Komunikaty PR

Schneider Electric wzywa do intensyfikacji działań na rzecz dekarbonizacji i włą

2023-12-12  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksander Dobosz
dfusion communication

Al. Zdjednoczenia 36 lok. 5
01-830 Warszawa
aleksander.dobosz|dfusion.pl| |aleksander.dobosz|dfusion.pl
666216828
dfusion.pl

Odbywający się w tym roku w Dubaju COP28 zgromadził tysiące liderów sektora rządowego i prywatnego, ekspertów ds. klimatu, organizacji pozarządowych, grup młodzieżowych i innych zainteresowanych stron, aby mogli wspierać współpracę, wymianę pomysłów i inicjatywy mające na celu przeciwdziałanie zmianom klimatu i realizację wspólnych ambicji w zakresie zrównoważonego rozwoju. Kluczowym elementem konferencji była publikacja pierwszego Globalnego Przeglądu, kompleksowej oceny postępów osiągniętych od czasu paryskiego porozumienia klimatycznego z 2015 roku.

Biorąc pod uwagę, że energia stanowi podstawę ponad 70% emisji dwutlenku węgla, przedstawiciele Schneider Electric podkreślali niewykorzystany potencjał elektryfikacji, automatyzacji i technologii cyfrowych oraz wspominali społeczne i ekonomiczne korzyści płynące z wdrażania takich rozwiązań w przemyśle, budynkach, domach, centrach danych, infrastrukturze i transporcie.

- Mamy dziś do dyspozycji wiele technologii. Nadszedł czas, aby zdać sobie sprawę, że wdrażanie ich na znacznie większą skalę i w szybszym tempie przynosi korzyści społeczne, środowiskowe, gospodarcze i te w zakresie tworzenia miejsc pracy oraz że mogą one obniżyć emisje i koszty szybciej, niż wielu zdaje sobie z tego sprawę. Bezczynność po prostu nie jest opcją - powiedział Peter Herweck, dyrektor generalny Schneider Electric.

Oprócz roli gospodarza dyskusji, obecność Schneider Electric na COP28 dotyczyła także:

  • Publikacji wniosków płynących z badań na temat sposobów przyspieszenia dekarbonizacji, opierając się na raporcie „Back to 2050”.
  • Rozszerzenia partnerstw w ramach Fundacji Schneider Electric, zgodnie z jej wieloletnią misją wspierania młodszych pokoleń i kobiet poprzez edukację i szkolenia w sektorze energetycznym.
  • Ogłoszenia nowych strategicznych partnerstw i inicjatyw mających na celu rozszerzenie dekarbonizacji łańcucha dostaw oraz opublikowanie raportu na temat dekarbonizacji łańcucha dostaw opracowanego we współpracy z Women Action Sustainability (WAS).

 

- Ponieważ populacja i gospodarki na świecie nadal rosną, musimy rozwijać efektywność energetyczną, a także czystą i przystępną cenowo energię. Nowe technologie cyfryzujące każdy element gospodarki, wykorzystujące IoT, duże zbiory danych i sztuczną inteligencję, a także niskoemisyjna elektryfikacja to dwa główne czynniki warunkujące nasz stosunek do energii. Przyspieszone wdrażanie tych technologii i nowe sposoby projektowania są podstawowymi filarami innowacyjnych, zbiorowych, sprawiedliwych i integracyjnych działań na rzecz klimatu - powiedział Jean-Pascal Tricoire, prezes Schneider Electric.  - Świat korporacji, w tym firmy takie jak nasza, musi być czynnikiem umożliwiającym działania na rzecz zrównoważonego rozwoju na całym świecie, inspirując i wspierając rządy, społeczeństwa, społeczność akademicką i biznesową oraz inne podmioty w celu przyspieszenia działań – dodał.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: dfusion communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Inbank sfinansuje zieloną transformację tysięcy Polaków Biuro prasowe
2024-11-25 | 12:00

Inbank sfinansuje zieloną transformację tysięcy Polaków

  Inbank nawiązuje współpracę z Grupą Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) w celu przyspieszenia zielonej transformacji w Polsce. Dzięki podpisanej umowie Inbank uzyska
Energetyka Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
2024-11-21 | 15:30

Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji

20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji. Zgromadziło ono ponad 100
Energetyka Fala uderzeniowa – rewolucja w oczyszczaniu kotłów
2024-11-20 | 13:56

Fala uderzeniowa – rewolucja w oczyszczaniu kotłów

Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń poprzez obniżenie zużycia paliwa, poprawa efektywności energetycznej oraz redukcja kosztów eksploatacyjnych – oto wyzwania, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Rolnictwo

Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu

Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.

Prawo

Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów

Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.

Problemy społeczne

Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi

Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.