Staking i portal aukcyjny - fintech Platon Life rozszerza ofertę
Międzynarodowy holding fintechowy Platon Life uruchomił na skalę globalną serwis Platon Auction. To kolejny kamień milowy w rozwoju przedsiębiorstwa. Inną istotną nowością w ofercie fintechu jest usługa inwestowania za pomocą tokenów PLTC, dająca możliwość uzyskania dodatkowego dochodu pasywnego.
Portal aukcyjny
Globalna ekspansja usługi Platon Life przybliża fintech do realizacji misji, którą jest zainteresowanie ogółu społeczeństwa tematyką cyfrowych walut i to za pośrednictwem jednej, prostej w obsłudze, aplikacji. Aktualnie aplikacja Platon Life, oprócz możliwości wymiany walut fiducjarnych na cyfrowe, sprzedaży walut cyfrowych czy kupna różnych dóbr i usług za ich pomocą, daje możliwość wzięcia udziału w aukcjach rzadkich kolekcjonerskich przedmiotów i płacenia nimi za pomocą waluty PlatonCoin.
Staking kryptowalut
To jednak niejedyna nowość w ofercie fintechu, wzbogacająca ekosystem Platon Life. Platforma umożliwia również staking tokenów PLTC (PlatonCoin) na wybrane przez użytkownika kwotę oraz okres inwestycji. Inwestycja w cyfrowe waluty daje możliwość uzyskania dodatkowego dochodu pasywnego i stanowi dodatkową wartość dla portfelu usług Platon Life.
Portal Platon Auction jest usługą globalną, natomiast usługa stakingu na ten moment jest dostępna na rynku bliskowschodnim, w tym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Platon Life to środkowoeuropejski fintech, którego działalności przyświeca idea przybliżania cyfrowych walut zarówno firmom, jak i ogółowi społeczeństwa, poprzez oferowanie przyjaznych użytkownikom, prostych w obsłudze i bezpiecznych narzędzi, dedykowanych zarówno klientom biznesowym, jak i indywidualnym. Platon Life dysponuje rozwiązaniami, pozwalającymi na szeroki i łatwy dostęp do łącznie ośmiu kryptowalut – PLTC, BTC, ETH, BCH, XLM, USDT oraz UNI i LINK. Wszystkie środki mogą być przechowywane w cyfrowym portfelu, zabezpieczonym przed potencjalną kradzieżą lub utratą. Rozwiązania, którymi dysponuje fintech, oparte są na technologii blockchain oraz współpracy z partnerami takimi jak Microsoft czy Symantec. W ofercie Platon Life znajduje się m.in. cyfrowy portfel, ubezpieczony przez renomowaną europejską firmę ubezpieczeniową i chroniony za pomocą zabezpieczeń internetowych Broadcom.
Przeciwdziałanie zatorom płatniczym i poprawa wskaźników ESG
Mocny złoty wyzwaniem dla polskich eksporterów
Zatory płatnicze i spowolnienie gospodarcze
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.