Start zapisów do Poland Business Run. Przed nami 13. edycja sztafety biznesowej!
Start zapisów do Poland Business Run. Przed nami 13. edycja największej charytatywnej sztafety biznesowej!
Co roku biegacze i biegaczki z ponad 1500 organizacji wstają zza biurek, żeby pobiec i pomóc osobom z niepełnosprawnością ruchu i po mastektomii. Dystans sztafety to 4 km dla każdego z członków 5–osobowej drużyny, który można przebiec w ramach tradycyjnych zawodów w Krakowie lub wirtualnej rywalizacji po dowolnie wybranej trasie. Opłaty startowe od firm i korporacji pozwolą wesprzeć potrzebujących w dofinansowaniu protez kończyn, wózków czy rehabilitacji. Start zapisów 14 maja.
8 września odbędzie się 13. edycja największej charytatywnej sztafety biznesowej, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez biegowych. Prozdrowotnych zalet biegania nie trzeba wymieniać. Jednak PBR to coś więcej. To bieg, który „stawia na nogi” beneficjentów i dodaje motywacji do dbania o siebie pracownikom największych organizacji, korporacji i firm.
– W Poland Business Run wygrywa każdy z kilkudziesięciu tysięcy biegaczy! To bieg, którego motorem jest chęć pomagania przy jednoczesnym dbaniu o swoje zdrowie. Radość, integracja i realna pomoc to najważniejsze wartości naszej sztafety. Razem dajemy szansę osobom z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii na powrót do codziennego funkcjonowania. Wielu potrzebujących nie stać na kosztowne protezy, wózki czy kompleksową rehabilitację. Dzięki biegaczom i firmom zaangażowanym w nasz charytatywny bieg co roku możemy wesprzeć ponad 100 osób – mówi Agnieszka Pleti, prezeska Fundacji Poland Business Run.
Pobiegniesz – pomożesz!
Poland Business Run od 12 lat pomaga firmom w aktywizacji, integracji i zaangażowaniu społecznym pracowników poprzez sport. Bieg jest okazją do wzmocnienia współpracy, zainicjowania rywalizacji, a przede wszystkim do lepszego poznania się i zbudowania ducha zespołu. Dla 85% uczestników motywacją jest wsparcie charytatywnego celu. Od początku powstania biegu udało się już pomóc ponad 1000 osób.
Do Fundacji Poland Business Run każdego roku dociera kilkaset historii pacjentów, którzy stają w obliczu choroby, amputacji czy mastektomii. Potrzebują protez, wózków, rehabilitacji i wsparcia psychologa, by normalnie żyć i pracować. Koszt protezy lub sprzętu ortopedycznego to wydatek rzędu od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych, a sprzęt ten trzeba serwisować i wymieniać. Pacjenci często potrzebują też rozmowy z psychologiem, nauki chodu o protezie, dedykowanych ćwiczeń.
– Kobiety, które przeszły chorobę nowotworową i zabieg mastektomii, po zakończeniu leczenia wciąż mierzą się z bólem, ograniczoną ruchomością czy obrzękami. W takim wypadku kluczowa jest kompleksowa rehabilitacja – dodaje Agnieszka Pleti, organizatorka biegu.
W tym roku na wsparcie czeka m.in. 27-letni Tomasz z Krakowa, który w wyniku wypadku komunikacyjnego stracił nogę. Obecnie porusza się na wózku.
– Nie wyobrażam sobie, abym już nigdy nie mógł zatańczyć, np. na własnym weselu. Marzę o rozkręceniu swojej działalności, w której zajmowałbym się detailingiem samochodowym. Teraz nie mogę wykonywać tak prostych czynności jak mycie auta – mówi Tomasz.
W Poland Business Run nie ma ograniczeń – 8 września pobiec może każdy, w dowolnym miejscu na świecie. Dzięki formule hybrydowej uczestnicy mają możliwość wziąć udział w zawodach na krakowskich Błoniach albo wybrać pakiet wirtualny i wystartować z aplikacją po wybranej trasie.
Dołącz do Poland Business Run 2024!
Zapisy dla firmowych drużyn potrwają do 6 czerwca lub wyczerpania limitu miejsc (2200 sztafet, , czyli 11 tys. biegaczy w przypadku biegu stacjonarnego w Krakowie), natomiast aż do 6 września będzie można zapisać się do biegu z wirtualnym pakietem startowym. Więcej informacji na temat biegu oraz tego, jak zapisać swoją drużynę do rywalizacji, można znaleźć na stronie bieg.pbr.pl.
Kontakt:
Magdalena Migalska-Grega
PR & Communication Manager
tel. +48 602 328 913
e-mail: m.migalska-grega@polandbusinessrun.pl
Anna Kalina
PR & Communication Manager
tel. +48 739 902 574
e-mail: a.kalina@polandbusinessrun.pl

Pomagaj, biegając! Znamy datę startu zapisów do Poland Business Run 2025

Potrzebujesz dofinansowania do protezy lub rehabilitacji? Fundacja Poland Business Run szuka beneficjentów!

Business Centre Club po raz 32. docenił firmy spełniające najwyższe standardy w biznesie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.