Rusza globalny konkurs HUAWEI XMAGE Awards 2023
Huawei CBG zainaugurował konkurs HUAWEI XMAGE Awards 2023 (znany do tej pory pod nazwą Next Image). Ta inicjatywa od lat inspiruje i wyzwala kreatywność ludzi z całego świata do robienia niesamowitych zdjęć i filmów, za pomocą smartfonów Huawei. Dziś ruszyła globalna strona konkursu, co stanowi także zapowiedź nadchodzącego startu polskich eliminacji. Konkurs organizowany jest corocznie od 2017 roku, biorą w nim udział fanki i fani fotografii z ponad 170 krajów świata, którzy do tej pory przesłali prawie 4 miliony zgłoszeń.
Uchwyć i zainspiruj – nowy kierunek konkursu XMAGE Awards
W tym roku konkurs przeszedł rebranding. Nowa nazwa, HUAWEI XMAGE Awards, nawiązuje do XMAGE – przełomowej koncepcji wprowadzonej w 2022 roku, która już dziś jest symbolem innowacji technologicznych Huawei. Celem projektu jest tworzenie przełomowych rozwiązań w fotografii mobilnej poprzez rozwój systemów optycznych, mechanicznych oraz obrazowania i przetwarzania obrazu w urządzeniach Huawei. W ramach XMAGE tworzone są innowacyjne aparaty fotograficzne,
w które wyposażony został m.in. flagowy HUAWEI Mate 50 Pro czy nadchodzący HUAWEI P60 Pro
z ultrajasnym teleobiektywem.
Nowa kategoria Nocny Spacer – by uchwycić ukryte w ciemności cuda
Tegoroczna edycja HUAWEI XMAGE Awards zaprasza do poszukiwania inspiracji w fotografii zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Temat przewodni konkursu to „Zainspiruj Świat”. Ten motyw daje użytkownikom smartfonów Huawei duże pole do popisu – możliwość kreatywnego podejścia do tematu i pokazania własnego stylu fotograficznego. Jak co roku, konkurs ten rozbudza pasję do fotografii mobilnej i rzuca światło na jej wyjątkową rolę w życiu.
Swoje prace można przesyłać w następujących kategoriach: Nocny Spacer, Portret, Sztuka i Moda, Plener, Hello Life, Storyboard, Akcja i Film Fabularny. Nocny spacer to nowo dodana kategoria, zachęcająca użytkowników do fotografowania ukrytych cudów nocnego życia, przy użyciu szeregu funkcji aparatu Huawei.
Atrakcyjne nagrody i nowi jurorzy w światowym finale
W tym roku w globalnym finale konkursu zostanie wyłonionych trzech laureatów nagrody głównej, 24 laureatów w każdej kategorii („Najlepszy w kategorii”), 27 laureatów drugiego miejsca oraz 5 wyróżnień. Zwycięzcy mogą otrzymać nagrody pieniężne w wysokości do 10 tys. USD.
Konkurs zyskał również nowe jury, w którym zasiądzie pięcioro renomowanych jurorów o zróżnicowanych perspektywach i doświadczeniach zawodowych: Chen Xiaobo, wiceprezes Chińskiego Stowarzyszenia Fotografów; Pei Tongtong, fotograf mody, Jose Ramos, portugalski fotograf krajobrazu, australijska fotografka specjalizująca się w portretach Jessica Hromas i Li Changzhu, wiceprezes Działu Marketingu Strategii Konsumenckiej w HUAWEI Consumer Business Group.
Aby dostać się do światowego finału należy najpierw wziąć udział w lokalnych eliminacjach i zostać ich zwycięzcą. Już niedługo ruszą eliminacje w Polsce, o czym firma będzie informować, licząc na dużą frekwencję i ogromną kreatywność.
Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie: https://gallery.consumer.huawei.com.
Trwa Black Week – zgarnij rabaty od marek ZTE i nubia
Nest Bank laureatem Global Retail Banking Innovation Awards za N!Asystenta
Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.