Rusza globalny konkurs HUAWEI XMAGE Awards 2023
Huawei CBG zainaugurował konkurs HUAWEI XMAGE Awards 2023 (znany do tej pory pod nazwą Next Image). Ta inicjatywa od lat inspiruje i wyzwala kreatywność ludzi z całego świata do robienia niesamowitych zdjęć i filmów, za pomocą smartfonów Huawei. Dziś ruszyła globalna strona konkursu, co stanowi także zapowiedź nadchodzącego startu polskich eliminacji. Konkurs organizowany jest corocznie od 2017 roku, biorą w nim udział fanki i fani fotografii z ponad 170 krajów świata, którzy do tej pory przesłali prawie 4 miliony zgłoszeń.
Uchwyć i zainspiruj – nowy kierunek konkursu XMAGE Awards
W tym roku konkurs przeszedł rebranding. Nowa nazwa, HUAWEI XMAGE Awards, nawiązuje do XMAGE – przełomowej koncepcji wprowadzonej w 2022 roku, która już dziś jest symbolem innowacji technologicznych Huawei. Celem projektu jest tworzenie przełomowych rozwiązań w fotografii mobilnej poprzez rozwój systemów optycznych, mechanicznych oraz obrazowania i przetwarzania obrazu w urządzeniach Huawei. W ramach XMAGE tworzone są innowacyjne aparaty fotograficzne,
w które wyposażony został m.in. flagowy HUAWEI Mate 50 Pro czy nadchodzący HUAWEI P60 Pro
z ultrajasnym teleobiektywem.
Nowa kategoria Nocny Spacer – by uchwycić ukryte w ciemności cuda
Tegoroczna edycja HUAWEI XMAGE Awards zaprasza do poszukiwania inspiracji w fotografii zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Temat przewodni konkursu to „Zainspiruj Świat”. Ten motyw daje użytkownikom smartfonów Huawei duże pole do popisu – możliwość kreatywnego podejścia do tematu i pokazania własnego stylu fotograficznego. Jak co roku, konkurs ten rozbudza pasję do fotografii mobilnej i rzuca światło na jej wyjątkową rolę w życiu.
Swoje prace można przesyłać w następujących kategoriach: Nocny Spacer, Portret, Sztuka i Moda, Plener, Hello Life, Storyboard, Akcja i Film Fabularny. Nocny spacer to nowo dodana kategoria, zachęcająca użytkowników do fotografowania ukrytych cudów nocnego życia, przy użyciu szeregu funkcji aparatu Huawei.
Atrakcyjne nagrody i nowi jurorzy w światowym finale
W tym roku w globalnym finale konkursu zostanie wyłonionych trzech laureatów nagrody głównej, 24 laureatów w każdej kategorii („Najlepszy w kategorii”), 27 laureatów drugiego miejsca oraz 5 wyróżnień. Zwycięzcy mogą otrzymać nagrody pieniężne w wysokości do 10 tys. USD.
Konkurs zyskał również nowe jury, w którym zasiądzie pięcioro renomowanych jurorów o zróżnicowanych perspektywach i doświadczeniach zawodowych: Chen Xiaobo, wiceprezes Chińskiego Stowarzyszenia Fotografów; Pei Tongtong, fotograf mody, Jose Ramos, portugalski fotograf krajobrazu, australijska fotografka specjalizująca się w portretach Jessica Hromas i Li Changzhu, wiceprezes Działu Marketingu Strategii Konsumenckiej w HUAWEI Consumer Business Group.
Aby dostać się do światowego finału należy najpierw wziąć udział w lokalnych eliminacjach i zostać ich zwycięzcą. Już niedługo ruszą eliminacje w Polsce, o czym firma będzie informować, licząc na dużą frekwencję i ogromną kreatywność.
Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie: https://gallery.consumer.huawei.com.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji
Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Bankowość
Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność

Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Edukacja
Przybywa ośrodków zajmujących się medycyną długowieczności. Pacjenci zyskują dostęp do najnowszych technologii medycznych

Choć przeciętna długość trwania życia w zdrowiu stopniowo się wydłuża, wciąż pozostaje znacznie krótsza niż przeciętne trwanie życia w ogóle. System ochrony zdrowia koncentruje się głównie na medycynie naprawczej, ale widać coraz wyraźniejszy zwrot w kierunku medycyny prewencyjnej, inaczej nazywanej medycyną długowieczności. Polski naukowiec tworzy ośrodek, który połączy innowatorów medycznych i ekspertów skupiających się na wiedzy, edukacji, badaniach i nowoczesnych technologiach służących długowieczności.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.