Rośnie popularność pełnokolorowych wyświetlaczy w urządzeniach mobilnych
W JAKI SPOSÓB TECHNOLOGIA TCL NXTPAPER WZBOGACA DOŚWIADCZENIA UŻYTKOWNIKA
Innowacyjny wyświetlacz TCL NXTPAPER 11 zdobywa globalne uznanie dzięki nagrodzie iF DESIGN.
Wraz ze wzrostem średniego dziennego czasu spędzanego przed ekranem, coraz więcej użytkowników chciałoby mieć pewność, że mogą bezpiecznie pracować, uczyć się i cieszyć rozrywką bez negatywnego wpływu na swój wzrok. Pojawienie się e-czytników i wyświetlaczy przypominających papier wydaje się ciekawym i skutecznym rozwiązaniem.
Symulując wygląd atramentu na papierze, wyświetlacze te mają zapewniać komfort użytkowania, przy okazji dbając o wzrok użytkownika, a jednocześnie wypełniając lukę między tradycyjnym i cyfrowym sposobem konsumowania treści. Jedną z technologii, która szczególnie wyróżnia się na tym polu, jest TCL NXTPAPER, którą charakteryzuje całkowicie nowy, pełnokolorowy wyświetlacz.
Przegląd rozwiązań technicznych
Chociaż wyświetlacze e-ink są dość popularnym wyborem ze względu na wysoki komfort czytania, który oferują, mogą one jednak wyświetlać jedynie czarno-biały obraz.
Niektórzy producenci dodają tylko matową folię ochronną do tradycyjnych tabletów, obniżając przy okazji pierwotną jakość wyświetlanych treści. Technologia TCL NXTPAPER jest kompletnym rozwiązaniem sprzętowym i programowym zapewniającym pełnokolorowy obraz wysokiej jakości. Technologia TCL NXTPAPER umożliwia użytkownikom wygodne korzystanie z urządzeń przez dłuższy czas, ograniczając emisję szkodliwego, niebieskiego światła i wykorzystując szkło antyodblaskowe w celu zminimalizowania refleksów.
Certyfikat TÜV, czyli ostry i wyraźny obraz nawet w bezpośrednim świetle słonecznym
Eksperci branżowi docenili urządzenie TCL NXTPAPER 11 za zastosowanie całkowicie nowej technologii wyświetlania. 11-calowy wyświetlacz 2K zapewnia wyraźny, żywy obraz, który zawsze jest dobrze widoczny, niezależnie od kąta patrzenia. Co bardzo ważne, ekran tabletu z certyfikatem TÜV zapewnia użytkownikom bezpieczną pracę i zabawę bez nadwyrężania wzroku.
TCL NXTPAPER 11 stanowi znaczący krok naprzód w stosunku do swojego poprzednika, oferując zaawansowane funkcje podnoszące komfort użytkowania. Bez kompromisów w zakresie jasności, TCL NXTPAPER 11 jest do 150% jaśniejszy, zapewniając żywy i wyraźny obraz nawet w dobrze oświetlonym otoczeniu. Urządzenie posiada również specjalny tryb wyświetlania w świetle słonecznym, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku na zewnątrz. Dodatkowo, funkcja wyboru temperatury barwowej umożliwia użytkownikom dostosowanie odcienia ekranu wedle własnych preferencji, co zdecydowanie wpływa na komfort korzystania z urządzenia.
Kolejną zaletą wyświetlaczy przypominających papier jest możliwość symulowania wrażeń dotykowych zbliżonych do tradycyjnego sposobu czytania i pisania. W TCL NXTPAPER 11 jest to osiągalne dzięki rysikowi T-pen o niskim opóźnieniu, który oferuje 4096-stopniową czułość na nacisk. Funkcja ta zapewnia bardzo realistyczne i płynne wrażenia podczas pisania, porównywalne z wrażeniem pisania piórem po kartce.
TCL NXTPAPER 11 wkrótce będzie dostępny w sieci ORANGE w cenie 1199 PLN
Dodatkowo w ofercie ORANGE:
- smartfon TCL 30 5G
- smartfon TCL 306
- smartfon TCL 406 (wkrótce)
- bezprzewodowy router CPE HH130V1
Przyszłość TCL NXTPAPER: czy stanie się nowym standardem w urządzeniach mobilnych?
David Derrida, Product Director EMEA w TCL Communication, podkreśla, że rozwój NXTPAPER 11 nie byłby możliwy bez całkowitego skupienia się na potrzebach użytkowników: Naszym głównym celem jest zaspokojenie zmieniających się wymagań użytkowników, zapewniając im wygodne i bezpieczne korzystanie z urządzenia, które skutecznie wypełnia lukę między tradycyjną książką a najnowocześniejszą technologią. Co więcej, standaryzując i ujednolicając język projektowania, możemy dostosować tę technologię do różnych urządzeń mobilnych, poprawiając ogólną jakość korzystania z urządzeń mobilnych.
Rozwój pełnokolorowych wyświetlaczy elektronicznych, czego przykładem jest najnowszy tablet TCL NXTPAPER 11, może również poprawić ogólną sytuację w branży urządzeń mobilnych. Takie wyświetlacze mają potencjał, by zmienić sposób, w jaki na co dzień korzystamy z treści cyfrowych oraz nadać wysoki priorytet dbaniu o wzrok w naszym codziennym życiu. TCL, jako lider oferujący takie rozwiązanie, znajduje się w czołówce tego nowego, ekscytującego kierunku w technologii.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.tcl.com/global/en.html
W Polsce w ofercie TCL znajdują się następujące modele smartfonów:
- TCL 40 SE: 899 PLN
- TCL 408: 699 PLN
- TCL 405: 499 PLN
- TCL 403: 399 PLN
- TCL 406: 599 PLN (wkrótce)
Polska premiera flagowca wydajności AI – realme GT 7 Pro
Black Friday z TCL to doskonała okazja, by wyposażyć swój dom w innowacyjne i st
Sportowe słuchawki od Jabra – idealny partner w codziennych treningach biegowych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media i PR
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy
Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.