Komunikaty PR

Smabbler zwycięzcą półfinału Robotic Process Automation ABSL Start-Up Challenge

2019-06-11  |  16:00

Wydarzenie zorganizowane przez ABSL i BNY Mellon Poland – Partnera  konkursu w obszarze RPA było miejscem spotkania oraz otwartej dyskusji o najbardziej aktualnych kwestiach dotyczących perspektyw i kierunków rozwoju tego sektora. Zrobotyzowana automatyzacja procesów biznesowych, koordynacja działań pomiędzy istniejącymi systemami informatycznymi bez ingerencji człowieka, to tylko niektóre z tematów obecnych na półfinale wertykału.

Jury półfinału, w którego skład wchodzili przedstawiciele międzynarodowych korporacji, za najlepszy start-up uznało Smabbler, który zaprezentował projekt oparty na sztucznej inteligencji z językowymi zdolnościami poznawczymi do zaawansowanej automatyzacji procesów z danymi tekstowymi.Wraz ze zwycięzcami pozostałych trzech wertykałów (HR Tech, Sales & Marketing Tech,  Fintech)wystąpi już w ten czwartek konferencji ABSL Summit, której gościem specjalnym i głównym mówcą będzie Prezydent Bill Clinton.

BNY Mellon Poland, globalny lider w dziedzinie zarządzania inwestycjami i usługami inwestycyjnymi, który w tym roku objął  partnerstwo nad wertykałem RPA, doskonale dostrzega ważną rolę robotyzacji procesów biznesowych zwłaszcza z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. 

Relacje między BNY Mellon i start-upami koncentrują się na poszukiwaniu rozwiązań technicznych które pomogą rozwiązać problemy z jakimi stykają się klienci i działy firmy umożliwiając udaną współpracę na skale nie tylko regionalną ale i globalną. BNY Mellon szczyci się łączeniem innowacyjnych pomysłów i przełomowych rozwiązań technologicznych. Jako partner wiodący ABSL Start-Up Challenge uważamy, że te strategiczne relacje stanowią doskonałą okazję do wsparcia, a także nawiązania współpracy z lokalnymi firmami poprzez programy mentoringu, akceleracji czy inkubacji – mówi Heather Crowley-Kerr Dyrektor Zarządzający BNY Mellon Poland

Tegoroczny półfinał wertykału RPA ABSL Start-Up Challenge wyłonił 1 zwycięzcę, ale warto zaznaczyć, że  pozostali zakwalifikowani, to także wyjątkowo mocne merytorycznie zespoły.Tutaj widzimy realną szansę na współpracę w przyszłości. Wiemy, że jednym ze sposobów na wprowadzenie nowych rozwiązań i technologii w dużych korporacjach jest współpraca ze start-upami. Na każdym etapie taka współpraca jest korzystna dla obu stron – mówi Łukasz Czajkowski, zarządzający projektem z ramienia ABSL. Wielkie zmiany kreują wielkie możliwości. Korporacje zmieniają sposób zarządzania procesami i nieustannie poprawiają ich efektywność. Obecnie potrzebują w szybkim tempie wdrażać zupełnie nowe procesy i narzędzia. Co więcej, z uwagi na dynamiczny rozwój technologiczny - bardzo często potrzeby te mogą być zaspokajane nie tylko przez duże firmy technologiczne, ale także małe, mocno wyspecjalizowane zespoły, nie tylko o unikalnych kompetencjach technologicznych, ale przede wszystkim w procesie zrozumienia realnych potrzeb rynku. To właśnie takie kompetencje są wzmacniane dzięki ABSL Start-Up Challenge, gdzie przedstawiciele start-upów pracują z przedstawicielami międzynarodowych korporacji nad ofertą biznesowądodaje.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie motorola one vision: elegancka i bezpieczna Biuro prasowe
2019-06-19 | 16:45

motorola one vision: elegancka i bezpieczna

W zeszłym miesiącu Motorola zaprezentowała nową motorolę one vision - telefon marki cenionej i darzonej zaufaniem już od 90 lat za jakość sprzętu i innowacyjność. Najnowsze urządzenie
Technologie Technologie zapewniające bezpieczeństwo
2019-06-18 | 15:00

Technologie zapewniające bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach powstaje coraz więcej nowych technologii przeznaczonych do ochrony domu i zapewnienia bezpieczeństwa bliskim. Popularne są rozwiązania smart home oraz inne
Technologie Tenda – nowy kontrakt w dystrybucji ACTION S.A.
2019-06-18 | 01:00

Tenda – nowy kontrakt w dystrybucji ACTION S.A.

ACTION S.A., a dokładnie jej struktura odpowiedzialna za dystrybucję z wartością dodaną, czyli Action Business Center rozpoczęła współpracę z firmą Tenda - wiodącym dostawcą

Infrastruktura

Autonomiczne taksówki powietrzne zrewolucjonizują transport. Pierwsze komercyjne loty już w 2023 roku

Podróż z przedmieścia Melbourne na lotnisko może w godzinach szczytu trwać nie godzinę, a 10 minut. Niebawem ruszą testy autonomicznych taksówek Ubera. W 2023 roku firma chce uruchomić pierwsze komercyjne kursy. W rozwój autonomicznego transportu powietrznego wkład mogą mieć również Polacy, którzy opracowali układ pozwalający zwiększyć czas pracy autonomicznych dronów na jednym ładowaniu z 45 minut do co najmniej 4 godzin.

Infrastruktura

Autonomiczne taksówki powietrzne zrewolucjonizują transport. Pierwsze komercyjne loty już w 2023 roku

Podróż z przedmieścia Melbourne na lotnisko może w godzinach szczytu trwać nie godzinę, a 10 minut. Niebawem ruszą testy autonomicznych taksówek Ubera. W 2023 roku firma chce uruchomić pierwsze komercyjne kursy. W rozwój autonomicznego transportu powietrznego wkład mogą mieć również Polacy, którzy opracowali układ pozwalający zwiększyć czas pracy autonomicznych dronów na jednym ładowaniu z 45 minut do co najmniej 4 godzin.

 

Edukacja

200 tys. specjalistów pilnie poszukiwanych w dziedzinie sztucznej inteligencji. Bez nich nie uda się rozwój cyfrowej gospodarki w Polsce

Ministerstwo Cyfryzacji prognozuje, że do 2025 roku w Polsce będzie potrzebnych ok. 200 tys. specjalistów aktywnie pracujących przy budowie i wdrożeniach sztucznej inteligencji. Wykwalifikowane kadry to jedno z głównych wyzwań dla cyfrowej gospodarki. Odpowiada na nie Szkoła Doktorska TIB PAN NASK, która będzie kształcić w obszarze cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji i nowych technologii oraz inżynierii biomedycznej. Szkoła ma przygotowywać do samodzielnego prowadzenia badań naukowych, zaoferuje też program staży międzynarodowych i niemal zagwarantowane zatrudnienie po zakończeniu nauki.