Składany smartfon Huawei Mate Xs w Polsce za 9 999 zł
Huawei Mate Xs, drugi składany smartfon w rodzinie Huawei, będzie dostępny w sprzedaży w Polsce od 16 marca w rekomendowanej cenie 9 999 zł.
Smartfon będzie można kupić w oficjalnym sklepie internetowym huawei.pl oraz w sklepie Huawei Warszawa w centrum handlowym Westfield Arkadia.
Smartfon Huawei Mate Xs został wyposażony w składany, 8-calowy wyświetlacz FullView, który pozwala na korzystanie z urządzenia jak z tabletu. Główny ekran przed rozłożeniem ma przekątną 6,6 cala, drugi – 6,38 cala. Dzięki wykorzystaniu materiałów wykorzystywanych w przemyśle lotniczym i dwuwarstwowej strukturze polimerowej, obrazy wyświetlane na elastycznym ekranie smartfona wyróżniają się najwyższą jakością, nasyceniem kolorów i jasnością.
Łączność 5G
Sercem Huawei Mate Xs jest procesor Kirin 990 (5G) SoC. Układ został oparty na innowacyjnej architekturze Da Vinci, przez co wydajność pracy Mate Xs może być nawet 6 razy wyższa, a efektywność energetyczna 8 razy wyższa niż w przypadku innych rozwiązań dostępnych na rynku. Kirin 990 (5G) korzysta z 16-rdzeniowego procesora graficznego Mali-G76 GPU.
Smartfon Huawei Mate Xs obsługuje łączność 5G NSA oraz SA, a także funkcję inteligentnego wyboru sieci. Funkcja ta automatycznie wybiera optymalną sieć na podstawie siły sygnału, gwarantuje stabilne połączenie i prędkość pobierania danych.
Aparat fotograficzny
Aparat główny Huawei Mate Xs wyposażony jest w system czterech obiektywów SuperSensing Leica Quad Camera ułożonych pionowo wzdłuż bocznego paska smartfona. Aparat składa się z obiektywu głównego 40 MP, ultraszerokokątnego 16 MP, teleobiektywu 8 MP i obiektywu 3D Depth Sensing Camera z wykrywaniem głębi. System kamer obsługuje optyczną stabilizację obrazu OIS i stabilizację obrazu opartą na sztucznej inteligencji i umożliwia wykonanie zdjęcia z 30-krotnym zoomem hybrydowym. Czułość ISO aparatu głównego Huawei Mate Xs wynosi 204800, przez co użytkownik może cieszyć się wysoką jakością zdjęć nawet w słabym warunkach oświetleniowych.
Nowa odsłona wielozadaniowości
Składany wyświetlacz Huawei Mate Xs pozwala użytkownikowi na wykorzystanie pełni funkcjonalności zarówno smartfona, jak i tabletu, a fizyczne zapięcie w postaci przycisku na pasku bocznym gwarantuje bezpieczeństwo codziennego użytkowania.
Funkcja Multi-Window wirtualnie dzieli rozłożony ekran 8-calowy na dwa niezależne obszary robocze, a użytkownik może na przykład pracować z dokumentami i prowadzić rozmowę na czacie bez przełączania okien pomiędzy aplikacjami.
Huawei Mate Xs obsługuje również funkcję Multi-screen Collaboration, która pozwala na przesyłanie plików między smartfonem opartym na Androidzie i laptopem korzystającym z oprogramowania Windows. Dodatkowo funkcja umożliwia sterowanie obydwoma urządzeniami z jednego wyświetlacza.
Obsługę smartfona ułatwia także stacja dokująca umieszczona w dolnej części ekranu, która może zostać wykorzystana do szybkiego uruchamiania wybranych aplikacji. Nawet, gdy dwie aplikacje są jednocześnie otwarte, można uruchomić trzecią za pomocą funkcji Floating Window. Pozwala ona na wykonywanie drobnych zadań, takich jak odpowiadanie na wiadomości tekstowe bez wychodzenia z bieżących aplikacji.
Huawei Mate Xs działa na autorskiej nakładce Huawei EMUI 10.0.1. Smartfon został wyposażony w baterię o pojemności 4500 mAh wraz ze wsparciem dla superszybkiego ładowania SuperCharge 65W.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

SteelDeals 2024 z rabatami do 30% na akcesoria SteelSeries

STEELSERIES PREZENTUJE SŁUCHAWKI DOUSZNE ARCTIS GAMEBUDS™
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.