Komunikaty PR

Schneider Electric zapowiada nowe funkcjonalności w EcoStruxure IT

2024-03-08  |  15:00
Kontakt
Aleksander Dobosz
dfusion communication

Al. Zdjednoczenia 36 lok. 5
01-830 Warszawa
aleksander.dobosz|dfusion.pl| |aleksander.dobosz|dfusion.pl
666216828
dfusion.pl
  • Nowe funkcje gwarantują lepszy wgląd w zużycie energii i zasobów, analizę danych historycznych oraz dostęp do szczegółowych wskaźników, aby pomóc organizacjom spełnić obowiązujące wymogi sprawozdawczości regulacyjnej.
  • Nowe narzędzie oferuje szybki, intuicyjny i prosty w użyciu mechanizm raportowania z funkcjami integracji i eksportu danych innych firm, a wszystko to za naciśnięciem jednego przycisku.
  • Ogłoszone zmiany są wynikiem trzech lat strategicznych inwestycji oraz rygorystycznych testów i rozwoju w ramach programu Green IT prowadzonego przez CIO firmy Schneider Electric.

Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyzacji, ogłasza wprowadzenie nowych, opartych na modelach uczenia maszynowego, zautomatyzowanych funkcji raportowania zrównoważonego rozwoju w ramach wielokrotnie nagradzanego oprogramowania do zarządzania infrastrukturą centrów danych (DCIM) EcoStruxure IT. Premiera jest wynikiem trzech lat strategicznych inwestycji oraz rygorystycznych testów i prac rozwojowych w ramach programu Green IT firmy Schneider Electric, prowadzonego przez Elizabeth Hackenson, CIO w Schneider Electric.

Ulepszone funkcje raportowania, które będą dostępne dla wszystkich użytkowników EcoStruxure IT od kwietnia tego roku, to połączenie 20 lat doświadczenia w zakresie zrównoważonego rozwoju, dostosowania do regulacji oraz rozwoju centrów danych i oprogramowania z zaawansowanym uczeniem maszynowym. Klienci uzyskają dostęp do nowego zestawu funkcji raportowania.

W przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku rozwiązań, nowy model od Schneider Electric oferuje klientom szybki, intuicyjny i prosty w obsłudze mechanizm raportowania, który pomaga spełnić nadchodzące wymogi regulacyjne, w tym te wynikające z europejskiej Dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej (EED). Nowe możliwości dostępne w ramach EcoStruxure IT wykraczają daleko poza wskaźniki wymagane przez EED, zapewniając klientom opcję pomiaru w czasie rzeczywistym i analizę historycznych danych dotyczących wydajności energetycznej ich centrów danych w odniesieniu do wszystkich zaawansowanych wskaźników raportowania określonych w Białej Księdze 67 (WP67) Schneider Electric.

Oprogramowanie EcoStruxure IT umożliwia właścicielom i operatorom mierzenie i raportowanie wydajności centrów danych. Dzieje się to zarówno w oparciu o dane historyczne i analizę trendów, do czego wykorzystywana jest sztuczna inteligencja (AI), jak i monitorowanie w czasie rzeczywistym, aby przekształcić dane w przydatne informacje służące poprawie wskaźników zrównoważonego rozwoju. Dzięki nowej funkcji pobierania organizacje mogą szybko kwantyfikować dane i raportować za pomocą jednego kliknięcia, eliminując pracochłonne zadania ręczne oraz przyspieszając i ułatwiając wykorzystanie mocy danych w celu zmniejszenia wpływu DC na środowisko.

                                                                                                                

Kluczowe korzyści obejmują:

  • Obliczanie i śledzenie PUE w odniesieniu do konkretnej witryny/pomieszczenia przy użyciu metodologii CEN/CENLEC 50600-4-2.
  • Wykorzystanie modeli analizy danych i opartego na chmurze jeziora danych, aby uprościć raportowanie PUE.
  • Raportowanie bieżącego zużycia energii na pomieszczenie i porównanie z trendami historycznymi.
  • Możliwość raportowania w myśl obowiązujących regulacji dzięki kliknięciu „pojedynczego przycisku”.
  • Weryfikację trendów w czasie dla różnych centrów danych i rozproszonych środowisk IT.
  • Umożliwienie klientom bezpiecznego dostępu do danych i przetwarzania ich w preferowanym narzędziu poprzez integrację z innymi środowiskami i możliwość eksportu danych.

– W Schneider Electric zdajemy sobie sprawę, że zrównoważony rozwój to długa droga, dlatego właśnie przez ostatnie trzy lata zwiększyliśmy nasze inwestycje w rozwój nowych funkcji oprogramowania, które przyspieszają i upraszczają obsługę odpornej, bezpiecznej i zrównoważonej infrastruktury IT naszych klientów – mówi Kevin Brown, SVP odpowiedzialny za EcoStruxure IT w Schneider Electric. – Nowe możliwości raportowania, zawarte w EcoStruxure IT, zostały przetestowane i przyjęte przez naszą własną organizację. Pozwolą one klientom przekształcić złożone dane w istotne dla ich biznesu informacje oraz raportować kluczowe wskaźniki zrównoważonego rozwoju.

Nowa era dla zielonego IT

W 2021 roku Schneider Electric opublikował Schneider Sustainability Impact (SSI), wskazując na zobowiązania firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Zgodnie z jednym z celów SSI, CIO Schneider Electric, Elizabeth Hackenson, rozpoczęła program Green IT firmy. To inicjatywa IT dla przedsiębiorstw, która identyfikuje nowe, inteligentne ścieżki dekarbonizacji, aby pomóc osiągnąć cel co najmniej 5% rocznej redukcji emisji w obszarze IT.

W ramach programu Schneider Electric wykorzystał swoje oprogramowanie EcoStruxure IT, które zostało wdrożone w ponad 150 kluczowych lokalizacjach na całym świecie w celu poprawy odporności i bezpieczeństwa operacji IT. Za sprawą Green IT stało się jasne, że nowe możliwości, jakie daje EcoStruxure IT, mogą być wykorzystane do bardziej zrównoważonego rozwoju, pozwalając Schneider Electric na znaczącą poprawę w zakresie kontrolowania zużycia energii przez IT. Wykorzystując wiedzę uzyskaną dzięki EcoStruxure IT, firma odnotowała 30% redukcję zużycia energii w drugiej połowie 2023 roku w porównaniu do pierwszej połowy tego roku w swojej inteligentnej fabryce w Lexington w amerykańskim stanie Kentucky.

W trakcie tego procesu eksperci Schneider Electric wykorzystali również kluczowe wnioski i spostrzeżenia z danych, aby przyspieszyć rozwój nowych funkcji raportowania EcoStruxure IT, które zostały właśnie ogłoszone.

– Dążąc do zmniejszenia zużycia energii przez IT i centra danych oraz emisji CO2, organizacje muszą ustalić punkt odniesienia oparty na faktach. Do tego niezbędny jest jednak dostęp do aktualnych danych w czasie rzeczywistym, a także danych historycznych – mówi Elizabeth Hackenson, CIO w Schneider Electric. – Dzięki wykorzystaniu EcoStruxure IT poczyniliśmy znaczne postępy w realizacji naszej misji zmniejszenia zużycia energii przez dział IT i wpływu na środowisko, a także pomogliśmy firmie w realizacji jej celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dziś dzielimy się tymi korzyściami z klientami na całym świecie.

Coraz więcej firm działa, aby dostosować się do nadchodzących przepisów, takich jak Dyrektywa UE w sprawie efektywności energetycznej, która nakłada obowiązek raportowania zużycia energii przez IT i centra danych od maja 2024 r. W związku z tym znaczenie dostępu do podstawowych danych w czasie rzeczywistym staje się jeszcze bardziej krytyczne. Dzięki uruchomieniu nowego pulpitu nawigacyjnego opartego na sztucznej inteligencji i możliwości raportowania w EcoStruxure IT klienci mogą szybko wykorzystać swoje dane w celu spełnienia nowych wymogów regulacyjnych.

Więcej informacji na temat nowych możliwości EcoStruxure IT można znaleźć na tej stronie WWW.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: dfusion communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię! Biuro prasowe
2024-11-22 | 01:00

Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!

KaraokeKid to idealny towarzysz dla małych wokalistów, którzy chcą śpiewać swoje ulubione piosenki i budować pewność siebie. Z kolei PixelKid to magiczne połączenie
Technologie Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS
2024-11-20 | 09:30

Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS

SIGNIUS S.A., dostawca zaawansowanych rozwiązań do zdalnego podpisywania dokumentów, nawiązał współpracę z Superpolisą Ubezpieczenia. Dzięki wdrożeniu platformy SIGNIUS
Technologie Zrównoważone oświetlenie przyszłością polskich samorządów
2024-11-19 | 01:00

Zrównoważone oświetlenie przyszłością polskich samorządów

Zrównoważony rozwój oraz cyfryzacja miast to dziś tematy niezwykle istotne w kontekście kryzysu klimatycznego. O gotowych rozwiązaniach, wspierających kreowanie przyjaznej,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi

Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.

Firma

Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych

Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.

Zdrowie

Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona

Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.