Świetliki Atrium od VELUX Commercial
Atrium, czyli wewnętrzny dziedziniec w budynkach, ma swoje korzenie w architekturze starożytnego Rzymu. Ten znany od wieków element ma obecnie przede wszystkim funkcję reprezentacyjną w budynkach komercyjnych. W dzisiejszych czasach, kiedy nacisk stawia się na zrównoważone podejście i efektywność energetyczną, jednym z kluczowych aspektów jest zapewnienie odpowiedniej ilości naturalnego światła bez zmniejszania estetyki, funkcjonalności czy wydajności energetycznej. W odpowiedzi na te potrzeby firma VELUX Commercial przedstawia swoje innowacyjne rozwiązanie - świetliki dachowe Atrium.
Modułowe rozwiązanie dla różnych potrzeb
Świetliki dachowe Atrium to rozwiązanie o szerokim zastosowaniu, dzięki różnym konfiguracjom i opcjom projektów na zamówienie, można dostosować świetliki do specyficznych wymagań każdego budynku. Zapewniają optymalne doświetlenie, wnosząc do wnętrza naturalne światło, które poprawia atmosferę i komfort pracy.
Ich modułowość pozwala na stworzenie wielorzędowych rozwiązań, które w połączeniu tworzą duży szklany dach. Nadają się zarówno do płaskich pokryć dachowych, jak i dachów o kącie nachylenia do 40 stopni. Sprawdzają się w budowie dużych przeszkleń oraz dają elastyczność, w przypadku projektowania. Świetliki dachowe Atrium mogą zostać włączone praktycznie do każdego planu projektowego, tworząc centralne punkty pełne naturalnego światła. Dostępnych jest wiele opcji dostosowania ich do wymagań danego projektu - wraz z nimi można stosować np. rozwiązania wentylacyjne czy rolety.
Korzyści dla użytkowników
Świetliki Atrium od VELUX Commercial mają znaczący wpływ na samopoczucie użytkowników danego budynku. Dostarczając naturalne światło oraz świeże powietrze, przyczyniają się do poprawy produktywności, a także zdrowia psychicznego i fizycznego pracowników. Wiążą się z nimi również korzyści ekonomiczne – redukcja sztucznego oświetlenia oraz możliwość regulacji temperatury dzięki naturalnej wentylacji przekłada się na obniżone kosztów eksploatacji budynków.
Firma VELUX Commercial nie tylko dostarcza produkty, ale także oferuje wsparcie na każdym etapie projektowania budynków. Eksperci są gotowi dostarczyć wskazówki i techniczne wsparcie, a innowacyjne narzędzia cyfrowe pozwalają na analizę wpływu światła dziennego na przestrzeń jeszcze przed rozpoczęciem prac projektowych.
Sztuka przekracza bariery dzięki potędze obrazu
Zaprojektuj Zmiany Społeczne. Dołącz do „Generatora Innowacji. Sieci Wsparcia 3”
Zrównoważone miasto przyszłości — rola mikromobilności w urbanistyce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media i PR
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy
Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.