Shell Tellus S4 VE – nowy olej do wtryskarek tworzyw sztucznych
Communication
ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
media.contrust.pl
Shell Lubricants wprowadził na rynek syntetyczny olej hydrauliczny Shell Tellus S4 VE. Nowy produkt, wykorzystujący rewolucyjną technologię GTL (gas-to-liquids), został opracowany z myślą o zapewnieniu dłuższej i wydajniejszej pracy wtryskarek oraz zmniejszeniu kosztów produkcji.
W porównaniu z produktami dostępnymi na rynku, Shell Tellus S4 VE może pomóc zmniejszyć zużycie energii przez wtryskarki, a tym samym umożliwić wydajniejszą pracę maszyn[1]. Nowy olej hydrauliczny Shell wyróżnia się długim okresem eksploatacji wynoszącym do 40 000 godzin[2], co przekłada się na zmniejszenie częstotliwości przeprowadzania kosztownych czynności konserwacyjnych związanych z wymianą środka smarnego. Dzięki użytkowaniu Shell Tellus S4 VE firmy produkcyjne mogą zwiększyć produktywność wtryskarek nawet o 6%[3] i obniżyć całkowity koszt użytkowania (TCO, z ang. Total Cost of Ownership).
„Formowanie wtryskowe to obecnie jedna z najbardziej wymagających metod produkcji tworzyw sztucznych. Maszyny pracują non stop bardzo intensywnie – z jednej dyszy wtryskarka jest w stanie wyprodukować nawet do stu elementów na godzinę[4]. Przy takim tempie nawet najkrótsze przestoje czy spadki wydajności mogą przekładać się na znaczne straty finansowe. Dlatego jednym z najważniejszych kroków na drodze do skutecznego skrócenia przestojów, optymalizacji wydajności i zmniejszenia całkowitego kosztu użytkowania jest zapewnienie odpowiedniego smarowania układu hydraulicznego. Wybierając wysokowydajne środki smarne i prowadząc efektywną gospodarkę olejową producenci mogą wykorzystać pełen potencjał maszyn. Nasz nowy olej Shell Tellus S4 VE jest doskonałym produktem do stosowania w podzespołach urządzeń o największym znaczeniu, takich jak układy hydrauliczne wtryskarek” – powiedział Robert Gałkowski, ekspert techniczny Shell Polska.
W produkcji Shell Tellus S4 VE wykorzystywany jest olej bazowy, który powstaje w procesie GTL (gas-to-liquids). Dzięki temu środek smarny charakteryzuje się wysoką trwałością i stabilnością parametrów, a tym samym oferuje optymalny poziom niezawodności podzespołów maszyn. Jego zaawansowana formuła pozwala wydłużyć czas użytkowania wtryskarek i zapewnia stały poziom wydajności oleju przez cały okres eksploatacji. Co więcej, w porównaniu z tradycyjnymi produktami, oleje hydrauliczne wykorzystujące technologię GTL mają wyższy wskaźnik lepkości, lepszą stabilność utleniania i wykazują lepszą reakcję na dodatki. Takie środki smarne są także bardziej wydajne i wytrzymałe oraz zapewniają lepszą ochronę przed zużyciem, a co za tym idzie, obniżają ryzyko wystąpienia awarii i kosztownych przestojów.
Shell Lubricants systematycznie rozszerza ofertę olejów i smarów dla branży produkcyjnej. Dzieli się ze swoimi klientami specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem oraz udostępnia im kompleksowe usługi, jak platforma Shell LubeAnalyst, która jest wykorzystywana do analizy diagnostycznej środków smarnych i maszyn. Przy tworzeniu nowych olejów i smarów firma czerpie z długiej tradycji innowacyjności – koncern jest pierwszym dostawcą środków smarnych produkowanych z gazu ziemnego, które są czystsze i bardziej ekologiczne niż tradycyjne produkty wytwarzane z ropy naftowej.
Więcej informacji znajduje się na stronie: www.shell.pl/tellus
[1] Na podstawie wyników testów przeprowadzonych przy prędkości 2200 rpm, z napowietrzaniem (wszystkie płyny klasy ISO VG 46), przez Milwaukee School of Engineering Fluid Power Institute. Metoda testu zaprezentowana podczas ASME/BATH 2017 Symposium on Fluid Power and Motion Control.
[2] **W oparciu o doświadczenie techniczne Shell w zakresie gotowych środków smarnych, dodatków chemicznych i olejów bazowych oraz testy laboratoryjne i terenowe. Shell nie zapewnia gwarancji. Przestrzegaj harmonogramu konserwacji zalecanego przez producenta sprzętu i przechowuj olej w chłodnym, czystym i suchym miejscu.
[3] W porównaniu z olejem mineralnym. W oparciu o doświadczenie techniczne Shell w zakresie gotowych środków smarnych, dodatków chemicznych i olejów bazowych oraz testy laboratoryjne i terenowe.
[4] https://www.improve-your-injection-molding.com/production-calculators.html
https://www.toolcraft.co.uk/plastic-injection-moulding/advice/advice-plastic-injection-moulding-advantages-disadvantages.htm
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.
Transport
Rekordowy wzrost sprzedaży samochodów Mercedes-Benz. Rośnie zainteresowanie przede wszystkim autami niskoemisyjnymi
Pod względem liczby rejestracji nowych aut osobowych 2024 rok był drugim najlepszym wynikiem w historii. To był sprzedażowo dobry rok także dla koncernu Mercedes-Benz. Na polskim rynku sprzedaż wyniosła 26,3 tys. samochodów osobowych, co oznacza 38-proc. wzrost w ciągu roku. Mercedes jest też wśród liderów dostaw aut elektrycznych. Ze względu na rosnącą popularność tego segmentu producent w tym roku wprowadzi na rynek nowość – w pełni elektryczny model CLA.
Edukacja
Lekarze będą lepiej przygotowani do pracy w obliczu działań militarnych. Powstał nowy model kształcenia lekarzy cywilnych i wojskowych
Większa interoperacyjność między medycyną cywilną i medycyną pola walki oraz kształtowanie gotowości do podejmowania szybkich decyzji w kryzysowych sytuacjach to jedne z fundamentów nowego modelu kształcenia lekarzy cywilnych i wojskowych. Ministerstwo Obrony Narodowej patronuje projektowi, w ramach którego model ten będzie wdrażany we współpracy między wojskiem, środowiskiem medycznym i uczelniami. Potrzeba zmian w tym zakresie jest dyktowana dynamiczną sytuacją geopolityczną.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.