Samsung na targach CES 2023 – nowy wymiar ekologicznego stylu życia
Innowacyjne rozwiązania pozwalają konsumentom zaoszczędzić więcej energii, obniżyć koszty gospodarstwa domowego oraz ograniczyć negatywny wpływ na środowisko.
Na targach CES 2023 Samsung zaprezentował innowacyjne rozwiązania zwiastujące całkowicie nową erę w obszarze ekologicznego stylu życia. Dzięki usługom takim jak SmartThings Energy, które wyznaczają nowe standardy pod względem energooszczędności gospodarstwach domowych, najnowsze urządzenia AGD marki Samsung pozwalają użytkownikom oszczędzać zarówno energię, jak i pieniądze. Ponadto, za sprawą zaawansowanych technologii, takich jak nowy cykl prania oraz filtr, możemy znacząco zredukować ilość mikroplastiku przedostającego się do wód podczas prania. Najnowsze osiągnięcia Samsung sprawiają, że konsumenci mogą w sposób prostszy niż kiedykolwiek wcześniej ograniczyć swój negatywny wpływ na środowisko i dbać o kondycję całej planety.
„Technologie, które prezentujemy po raz pierwszy podczas targów CES 2023, zostały zaprojektowane specjalnie pod kątem troski o środowisko naturalne” - mówi Moohyung Lee, Wiceprezes i Dyrektor Zespołu Badań i Rozwoju w Dziale Urządzeń Cyfrowych w Samsung Electronics. „Pragniemy być firmą produkującą najbardziej wydajne energetycznie urządzenia domowe na świecie. Nasze najnowsze produkty oraz projekty realizowane wspólnie z naszymi partnerami sprawią, że ekologiczny styl życia stanie się codziennością dla większej liczby konsumentów i społeczności.”
Obniżenie zużycie energii dzięki aplikacji SmartThings
Dzięki ponad 80 milionom połączonych urządzeń[1] platforma SmartThings stale się rozwija, jednocześnie oferując użytkownikom więcej sposobów na zmniejszenie śladu węglowego ich gospodarstw domowych.
Teraz, dostępny w ramach aplikacji SmartThings tryb AI Energy[2], został rozbudowany o możliwość obsługi większej liczby urządzeń działających w dodatkowych lokalizacjach, tak by w możliwie jak największym stopniu maksymalizować oszczędność energii. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom lodówki potrafią ograniczyć ilość zużywanej energii o dodatkowe 15%[3], kompatybilne klimatyzatory oszczędzają jej nawet o 20% więcej[4], a kompatybilne pralki[5] aż do 35% więcej przy wybranych cyklach[6]
Pierwszy w branży certyfikat przyznany systemowi zarządzania energią w inteligentnym domu (SHEMS)
W uznaniu dla podejmowanych przez Samsung wysiłków na rzecz rozbudowy SmartThings Energy, amerykańska Agencja ds. Ochrony Środowiska (EPA) przyznała opracowanemu przez koreańską markę systemowi zarządzania energią w inteligentnym domu pierwszy w branży, przeznaczony dla rynku masowego, certyfikat SHEMS. Certyfikat ten mogą otrzymać wyłącznie produkty i usługi zarządzające pracą podłączonych do sieci urządzeń i zapewniające konsumentom szczegółowe analizy ilości zużywanej przez nie energii. Takie rozwiązanie zachęca użytkowników do bardziej świadomego korzystania z domowych urządzeń, ogranicza koszty i pomaga operatorom energetycznym odpowiednio planować zapotrzebowanie na prąd, zmniejszając obciążenie sieci.
W roku 2020 agencja EPA przyznała również kluczowym modelom urządzeń domowych Samsung certyfikat 260 ENERGY STAR®. 43 urządzenia zostały wyróżnione mianem „Najbardziej wydajnych energetycznie”[7]. Na przestrzeni ponad dekady Samsung uzyskał wiodącą w branży liczbę certyfikatów ENERGY STAR. Jest także jedną z niewielu marek uhonorowanych prestiżowa nagrodą ENERGY STAR Corporate Commitment Award.
Dom o zerowej emisji dwutlenku węgla netto staje się rzeczywistością - najnowsze rozwiązania obniżające zużycie energii
Pragnąc poszerzyć grono konsumentów, którzy mogą cieszyć się w swoich domach niezależnością energetyczną, Samsung przedstawił kolejny etap swojej inicjatywy zeroemisyjnego domu, czyli projekt Smart City. Dzięki współpracy ze Sterling Ranch i wieloletnim partnerem technologicznym Siemens, w ramach projektu Smart City powstanie przyjazna dla środowiska 30-tysięczna społeczność zamieszkująca Littleton w stanie Kolorado.
SmartThings Energy będzie podstawową aplikacją monitorującą zużycie energii dla całej społeczności, a urządzenia marki Samsung będą pozwalały użytkownikom weryfikować, w czasie rzeczywistym, ich zużycie energii, wody i gazu. Wytwarzana za pomocą paneli słonecznych energia będzie magazynowana w bateriach, a oszczędne urządzenia domowe obniżą zużycie energii elektrycznej i wody w trosce o zasoby naturalne. Wraz z inteligentnymi rozwiązaniami systemowymi od Siemens i rozwiązaniami obniżającymi zużycie energii w inteligentnym domu od Resideo, opracowane przez Samsung technologie pozwolą mieszkańcom Sterling Ranch cieszyć się zeroemisyjnym stylem życia.
Współpraca Samsung z Resideo wykracza poza projekt Smart City. Samsung i Resideo będą pracować nad możliwością zintegrowania urządzeń Samsung z rozwiązaniami oferowanymi przez Resideo rozwiązaniami inteligentnej sieci, aby umożliwić użytkownikom w Kalifornii i Teksasie dostęp do zarządzania zużyciem energii. W przyszłości prace te mogą pomóc w przygotowaniu większej liczby społeczności do inteligentnej sieci poprzez rozszerzenie najlepszej w swojej klasie i będącej odpowiedzią na zapotrzebowanie oferty Resideo i optymalizację oszczędności dzięki SmartThings Energy.
Ograniczenie emisji mikroplastiku - technologia „Less Microfiber”
O ile redukcja zużycia energii przez poszczególne urządzenia, jak i całe gospodarstwa domowe, to temat niezwykle ważny dla naszej przyszłości, to istnieją także inne poważne zagrożenia środowiskowe, które również wymagają naszej natychmiastowej uwagi. Od ponad roku firmy Samsung i Patagonia współpracują już od ponad roku starając się ograniczyć ilość mikroplastiku uwalnianego do wód podczas prania i zanieczyszczającego oceany oraz inne zbiorniki wodne.
Efektem owej współpracy jest nowy cykl prania Less Microfber oraz filtr do pralek. Cykl Less Microfiber jest przełomem w walce z mikroplastikiem - obniża jego ilość wytwarzaną podczas prania nawet o 54%.[8] Cykl, który jest obecnie dostępny w Europie, zostanie wprowadzony w lutym tego roku w kompatybilnych urządzeniach koreańskim i wkrótce także na rynku US.
Podobnie jak cykl Less Micorfiber, opracowany przez firmy Samsung i Patagonia filtr do pralek, także ma potencjał, aby realnie wpłynąć na kondycję wodnych ekosystemów. Specjalny filtr możliwia ograniczenie ilości mikroplastiku uwalnianego podczas prania poprzez wychwycenie go w filtrze po zakończeniu całego cyklu. Filtr ten będzie dostępny w wybranych pralkach w Europie już w drugiej połowie 2023 roku. Będzie go można także zamówić oddzielnie i korzystać z niego we współpracy z każdym modelem pralki, bez względu na jej markę.
Najnowsze innowacje Samsung w dziedzinie prania ułatwią konsumentom zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko w nadchodzących latach. Podobnie jak wiodąca w swojej klasie 20-letnia gwarancja dla pralek i lodówek[9]. Gwarancja na technologie Digital Inverter, wydłuża żywotność pralek i lodówek Samsung, a to pozwala dodatkowo zredukować ilość odpadów. Lodówki Bespoke są również wyposażone w personalizowane panele frontowe, które dzięki możliwości prostej wymiany umożliwiają dłuższe użytkowanie sprzętu, zamiast kupowania nowego.
Dzięki bliskiej współpracy z partnerami zewnętrznymi, technologicznym innowacjom i nieustannemu dążeniu do tego, aby zyskać miano najbardziej energooszczędnej marki na świecie, Samsung pragnie stać na czele wysiłków ludzkości zmierzających ku bardziej zrównoważonej przyszłości.
Dodatkowe informacje na temat ekologicznych inicjatyw Samsung prezentowanych na targach CES 2023 można uzyskać na stronie Samsung.com.
[1] Dane z grudnia 2022.
[2] Dostępny na urządzeniach z systemem Android i iOS. Wymagane jest połączenie Wi-Fi i konto Samsung.
[3] Funkcja dostępna w określonych modelach od maja 2023 r. po aktualizacji przez sieć Wi-Fi. Wyniki badania opierają się na porównaniu charakterystyki pracy modeli oferowanych na rynku USA, przy ustawionych fabrycznie parametrach, przy włączonym oraz wyłączonym trybie AI Energy Mode. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobu użytkowania.
[4] Na podstawie testów wewnętrznych przeznaczonych na rynek USA. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków otoczenia i sposobu użytkowania.
[5] Na podstawie wewnętrznych testów modelu WF8900B z IEC 8lb z wyjątkiem cyklu małego obciążenia (4lb IEC). Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania.
[6] Mogą być stosowane do ciężkiego prania, małych ładunków, ręczników i płukania tylko wtedy, gdy wybrana jest wysoka temperatura prania.
[7] Dane z listopada 2022.
[8] Rezultat uzyskany podczas testów europejskiego modelu pralki. Testy modeli przeznaczonych na rynek północnoamerykański są w toku.
[9] 20-letnia gwarancja ma zastosowanie tylko w przypadku silników Digital Inverter w pralkach i suszarkach oraz kompresorów w lodówkach sprzedawanych w UE od lipca, oprócz silników Dgital Inverter znajdujących się w pralkach sprzedawanych i produkowanych w Stanach Zjednoczonych. Gwarancja jest ograniczona do produktów wyprodukowanych przez firmę Samsung i podwykonawców i nie ma zastosowania do żadnych produktów, których produkcja zlecana jest na zewnątrz.
Święta coraz bliżej! To idealny moment, aby pomyśleć o prezentach.
EZVIZ ogłasza wyjątkowe promocje na Black Week. Produkty nawet o 500 zł tańsze!
Atrakcyjne promocje od Jabra na Black Friday i Cyber Monday 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.