Rozpylacz EcoBell ekonomicznie maluje plastikowe części
Synertime
Aleja Wyścigowa
02-681 Warszawa
e.potocka|synertime.pl| |e.potocka|synertime.pl
668132416
www.synertime.pl
Elementy z tworzyw sztucznych są zazwyczaj malowane przy użyciu konwencjonalnych pistoletów natryskowych. Jednak wraz ze wzrostem cen związanych z materiałami i czyszczeniem, wysokoobrotowe rozpylacze stają się coraz bardziej opłacalne. Valeo, globalna firma technologiczna, po raz pierwszy wykorzystała technologię EcoBell firmy Dürr w swoim zakładzie produkcyjnym na Węgrzech, co przyczyniło się do zwiększenia wydajności i produktywności, a jednocześnie zmniejszenia zużycia farby.
Rozpylacz EcoBell zapewnia wysoką jakość aplikacji, minimalne zużycie farby i krótki czas płukania, nawet w przypadku skomplikowanych operacji powlekania przemysłowego. Chociaż elementy z tworzyw sztucznych są najczęściej malowane za pomocą pistoletów natryskowych, ze względu na ich niższy koszt, Valeo zdecydowało się na zmianę. Po raz pierwszy globalny dostawca zastosował wysokoobrotowe rozpylacze w swoim zakładzie produkcyjnym na Węgrzech.
W przyszłości rozpylacz obrotowy EcoBell zamontowany na robocie Kawasaki będzie malował plastikowe części wnętrza pojazdów elektrycznych. Firma Dürr dostarczyła również pakiet EcoPump AD, zestaw urządzeń do podawania lakierów oraz dwuskładnikowy system mieszania i dozowania, co oznacza, że Dürr oferuje pełny zakres wyposażenia, począwszy od dystrybucji farby, aż po aplikację w nowej lakierni.
Udowodniona kompatybilność
Przed wdrożeniem rozpylacza obrotowego w Valeo, Dürr musiał wykazać zgodność technologii z procesami i standardami firmy. Współpracując ściśle z partnerskim integratorem ERMA Concept w jego centrum testowym, firma Dürr z powodzeniem to potwierdziła.
Rozpylacz EcoBell wyróżnia się wspaniałą jakością wykończenia powierzchni i opłacalnością. Wysoka wydajność rozpylacza wraz z mieszalnikiem znacznie zmniejsza straty farby i zużycie środka płuczącego oraz minimalizuje wymagane czyszczenie. Ponadto skrócony czas cyklu w porównaniu z poprzednią aplikacją, przekłada się na wzrost produktywności. Zwiększenie oszczędności i poprawa wydajności skutkują szybkim zwrotem kosztów początkowej inwestycji w wysokoobrotowy rozpylacz, szczególnie biorąc pod uwagę prognozowaną podwyżkę cen farb i środków płuczących. Minimalne straty farby i niewielkie zużycie środka płuczącego przyczyniają się również do bardziej zrównoważonego procesu malowania.
Grupa Dürr jest jedną z wiodących na świecie firm zajmujących się inżynierią mechaniczną i instalacyjną, posiadającą specjalistyczne doświadczenie w dziedzinie automatyzacji, cyfryzacji i efektywności energetycznej. Jej produkty, systemy i usługi umożliwiają wysoce wydajne i zrównoważone procesy produkcyjne – głównie w przemyśle motoryzacyjnym oraz dla producentów mebli i domów z drewna, ale także w sektorach takich jak przemysł chemiczny i farmaceutyczny, urządzenia medyczne, elektrotechnika i produkcja baterii. W 2022 r. firma wygenerowała sprzedaż w wysokości 4,3 mld euro. Grupa Dürr zatrudnia ponad 20 500 pracowników i posiada 140 oddziałów zlokalizowanych w 32 krajach, a na rynku działa w pięciu dywizjach:
- Paint and Final Assembly Systems: lakiernie, a także technologie montażu końcowego, testowania i napełniania dla przemysłu motoryzacyjnego
- Application Technology: roboty i produkty do zautomatyzowanego nakładania farb, uszczelniaczy i klejów
- Clean Technology Systems: kontrola zanieczyszczeń powietrza, systemy powlekania elektrod akumulatorów i systemy redukcji hałasu
- Measuring and Process Systems: zautomatyzowane systemy montażu i testowania komponentów samochodowych, urządzeń medycznych i towarów konsumpcyjnych, a także technologia wyważania i diagnostyki
- Woodworking Machinery and Systems: maszyny i urządzenia dla przemysłu drzewnego
Premiera: Cooler Master Hyper 411 Nano - kompaktowe i wydajne chłodzenie CPU dla
CampusAI i Instytut Human+AI rozpoczynają globalny dialog o generatywnej sztuczn
MC600 - nowy mobot od MiR i UR
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Ochrona środowiska
Pozew przeciwko Skarbowi Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Może to wpłynąć na przyszłe regulacje
Fundacja ClientEarth w imieniu dwóch osób chorych na astmę pozwała właśnie Skarb Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Po raz pierwszy w Polsce sąd będzie musiał zbadać, czy istnieje bezpośredni związek między zanieczyszczeniem powietrza a poważnymi schorzeniami. To przełomowa sprawa, która może zmienić sposób egzekwowania prawa do życia i zdrowia.
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.