urządzenia mobilnego w zestawieniu z klasycznymi rozwiązaniami. Inteligentny zestaw chipów Power Delivery automatycznie rozpoznaje ładowane urządzenie, gwarantuje też błyskawiczne zasilanie energią (Turbo Fast Charge). Oszczędza baterię sprzętu, co skutkuje wydłużeniem jej żywotności. Zabezpiecza też ładowarkę, podłączone urządzenie i użytkownika. W efekcie całkowicie znika ryzyko nadmiernego naładowaniu, przepięcia i zwarcia, co często może oznaczać trwałe uszkodzenie akumulatora.
O tym, czy podłączona ładowarka rozpoczęła już pracę powiadomi nas funkcyjna dioda LED.
Sugerowana cena detaliczna prezentowanej ładowarki wynosi 74,90 zł.
Nowością w portfolio niemieckiej marki jest też czarna ładowarka mini o maksymalnej mocy 25 W i tych samych wymiarach. Różnica tkwi w liczbie wejść, gdy dysponuje ona samym gniazdem USB-C. Poza tym odznacza się takimi samymi funkcjonalnościami, z Power Delivery i Qualcomm na czele. Jej cenę określono na poziomie około 84,90 zł.
Na koniec dodajmy, że wszystkie artykuły GSM marki, w tym ładowarki, są zamykane w papierowych opakowaniach. Nie ma w nich ani śladu celofanu czy magnesów. Mogą one pochwalić się certyfikatem międzynarodowej organizacji non-profit Forest Stewardship Council (FSC), promującej odpowiedzialne zarządzanie lasami na całym świecie.
Wszelkie szczegóły na temat produktów są dostępne na oficjalnej stronie https://hamamobile.pl.

Seria HONOR 400 - zaawansowana technologia AI w zasięgu każdego użytkownika

Eksperci uspokajają: poziom pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez stacje bazowe operatorów komórkowych w Polsce na niskim poziomie

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.