Świetliki Atrium od VELUX Commercial
Atrium, czyli wewnętrzny dziedziniec w budynkach, ma swoje korzenie w architekturze starożytnego Rzymu. Ten znany od wieków element ma obecnie przede wszystkim funkcję reprezentacyjną w budynkach komercyjnych. W dzisiejszych czasach, kiedy nacisk stawia się na zrównoważone podejście i efektywność energetyczną, jednym z kluczowych aspektów jest zapewnienie odpowiedniej ilości naturalnego światła bez zmniejszania estetyki, funkcjonalności czy wydajności energetycznej. W odpowiedzi na te potrzeby firma VELUX Commercial przedstawia swoje innowacyjne rozwiązanie - świetliki dachowe Atrium.
Modułowe rozwiązanie dla różnych potrzeb
Świetliki dachowe Atrium to rozwiązanie o szerokim zastosowaniu, dzięki różnym konfiguracjom i opcjom projektów na zamówienie, można dostosować świetliki do specyficznych wymagań każdego budynku. Zapewniają optymalne doświetlenie, wnosząc do wnętrza naturalne światło, które poprawia atmosferę i komfort pracy.
Ich modułowość pozwala na stworzenie wielorzędowych rozwiązań, które w połączeniu tworzą duży szklany dach. Nadają się zarówno do płaskich pokryć dachowych, jak i dachów o kącie nachylenia do 40 stopni. Sprawdzają się w budowie dużych przeszkleń oraz dają elastyczność, w przypadku projektowania. Świetliki dachowe Atrium mogą zostać włączone praktycznie do każdego planu projektowego, tworząc centralne punkty pełne naturalnego światła. Dostępnych jest wiele opcji dostosowania ich do wymagań danego projektu - wraz z nimi można stosować np. rozwiązania wentylacyjne czy rolety.
Korzyści dla użytkowników
Świetliki Atrium od VELUX Commercial mają znaczący wpływ na samopoczucie użytkowników danego budynku. Dostarczając naturalne światło oraz świeże powietrze, przyczyniają się do poprawy produktywności, a także zdrowia psychicznego i fizycznego pracowników. Wiążą się z nimi również korzyści ekonomiczne – redukcja sztucznego oświetlenia oraz możliwość regulacji temperatury dzięki naturalnej wentylacji przekłada się na obniżone kosztów eksploatacji budynków.
Firma VELUX Commercial nie tylko dostarcza produkty, ale także oferuje wsparcie na każdym etapie projektowania budynków. Eksperci są gotowi dostarczyć wskazówki i techniczne wsparcie, a innowacyjne narzędzia cyfrowe pozwalają na analizę wpływu światła dziennego na przestrzeń jeszcze przed rozpoczęciem prac projektowych.

Szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100: klucz do jakości w branży lotniczej

Emitel S.A.: Jak zostać „szerpami” rynku dronowego?

Nowoczesność w sercu Bydgoszczy – nowy oddział DPD Polska rozpoczyna swoją działalność
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
IT i technologie
UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.