Światowy Dzień Oszczędzania Energii – jak technologia może nam pomóc w oszczędno
Światowy Dzień Oszczędzania Energii to świetna okazja, żeby przyjrzeć się naszym nawykom w tym zakresie. Gaszenie światła, używanie energooszczędnych żarówek LED czy sprzętów w wysokiej klasie energetycznej to tylko część z nich. Nowoczesne technologie dają dużo większe możliwości oszczędzania energii.
Ekologia dawno przestała być tylko modą, a obecnie stała się koniecznością. Oszczędzanie energii elektrycznej poprzez ograniczenie jej zużycia oznacza mniej spalin i gazów cieplarnianych.
Ponadto, oczywistą zaletą oszczędzania energii jest wpływ na nasz domowy budżet. Ceny prądu rosną, dlatego odpowiedzialne zarządzanie energią powinno stać się naszym naturalnym nawykiem.
Monitoruj całe środowisko domowe i wprowadzaj nowe nawyki
Aby mądrze rozpocząć oszczędzanie energii w domu, należy w pierwszej kolejności sprawdzić, jak i kiedy zużywamy jej najwięcej, a następnie wprowadzić odpowiednie zmiany. Jak to zrobić? Wykorzystując aplikację do inteligentnego zarządzania domem – Samsung SmartThings[1].
Aplikacja SmartThings wyświetla użytkownikowi miesięczne zużycie energii wszystkich sprzętów, kalkuluje przewidywane opłaty i wysyła alerty, jeśli zużycie jest bliskie przekroczeniu założonego celu na dany miesiąc. Dzięki temu możemy na bieżąco monitorować, ile energii zużywamy, które urządzenie zużywa jej najwięcej i zmieniać nasze przyzwyczajenia. Ponadto, aktywując tryb AI Energy Mode w aplikacji SmartThings, wszystkie urządzenia przełączą się automatycznie w tryb oszczędzania tak, aby zużyć jak najmniej energii elektrycznej.
Bądź smart i oszczędzaj energię podczas codziennych obowiązków
Pralka to jedno z tych urządzeń, których używamy najczęściej. Zastanawiacie się czasem, który program wybrać, żeby był najbardziej energooszczędny? Program Pranie Optymalne AI w pralkach Samsung[2] rozwiązuje ten problem. Pralka dostosowuje długość programu, potrzebną ilość wody i środka piorącego do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy. Pozwala to na optymalne wykorzystanie zasobów.
Technologią, która w znacznym stopniu przyczynia się do obniżania naszych rachunków jest – EcoBubble™. Dzięki niej możemy zmniejszyć temperaturę prania nawet do 15℃ i skrócić jego czas, przy zachowaniu maksymalnej skuteczności. EcoBubble™ sprawia, że jeszcze przed rozpoczęciem cyklu prania z połączenia wody, powietrza i detergentów powstaje aktywna piana wypełniająca bęben pralki. Następnie wnika ona w tkaniny tak, aby skutecznie rozpuścić wszelkiego rodzaju zabrudzenia.
Dzięki EcoBubble™ wypierzemy nawet najdelikatniejsze ubrania, bez obaw o ich zniszczenie i bez konieczności wizyt w pralni.
Co więcej, po zakończonym praniu – pralki i suszarki z panelem AI Control skomunikują się ze sobą.
W jaki sposób? Po zakończonym praniu pralka wysyła sygnał do suszarki, a ta z kolei dobiera odpowiedni program suszenia. To kompleksowe rozwiązanie dla użytkowników, które także optymalizuje zużycie energii przez suszarkę.
Warto myśleć o oszczędzeniu energii i zasobów w dłuższej perspektywie. Wybór zaawansowanych technologicznie urządzeń do domu może się wydawać sporą inwestycją na początku, ale zmiany w domowym budżecie zauważymy bardzo szybko, a do tego przysłużymy się środowisku.
[1] Dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi oraz konto Samsung Account.
[2] Program pranie Optymalne AI znajduje się w linii pralek i suszarek AI Control: Inteligentna pralka Samsung AI Control, dla wygody | Samsung Polska
Święta coraz bliżej! To idealny moment, aby pomyśleć o prezentach.
EZVIZ ogłasza wyjątkowe promocje na Black Week. Produkty nawet o 500 zł tańsze!
Atrakcyjne promocje od Jabra na Black Friday i Cyber Monday 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.