Rozwiązania sieciowe firmy Zyxel pomagają szkołom rozwijać nowoczesne metody nau
W ciągu ostatnich kilku lat w przeszło 7100 szkół na całym świecie wdrożono ponad 64 000 urządzeń firmy Zyxel, które zapewniają uczniom niezawodny i łatwy dostęp do edukacji cyfrowej.
W ciągu kilku ostatnich lat firma Zyxel Networks, lider w dziedzinie dostarczania bezpiecznych, chmurowych rozwiązań sieciowych, pomogła milionom uczniów skorzystać z zalet edukacji cyfrowej. Od szkół podstawowych i średnich do najlepszych uniwersytetów oraz wyspecjalizowanych szkół medycznych i lotniczych, rozwiązania sieciowe firmy Zyxel pozwalają nauczycielom prowadzić lekcje z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, aby wspierać rozwój, zaangażowanie i sukces edukacyjny uczniów.
Edukacja cyfrowa zmienia sposób, w jaki prowadzone są lekcje i wykłady. W związku z szybkim rozwojem wzrostem branży technologii edukacyjnych (EdTech) po pandemii, zwiększone wykorzystanie laptopów, notebooków, inteligentnych tablic i platform do nauki online przyniosło nie tylko nowe możliwości, ale i wyzwania — rosnąca liczba podłączonych urządzeń sprawia, że sieci szkolne są coraz bardziej przeciążone.
Łatwe w użyciu, skalowalne rozwiązanie
Choć większość nauczycieli, uczniów i rodziców biegle posługuje się urządzeniami podłączonymi do sieci, wiedza o projektowaniu i obsłudze wysokowydajnych sieci jest mniej powszechna. Nawet nauczyciele matematyki, fizyki i informatyki mogą czuć się przytłoczeni perspektywą stworzenia i prowadzenia sieci IT odpowiedniej dla 1000 użytkowników.
Zaawansowane, łatwe w użyciu i skalowalne rozwiązania firmy Zyxel, takie jak Nebula, pozwalają szkołom oraz partnerom EdTech łatwo podłączać urządzenia do sieci. Dzięki, najszerszej w branży, ofercie produktów zarządzanych w chmurze, rozwiązanie Nebula firmy Zyxel oferuje ponad 80 typów urządzeń sieciowych, m.in. punkty dostępowe Wi-Fi 6/6E, wielogigabitowe przełączniki L3/L2/desktopowe, bramy zabezpieczające i mobilne routery 5G.
Urządzenia te można uruchomić w ciągu kilku minut, co pozwala szkołom bezproblemowo podłączyć je do sieci, i zarządzać nimi centralnie z poziomu jednej platformy. Ponadto w razie jakichkolwiek problemów szkoły i partnerzy mogą liczyć na nagradzane wsparcie techniczne firmy Zyxel.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze rozwiązania sieciowe są wykorzystywane do opracowywania lepszych modeli edukacyjnych i innowacyjnych metod nauczania — mówi Crowley Wu, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Zyxel Networks. — W ciągu kilku ostatnich kwartałów w niektórych krajach nasz biznes edukacyjny odnotował dwucyfrowe wzrosty, w dużej mierze dzięki staraniom partnerów oraz naszym wyspecjalizowanym rozwiązaniom sieciowym, które przekonały tysiące szkół, że warto przekształcać edukację razem z nami. Cieszymy się z osiągnięcia obecnego kamienia milowego i zamierzamy kontynuować wysiłki w nadchodzących miesiącach”.
Więcej informacji o działalności firmy Zyxel w sektorze edukacyjnym można znaleźć pod adresem:
https://www.zyxel.com/global/en/success-stories
Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
- obecny na 150 rynkach na całym świecie
- 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
- 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
UX – zawód przyszłości. Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
ZTE MF986D i ZTE MF17B – szybki Internet LTE na wyciągnięcie ręki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.