Komunikaty PR

Schneider Electric i NVIDIA tworzą projekty centrów danych AI

2024-03-27  |  01:00
Biuro prasowe

Schneider Electric połączy swoje doświadczenie w zakresie infrastruktury centrów danych z zaawansowanymi technologiami AI firmy NVIDIA, aby zaprezentować pierwsze publicznie dostępne projekty referencyjne centrów danych dedykowanych sztucznej inteligencji. Modele te mają na nowo zdefiniować standardy wdrażania i obsługi AI w ekosystemach centrów danych, stanowiąc kamień milowy w ewolucji sektora.

Wraz z rosnącym zainteresowaniem różnych branż aplikacjami wykorzystującymi sztuczną inteligencję, zapotrzebowanie na moc obliczeniową zwiększyło się wykładniczo. Rozwój sztucznej inteligencji spowodował znaczące zmiany w obszarze projektowania i obsługi centrów danych, ukazując złożoność tego wyzwania. Operatorzy centrów danych dążą dziś do szybkiej budowy i obsługi stabilnych energetycznie obiektów, które będą zarówno energooszczędne, jak i skalowalne.

– Uwalniamy przyszłość sztucznej inteligencji dla tysięcy organizacji – mówi Pankaj Sharma, wiceprezes Secure Power & Data Center Business w Schneider Electric. Połączenie naszej wiedzy specjalistycznej w zakresie rozwiązań dla centrów danych z wiodącą pozycją firmy NVIDIA w dziedzinie technologii sztucznej inteligencji, pomaga organizacjom przezwyciężyć ograniczenia infrastruktury centrów danych i uwolnić pełen potencjał sztucznej inteligencji. Współpraca z firmą NVIDIA wytycza szlak dla bardziej wydajnej, zrównoważonej i transformacyjnej przyszłości. Przyszłości, która jest oparta na sztucznej inteligencji.

Przełomowe modele referencyjne dla centrów danych

Pierwsza faza współpracy obejmuje wdrożenie przez Schneider Electric najnowocześniejszych projektów referencyjnych dla centrów danych. Będą one dostosowane do wysokowydajnych klastrów obliczeniowych NVIDIA i przeznaczone do przetwarzania danych, symulacji inżynieryjnych, automatyzacji projektowania elektroniki, komputerowego wspomagania opracowywania leków oraz generatywnej sztucznej inteligencji. Największy nacisk zostanie położony na umożliwienie dystrybucji dużej mocy oraz wykorzystania chłodzenia cieczą i odpowiedniego sterowania do płynnego uruchomienia i niezawodnego działania klastra o wysokiej gęstości. Dzięki tej współpracy firma Schneider Electric zamierza zapewnić właścicielom i operatorom centrów danych narzędzia i zasoby niezbędne do bezproblemowej integracji nowych i rozwijających się rozwiązań AI z ich infrastrukturą, zwiększając wydajność wdrażania oraz gwarantując niezawodne działanie w całym cyklu życia.

Wychodząc naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom związanym z obciążeniami sztucznej inteligencji, modele referencyjne będą oferować solidne ramy do wdrażania wysokowydajnej platformy obliczeniowej NVIDIA w centrach danych, przy jednoczesnej optymalizacji wydajności, skalowalności i umożliwieniu szeroko pojętego zrównoważonego rozwoju. Partnerzy, inżynierowie i liderzy w obszarze centrów danych mogą wykorzystać te projekty referencyjne w już istniejących pomieszczeniach i obiektach, które muszą obsługiwać dedykowane AI serwery o dużej gęstości oraz w nowych konfiguracjach centrów danych, które będą w pełni zoptymalizowane pod kątem klastra AI chłodzonego cieczą.

– Dzięki współpracy ze Schneider Electric dostarczamy modele referencyjne centrów danych AI wykorzystujące akcelerowane technologie obliczeniowe NVIDIA nowej generacji – mówi Ian Buck, wiceprezes działu Hyperscale i HPC w firmie NVIDIA.Zapewnia to organizacjom kluczową infrastrukturę do wykorzystania potencjału sztucznej inteligencji, napędzając innowacje i cyfrową transformację w różnych branżach.

Plan na przyszłość

Oprócz modeli referencyjnych dla centrów danych, AVEVA, spółka zależna Schneider Electric, połączy swoją platformę bliźniaka cyfrowego z NVIDIA Omniverse, dostarczając ujednolicone środowisko do wirtualnej symulacji i współpracy. Dzięki tej integracji możliwa będzie płynna współpraca między projektantami, inżynierami i interesariuszami, co przyspieszy projektowanie i wdrażanie złożonych systemów, pomagając jednocześnie skrócić czas wprowadzania produktów na rynek i obniżyć koszty.

– Technologie NVIDIA zwiększają możliwości AVEVA w zakresie tworzenia realistycznych i immersyjnych doświadczeń współpracy opartych na bogatych danych i możliwościach inteligentnego cyfrowego bliźniaka AVEVA – wskazuje Caspar Herzberg, dyrektor generalny AVEVA. Razem tworzymy całkowicie cyfrową wirtualną rzeczywistość przemysłową, w której można symulować procesy, modelować wyniki i wprowadzać zmiany w czasie rzeczywistym. Połączenie cyfrowej inteligencji i rzeczywistych wyników ma potencjał, aby sprawić, że poszczególne branże będą działać bezpieczniej, wydajniej i w bardziej zrównoważony sposób.

Schneider Electric we współpracy z firmą NVIDIA planuje zbadać nowe zastosowania swoich technologii w różnych branżach oraz rozwijać swoją wizję wprowadzania pozytywnych zmian i kształtowania przyszłości.

Więcej informacji na ten temat pojawi się podczas Innovation Summit w Paryżu, 3 kwietnia 2024 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu Biuro prasowe
2024-12-04 | 12:30

Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu

Projekt Baltic Sea Hydrogen Valley został wyróżniony przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska podczas IV Konferencji Porozumienia Wodorowego Nagrodzony projekt to pionierska
Energetyka BRAK ZDJĘCIA
2024-12-02 | 13:00

Przyszłość energii elektrycznej w Polsce: wyzwania i perspektywy

Transformacja energetyczna: konieczność, nie opcja Transformacja energetyczna w Polsce to nie tylko reakcja na zmieniające się regulacje unijne, ale również strategiczna decyzja mająca na celu poprawę bezpieczeństwa
Energetyka SPIE wdraża w Polsce system sterowania dedykowany dla instalacji OZE
2024-11-29 | 09:00

SPIE wdraża w Polsce system sterowania dedykowany dla instalacji OZE

Gliwice, 27 listopada 2024 roku. SPIE Energotest, polska spółka należąca do Grupy SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i przesyłu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.