Szybka ładowarka indukcyjna do smartfona od marki HAMA
Plątaniny kabli nie znosi dosłownie nikt. Dzięki najnowszej propozycji od znanego niemieckiego producenta możemy przy ładowaniu smartfona uniknąć tego problemu. Ładowarka typu wireless ma 10 W mocy i może się pochwalić diodą funkcyjną LED.
Tutaj nie ma żadnej filozofii. Dzięki technologii Qi wystarczy umieścić telefon na ładowarce HAMA QI-FC10, a automatycznie rozpocznie się ładowanie. Aby przerwać proces zasilania energią, wystarczy zdjąć go z urządzenia. Za każdym razem możemy liczyć na gwarantowaną maksymalną szybkość ładowania, dostosowaną indywidualnie do urządzenia. W dodatku zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wpływa zbawiennie na jego żywotność.
Ładowarka ma 10 W mocy wyjściowej i wyróżnia się dobrej jakości wytrzymałą metalową obudową, co podnosi jej walory wizualne. Czarny kolor dodaje elegancji. Nie brak tutaj też oczywiście gniazda micro-USB i lampki LED, informującej czy urządzenie pracuje.
Dodawany jest do niej kabel ładujący micro-USB.
Sugerowana cena detaliczna ładowarki indukcyjnej QI-FC10 wynosi 39,90 zł.
Możemy też ją kupić razem z dołączoną klasyczną ładowarką sieciową QC 3.0 z wejściem micro-USB. Zastosowana w tym sprzęcie technologia Qualcomm® Quick Charge 3.0 zapewnia wyjątkowo szybkie ładowanie, nawet czterokrotnie wydajniejsze w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań spotykanych na rynku.
Producent ustalił cenę takiego zestawu na poziomie 69,90 zł.
Wszelkie szczegóły poznamy na stronie https://hamamobile.pl.

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
IT i technologie
UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.