Samsung otwiera nową erę Connected Living
Premierowy SmartThings Home Life oraz zmodernizowana lodówka Family Hub umożliwiają użytkownikom z całego świata korzystanie z ekosystemu inteligentnych połączonych rozwiązań zwiększających możliwości domowej przestrzeni.
SEUL, Korea – 7 czerwca 2022 r. – dziś światowa premiera rozwiązania SmartThings Home Life, dzięki któremu konsumenci z całego świata uzyskują dostęp do kompleksowej gamy unikalnych rozwiązań smart home. Usługa SmartThings Home Life, która zadebiutowała w tegorocznej linii urządzeń Bespoke Home 2022, zostanie uruchomiona już w czerwcu aż w 97 państwach całego świata.
Stanowi ona rozszerzenie aplikacji SmartThings[1],[2] i zapewnia dostęp do scentralizowanej i zintegrowaną kontroli nad urządzeniami Samsung[3]. Dzięki wygodnemu dostępowi do sześciu wchodzących w skład pakietu usług (Cooking, Energy, Clothing Care, Pet Care, Air Care oraz Home Care)[4] [5], rozwiązanie SmartThings Home Life podnosi poziom jakości życia i pozwala użytkownikom sterować pracą poszczególnych urządzeń z poziomu smartfona. Po wybraniu zakładki „Life” w aplikacji SmartThings, użytkownik może przejść do funkcji SmartThings Home, by uzyskać dostęp do zupełnie nowych rozwiązań z zakresu inteligentnego sterowania funkcjami domowych urządzeń. Dzięki współpracy z 270 globalnymi partnerami i możliwości integracji z tysiącami urządzeń, usługa SmartThings jest rozwiązaniem, z którego korzysta już niemal 250 milionów zarejestrowanych użytkowników.[6] Co więcej, nowa lodówka Family Hub™, która dostępna będzie w lipcu, zapewnia jeszcze lepsze wrażenia podczas codziennej obsługi oraz wygodę użytkowania dzięki rozbudowanej sztucznej inteligencji.
„Naszym celem jest pełne wykorzystanie możliwości wynikających z dostępu do inteligentnych urządzeń, by ułatwić sobie wykonywanie codziennych, domowych czynności” – zauważył Chanwoo Park, Wiceprezes i Dyrektor Grupy Biznesowej IoT w Dziale Cyfrowych Urządzeń Domowych Samsung Electronics. „Wprowadzenie rozwiązania SmartThings Home Life na rynku globalnym pozwoli nam rozszerzyć gamę oferowanych usług i sprawi, że użytkownicy z całego świata nie będą musieli już tak mocno koncentrować się na codziennych czynnościach, ciesząc się każdą wolną chwilą.”
Dzięki inteligentnym i bardziej przyjaznym dla użytkownika rozwiązaniom, SmartThings Home Life integruje ze sobą sześć opisanych poniżej usług SmartThings.[7]
SmartThings Cooking
SmartThings Cooking[8] to usługa kompleksowo usprawniająca działanie kuchni. Dzięki niej możliwe jest wyszukanie odpowiedniego przepisu, automatyczne ustawienie parametrów pracy poszczególnych urządzeń, a także zarządzanie listami zakupów i odpowiednie przechowywanie żywności[9]. Dzięki wykorzystaniu rozwiązań AI opracowanych przez Whisk’s Food, SmartThings Cooking potrafi zarekomendować konkretny przepis i plan żywieniowy na podstawie upodobań użytkownika, jego potrzeb dietetycznych i dostępnych w danej chwili pod ręką produktów. Bez względu na to, czy użytkownik rozmraża akurat mięso korzystając z odpowiedniego kodu kreskowego, czy też robi zakupy spożywcze w sieci Whisk[10], usługa SmartThings Cooking komunikuje się bezpośrednio ze wszystkimi urządzeniami kuchennymi firmy Samsung[11], takimi jak Family Hub, kuchenka, piekarnik i płyta, zdecydowanie usprawniając proces przygotowania posiłku.
SmartThings Energy
SmartThings Energy to usługa pozwalająca na sterowanie niemal wszystkimi produktami[12] w kuchni (w tym także np. odkurzaczem czy oraz pralką). Umożliwia użytkownikom ścisłe kontrolowanie zużycia energii, dostarczając im w czasie rzeczywistym informacje o tym gdzie i w jakich ilościach wykorzystywana jest energia w danym momencie. Dzięki analizom ilości energii zużywanej przez podłączone do niej urządzenia domowe, platforma SmartThings Energy sporządza raporty miesięcznego zużycia energii oraz prognozuje jej wykorzystanie w przyszłości, polegając w tym celu na algorytmach AI. Dzięki trybowi AI Saving[13], usługa SmartThings Energy może automatycznie włączyć tryb oszczędzania energii, zmniejszając tym samym rachunki oraz ślad węglowy całego gospodarstwa domowego. W drugiej połowie bieżącego roku do gamy urządzeń współpracujących z platformą SmartThings Energy dodana zostanie nowa pralko-suszarka Bespoke A[14]. Gama kompatybilnych urządzeń będzie następnie sukcesywnie poszerzana. Pilotażowy projekt Zero Energy Home, realizowany przez firmę Samsung przy współpracy z Q-CELLS, zapewnia gospodarstwom domowym możliwość uzyskania samowystarczalności energetycznej. W jego ramach system Zero Energy Home zostanie zainstalowany wkrótce w 30 domach uczestniczących już w projekcie Etopia. W przyszłości program zostanie poszerzony o kolejne gospodarstwa domowe, które będą jeszcze lepiej wykorzystywać możliwości platformy SmartThings Energy, dzięki połączeniu jej z panelami fotowoltaicznymi i magazynami energii firmy Q CELLS.
SmartThings Clothing Care
Usługa SmartThings Clothing Care umożliwia podłączenie wszystkich urządzeń związanych z utrzymaniem w czystości odzieży, takich jak suszarka Bespoke, Bespoke AirDresser, Bespoke ShoeDresser[15]oraz wszystkie pralki AI. Dzięki niej użytkownicy mogą zarządzać swoją garderobą w optymalny, dostosowany do ich stylu życia sposób. Usługa daje dostęp do konfigurowalnych opcji uzależnionych od rodzaju materiału, z którego wykonana jest dana odzież. SmartThings Clothing Care zapewnia także praktyczne, wykorzystujące sztuczną inteligencję rekomendacje uwzględniające sposób użytkowania odzieży i aktualną porę roku. Przypomina również o konieczności zakupu środków piorących, by odzież zawsze była czysta, a pralnia odpowiednio zaopatrzona.[16]
SmartThings Pet Care
Właściciele zwierząt domowych mogą teraz z jeszcze większą troską zadbać o swoich pupili – nawet jeśli przebywają akurat poza domem. Kiedy zwierzę zostaje samo w domu, usługa SmartThings Pet Care pozwoli na automatyczne odtwarzanie muzyki lub programów telewizyjnych[17], oferując mu poczucie bezpieczeństwa i zapewniając towarzystwo. Użytkownicy mogą także zdalnie podglądać swoje zwierzęta[18] za pomocą inteligentnej kamery zainstalowanej w urządzeniu Bespoke Jet Bot AI+. Regulując ustawienia oświetlenia, klimatyzacji czy oczyszczacza powietrza, mogą również upewnić się, że zwierzak przebywa podczas ich nieobecności w komfortowych i bezpiecznych warunkach.
SmartThings Air Care
Usługa SmartThings Air Care[19] daje dostęp do aktualnych informacji dotyczących jakości powietrza wewnątrz oraz na zewnątrz twojego domu. Teraz możesz monitorować jakość powietrza i sterować procesem jego oczyszczania z jednego miejsca, w sposób centralny nadzorując pracą klimatyzatora czy oczyszczacza Bespoke[20] oraz wielu innych urządzeń[21]. Możesz odetchnąć swobodnie wiedząc, że powietrze w twoim domu zawsze będzie czyste i świeże – dzięki usłudze SmartThings Air Care.
SmartThings Home Care
Usługa SmartThings Home Care nadzoruje pracę wszystkich urządzeń domowych marki Samsung, w tym także tych z linii Bespoke, sprawdzając ich aktualny status i sposób eksploatacji, udostępniając informacje o akcesoriach oraz umożliwiając dokonywanie wygodnych zakupów online. Na podstawie zgromadzonych danych eksploatacyjnych wysyła także powiadomienia do użytkownika informując go o konieczności przeprowadzenia czynności serwisowych, takich jak czyszczenie czy wymiana poszczególnych komponentów. Pozwalając usłudze SmartThings Home Care zająć się twoim domem, możesz samodzielnie rozwiązywać prostsze problemy eksploatacyjne, bez konieczności polegania na pomocy specjalisty.
Family Hub
Od swojej premiery w roku 2016, sterownik Family Hub był nieustannie aktualizowany, tak by umożliwić wykorzystanie w lodówkach marki Samsung najnowszych rozwiązań sieciowych, które przekształcają je w komunikacyjne i rozrywkowe centrum każdej kuchni. Family Hub pełni także rolę centrum sterowania aplikacją SmartThings. Dzięki najnowszej aktualizacji, która jest planowana na lipiec, zyska on nowe funkcje wprowadzające do kuchni jeszcze większą ilość rozrywki, inteligentnych programów i sieciowych rozwiązań. Jednym z nich będzie usługa Smart Reorders[22] pozwalająca klientom w łatwy sposób zamawiać i wymieniać filtry na wodę. Użytkownicy mogą cieszyć się rozrywką podczas gotowania, ponieważ aplikacja Samsung TV Plus[23] zapewnia im dostęp do szerokiej gamy transmitowanych na żywo programów telewizyjnych, w tym kanałów informacyjnych, muzycznych, kulinarnych i tych przeznaczonych dla dzieci. Funkcja Atelier umożliwia ożywienie ekranu lodówki i całej kuchni niezwykłymi dziełami sztuki, zaś Dual AI Voice Assistant daje konsumentom dostęp do funkcji asystentów Amazon Alexa[24] oraz Samsung Bixby. Zaktualizowana technologia rozpoznawania żywności zastosowana w Family Hub[25] pozwala łatwiej identyfikować poszczególne rodzaje jedzenia i napojów oraz odpowiednio nimi zarządzać, zaś funkcja Smart Recipes umożliwia użytkownikom urządzeń serii Bespoke komponować przepyszne dania na podstawie łatwych do wykonania instrukcji.
Więcej informacji na temat usług SmartThings Home Life dostępnych w twoim kraju można znaleźć na stronach Samsung.com i Samsung Newsroom.
[1] W celu korzystania z tej funkcji niezbędne jest zainstalowanie aplikacji SmartThings i podłączenie jej do poszczególnych urządzeń. Wymagania dotyczące współpracy poszczególnych urządzeń z aplikacją mogą się różnić. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play lub App Store. Aplikacja jest kompatybilna z systemami Android w wersji co najmniej 8.0 (2GB pamięci RAM lub więcej) oraz z systemem iOS w wersji co najmniej 13.0.
[2] W celu wykorzystania pełni możliwości niezbędne jest podłączenie do sieci Wi-Fi oraz posiadanie konta Samsung.
[3] Zakres obsługiwanych funkcji i usług SmartThings może różnić się w poszczególnych urządzeniach.
[4] W celu uzyskania dostępu do poszczególnych usług, konieczne jest ich zainstalowanie w aplikacji SmartThings.
[5] W poszczególnych krajach mogą być dostępne różne modele urządzeń.
[6] W oparciu o dane z czerwca 2022 r.
[7] Dostępność poszczególnych usług SmartThings Home Life oraz ich zakres mogą różnić się w poszczególnych krajach i regionach.
[8] Funkcja ta jest dostępna jedynie w wybranych modelach, które są oferowane tylko w niektórych krajach. Aby móc korzystać z tej funkcji, niezbędne jest wcześniejsze zainstalowanie usługi „Cooking” w aplikacji SmartThings.
[9] Zakres przepisów i usług dostępnych w poszczególnych krajach może się różnić.
[10] Dostępność w zależności od kraju.
[11] Funkcja ta jest dostępna jedynie w wybranych modelach.
[12] Dotyczy wyłącznie produktów podłączonych do Wi-Fi.
[13] Tryb AI Saving jest dostępny wyłącznie w wybranych modelach pralek z roku 2022.
[14] Pralko-suszarka Bespoke z trybem AI Saving trafi do sprzedaży na rynkach europejskich w lipcu.
[15] ShoeDresser jest aktualnie dostępny w Korei.
[16] USA, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania: użytkownicy mogą zarządzać poziomami zapasów środków piorących i składać zamówienia z wykorzystaniem serwisu Alexa Smart Reorder. W pozostałych krajach, użytkownicy mogą zarządzać poziomem zapasów środków piorących za pomocą usługi Clothing Care.
[17] Wymaga sparowania z aplikacją telewizyjną lub muzyczną.
[18] Funkcja rozpoznawania obiektów działa jedynie w stosunku do zwierząt domowych. Skuteczność jej funkcjonowania zależy od warunków otoczenia.
[19] Usługa SmartThings Air Care jest obecnie dostępna w USA i Korei.
[20] Usługa SmartThings Air Care jest dostępna wyłącznie w klimatyzatorze Bespoke Air Conditioner w Korei oraz w oczyszczaczu Bespoke Air Purifier, zarówno w USA, jak i w Korei.
[21] Do kompatybilnych urządzeń należą: klimatyzator Air Conditioner, oczyszczacz Air Purifier, system monitoringu Air Monitor, klimatyzator System Air Conditioner oraz okap Smart Hood.
[22] Usługa Smart Reorders jest dostępna wyłącznie dla użytkowników Amazon Prime w USA.
[23] Usługa Samsung TV Plus jest dostępna wyłącznie w Korei i USA.
[24] Usługa Amazon Alexa jest dostępna aktualnie w USA i Kanadzie. w II kwartale 2022 roku zostanie uruchomiona w Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, zaś w II kwartale 2022 także w Indiach.
[25] Udoskonalona technologia rozpoznawania żywności jest dostępna jedynie w Korei i USA.
Święta coraz bliżej! To idealny moment, aby pomyśleć o prezentach.
EZVIZ ogłasza wyjątkowe promocje na Black Week. Produkty nawet o 500 zł tańsze!
Atrakcyjne promocje od Jabra na Black Friday i Cyber Monday 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.