Seria punktów dostępowych Zyxel rozszerzona o nowe modele wielogigabitowe
Rodzina punktów dostępowych Wi-Fi 6, które stanowią alternatywę dla UniFi i są przeznaczone głównie dla małych i średnich organizacji, została rozszerzona o modele wielogigabitowe.
Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych, chmurowych rozwiązań łączności sieciowej, rozszerzył swoją serię punktów dostępowych, przeznaczoną głównie dla małych i średnich firm i organizacji, o dwa dodatkowe modele.
Punkty dostępowe z tej serii szybko stały się bestsellerem, ponieważ zapewniają dostęp do nowoczesnej bezprzewodowej technologii sieciowej w przystępnej cenie. Oferują zdalne, scentralizowane, zarządzanie całą siecią i poszczególnymi punktami dostępowymi za pośrednictwem zaawansowanej platformy chmurowej Nebula. Urządzenia posiadają wszystkie funkcje, które są wymagane do zbudowania bezpiecznej sieci korporacyjnej, ale docenią je również bardziej zaawansowani użytkownicy w domowych biurach. Aby przejść na zaawansowany standard bezprzewodowy, wystarczy wymienić istniejące punkty dostępowe na nowe przy zachowaniu dotychczasowego okablowania sieciowego. Parametry punktów dostępowych sprawiają, że są one atrakcyjną alternatywą dla UniFi.
Dostęp do Internetu wszędzie, gdzie jest potrzebny
Punkty dostępowe Zyxel NWA50AX i Zyxel NWA90AX umożliwiają rozszerzenie sieci wewnątrz budynków na wszystkie lokalizacje, w których potrzebny jest dostęp do sieci lokalnej i Internetu.
Oprócz tych dwóch urządzeń nowa seria obejmuje również model zewnętrzny NWA55AXE, który oferuje stopień ochrony IP55 przed kurzem oraz wodą. Zapewnia on łączność na parkingach, dziedzińcach, w ogrodach oraz innych obszarach pod otwartym niebem. Nadaje się też doskonale do tworzenia łączy bezprzewodowych między budynkami z wykorzystaniem technologii Zyxel Smart Mesh.
Wielogigabitowy punkt dostępowy Wi-Fi 6 dla małych firm
Nowo wprowadzone do sprzedaży punkty dostępowe Zyxel NWA50AX PRO i NWA90AX PRO to idealny wybór dla małych firm szukających ekonomicznego punktu dostępowego Wi-Fi 6, który zapewnia wielogigabitowe prędkości sięgające 3000 Mb/s i obsługuje większą liczbę podłączonych urządzeń oraz aplikacji.
Oprócz przyspieszenia łączności Wi-Fi oba punkty dostępowe oferują również wielogigabitowe połączenia Ethernet. Port uplink 2.5G może używać typowego okablowania Cat5e, więc eliminuje wąskie gardło 1.0G bez konieczności wymiany kabli, ułatwiając tworzenie szybkiego środowiska sieciowego w firmie lub domu.
Konfiguracja sieci bezprzewodowej w kilka minut!
Punkty dostępowe NWA50AX PRO i NWA90AX PRO zaprojektowano z myślą o łatwej konfiguracji i instalacji w takich obiektach, jak małe hotele, sklepy detaliczne, restauracje lub domowe biura. Nie trzeba być ekspertem od sieci. Prosta konfiguracja pozwala stworzyć sieć dla klientów i pracowników w ciągu kilku minut.
Podobnie jak w przypadku innych produktów z tej serii, punktami dostępowymi można zarządzać albo za pomocą chmurowej platformy Nebula, albo przy użyciu lokalnego interfejsu urządzenia. Dzięki temu administratorzy sieci mogą monitorować całą sieć bezprzewodową organizacji i konfigurować każdy punkt dostępowy z dowolnego miejsca i o każdej porze przy użyciu przeglądarki internetowej albo aplikacji na smartfony i tablety.
Maksymalnie uproszczono też proces dodawania nowych punktów dostępowych. Wystarczy przeskanować kod QR na urządzeniu za pomocą smartfona, aby szybko i automatycznie powielić ustawienia sieciowe poprzednio zainstalowanych punktów dostępowych. Podstawowa wersja usługi chmurowej Nebula, która całkowicie wystarcza do codziennego zarządzania punktami dostępowymi i sieciami bezprzewodowymi, jest dostępna bezpłatnie. Dzięki temu nowymi punktami dostępowymi Zyxel można zarządzać za pośrednictwem chmury bez ponoszenia dodatkowych opłat licencyjnych.
Łatwe wdrożenie dzięki Zyxel Smart Mesh
Technologia Zyxel Smart Mesh automatycznie tworzy dynamiczne łącza bezprzewodowe pomiędzy punktami dostępowymi i ogranicza konieczność kładzenia skomplikowanego i niewygodnego okablowania we wdrożeniach Wi-Fi.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
UX – zawód przyszłości. Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
ZTE MF986D i ZTE MF17B – szybki Internet LTE na wyciągnięcie ręki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.