Komunikaty PR

Rola dedykowanych wytrzymałych urządzeń w transformacji cyfrowej gospodarki

2024-10-01  |  08:30
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Transformacja cyfrowa to nie tylko oprogramowanie, chmura obliczeniowa czy sztuczna inteligencja – to także nowoczesny sprzęt, z którego na co dzień korzystają pracownicy. Jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku są urządzenia wytrzymałe i odporne, które zyskują coraz większe znaczenie w miejscach, gdzie niezawodność sprzętu jest kluczowa.

Pojęcie transformacji cyfrowej jest obecnie odmieniane przez wszystkie przypadki. Wprowadzenie nowych technologii zmienia funkcjonowanie całych sektorów gospodarki, wzmacniając produktywność, zwiększając elastyczność na zmiany i skracając time-to-market. Wydatki na transformację cyfrową według analityków IDC wyniosą 4 bln USD w 2027 roku.

Hardware a transformacja cyfrowa

O ile w powszechnym rozumieniu transformacja cyfrowa kojarzy się przede wszystkim z oprogramowaniem, przetwarzaniem danych i infrastrukturą i centrami danych, to jednak coraz częściej na pierwszy plan wysuwa się znaczenie zaawansowanych urządzeń, które wspierają codzienną pracę w różnych środowiskach – od fabryk, przez biura, aż po pracę zdalną. Tylko w 2024 roku globalne wydatki na urządzenia wyniosą 1,04 bln USD, co wskazuje na ich rosnącą rolę w cyfryzacji biznesu.

Inwestycje w modernizację i wymianę urządzeń są kluczowe dla organizacji każdej wielkości. Pomagają one bowiem obniżyć koszty, zwiększyć efektywność i produktywność, a także podnieść morale pracowników, którzy przestają zmagać się z awariami czy zbyt wolnym sprzętem. Mimo to, firmy przeznaczają jedynie 17% budżetów IT na hardware, co może być przeszkodą w pełnym wykorzystaniu potencjału transformacji cyfrowej.

Jednocześnie widzimy, że zwiększa się zapotrzebowanie na wytrzymałe urządzenia. Wartość tego segmentu rynku wzrośnie do 8,6 mld USD w 2028 roku, podczas gdy w 2022 wyniosła 6,5 mld. Główną przyczyną tego wzrostu jest niezawodność i dłuższy czas eksploatacji tych urządzeń w porównaniu do sprzętu konsumenckiego. Co za tym idzie, choć droższe w momencie zakupu, to całkowity koszt ich eksploatacji jest niższy niż sprzętu z segmentu konsumenckiego – komentuje Tomasz Piktel, Business Development Manager w Getac.

Potrzebę zmian często podkreślają również sami pracownicy. Dla nich najważniejsza jest niezawodność i odporność urządzeń. Co ciekawe, jest to istotne nie tylko dla specjalistów w branżach ryzykownych, gdzie praca odbywa się w terenie jak wojskowość, sektor energetyczny czy produkcja, ale także przez pracowników biurowych, którzy po zmianach modeli pracy spowodowanych przez pandemię COVID-19 część czasu spędzają na pracy zdalnej.

Zastosowanie dedykowanych wytrzymałych urządzeń

Wytrzymałe urządzenia charakteryzują się także łatwością dostosowania ich do potrzeb poszczególnych branż i organizacji. Najprostsze przykłady swoistej personalizacji to wymiana baterii o większej pojemności, wzmocnienie ochrony przed atakami czy wyposażenie o dodatkowy port I/O i łącznik SMA (co pozwala na podłączenie zewnętrznej anteny i zwiększa siłę sygnału internetowego).

Coraz więcej pracowników wykonuje swoją pracę w terenie, ale nie tylko oni wymagają wzmocnionych urządzeń do ich osobistych i branżowych wymogów – zaznacza Tomasz Piktel, Business Development Manager w Getac. – Urządzenia można dostosować i modyfikować dysponując w zasadzie każdym budżetem. Te same rozwiązania mogą sprawdzić się w wielu branżach. Na przykład, uszczelnione przyciski usprawniają korzystanie z urządzeń w branży medycznej, wymagającej częstego czyszczenia i dezynfekcji, jak i w budownictwie, gdzie urządzenie jest narażone na zanieczyszczenia w postaci kurzu i pyłu. Z kolei urządzenia wyposażone o moduły GPS najwyższej dokładności sprawdzą się w leśnictwie, służbach ratowniczych i wojskowości.

Wytrzymałe urządzenia stają się kluczowym elementem nowoczesnych przedsiębiorstw, niezależnie od branży. Od wojskowości, przez produkcję, po handel i biura – solidny sprzęt umożliwia pracę w trudnych warunkach, jednocześnie zwiększając elastyczność i wydajność zespołów. W czasach rosnących wyzwań, gdzie liczy się szybkość reakcji i niezawodność, odpowiednio dobrany i spersonalizowany sprzęt staje się podstawą sukcesu wielu firm. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.