Komunikaty PR

Robot odkurzający EZVIZ RE4 Plus z nominacją do European Green Award

2024-07-10  |  16:24
Biuro prasowe

EZVIZ otrzymał swoją pierwszą nominację do prestiżowej nagrody European Green Award za robota sprzątająco-mopującego RE4 Plus, który doskonale odzwierciedla zaangażowanie firmy w rozwijanie produktów dla bardziej ekologicznego stylu życia. RE4 Plus to wielofunkcyjny robot, który dokładnie czyści zarówno dywany, jak i twarde nawierzchnie. Zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju, ten model robota wykorzystuje materiały z recyklingu, m.in. do produkcji jego tylnej płyty użyto ekwiwalentu 16 plastikowych butelek. Co więcej posiada on duży worek na kurz wykonany z materiałów nietworzywowych, który może służyć aż 90 dni.

The European Green Award to nagroda non-profit, która wyróżnia firmy i osoby, które osiągnęły wyjątkowe wyniki w dziedzinie zrównoważonego rozwoju w Europie. W tym roku tylko 15 wybitnych produktów, projektów i osób otrzymało nominację, a 5 z nich zdobyło tę prestiżową nagrodę.

Około 91% plastikowych odpadów trafia na wysypiska, do spalarni lub zaśmieca środowisko. Nieprzetworzone odpady stanowią poważne zagrożenie dla oceanów, gleby, dzikiej przyrody i w konsekwencji dla nas, ludzi. RE4 Plus, począwszy od konstrukcji samego robota, aż po jego codzienną eksploatację, promuje praktyki świadomego korzystania z zasobów naturalnych. Mamy nadzieję, że pomoże on nie tylko w sprzątaniu domów, ale także w ochronie naszej planety – mówi Ewa Tokarska, Marketing Specialist w EZVIZ Polska.

EZVIZ, znany ze swojego wiodącego na rynku asortymentu inteligentnych kamer bezpieczeństwa, od 2022 roku zaangażował się w produkcję inteligentnych robotów sprzątających z przetworzonych tworzyw sztucznych w ich konstrukcji. Seria autonomicznych robotów RE4 odgrywa również ważną rolę w inicjatywie EZVIZ Green, promując technologię przyjazną dla natury i podnosząc świadomość ochrony środowiska. Dochody z modelu RE4 Plus zostaną częściowo wykorzystane na rzecz Globalnego Lasu EZVIZ, który pomaga sadzić drzewa w krajach na całym świecie, aby zwalczać degradację ziemi i zmiany klimatyczne.

Automatyczna wydajność czyszczenia zaprojektowana z myślą o zrównoważonym rozwoju

RE4 Plus to kompleksowe rozwiązanie dla właścicieli domów, którzy chcą pełnej funkcjonalności za pośrednictwem jednego opłacalnego zakupu. Robot potrafi wykonać wiele zadań sprzątania jednocześnie. Dzięki imponującej mocy ssania do 4000 Pa, skutecznie zbiera kurz, sierść zwierząt, a nawet uporczywe zabrudzenia. Dodatkowo automatycznie zwiększa moc ssania, dokładnie oczyszczając dywany. Aby uzyskać efekt podłogi bez skaz, użytkownicy mogą zainstalować ścierkę mopującą, która pomaga usuwać uporczywe plamy i lepkie zabrudzenia przy stałym ciśnieniu. Do tego celu można również wykorzystać zbiornik na czystą wodę o pojemności 300 ml.

Niezwykle przydatna funkcja automatycznego opróżniania wyróżnia RE4 Plus spośród konkurencyjnych modeli na rynku. Kiedy robot wraca do stacji ładowania, przesyła cały zebrany kurz do centralnej worka na śmieci w dokach. Worek ma pojemność 4 litrów i wypełnia się przez 90 dni, co oznacza potrzebę ręcznego usuwania brudu z pojemnika jedynie raz na 3 miesiące. Co więcej, materiał, z którego wykonany jest worek na kurz w modelu RE4 Plus, jest bardziej przyjazny dla środowiska, pomagając użytkownikom ograniczyć zużycie plastiku jednorazowego użytku.

RE4 Plus to inteligentny robot sprzątający, który jest wyposażony w zaawansowany czujnik LDS LiDAR oraz detektory podczerwieni. Dzięki tym technologiom precyzyjnie mapuje Twoje mieszkanie, skutecznie unika przeszkód i efektywnie planuje trasy sprzątania. Co wyróżnia RE4 Plus? Jego elastyczność! Reaguje on intuicyjnie na potrzeby użytkowników i dostarcza im spersonalizowane doświadczenia sprzątania. Za pomocą kilku kliknięć w aplikacji EZVIZ, użytkownicy mogą tworzyć mapy obszarów o wysokiej precyzji, ustawiać preferencje sprzątania dla konkretnych obszarów i dostosowywać harmonogramy sprzątania.

RE4 Plus to prawdziwy krok naprzód w rozwoju technologii, który sprawia, że sprzątanie to nie tylko konieczny obowiązek, ale również przyjemne doświadczenie – dodaje Ewa Tokarska. - W przypadku RE4 Plus skupiliśmy się nie tylko na zaawansowanych funkcjach i wygodzie, ale także już na etapie projektowania stworzyliśmy produkt, który jest przyjazny dla środowiska. Podczas gdy RE4 Plus odkurza, zamiatania, myje i automatycznie opróżnia się, jego użytkownicy mogą cieszyć się swoim wolnym czasem, jednocześnie przyczyniając się do lepszej przyszłości.

O nagrodzie European Green Award

The European Green Award to nagroda non-profitowa, która przynosi krajowe i międzynarodowe uznanie dla wyjątkowych osiągnięć firm oraz osób indywidualnych. Przyznawana przez międzynarodowe jury ekspertów, nagroda wyróżnia zielone, sprawiedliwe i innowacyjne produkty, zrównoważony design, zielone marketing oraz osoby, które w Europie wykonały doskonałą pracę na rzecz zrównoważonego rozwoju. Celem European Green Award jest istotny wkład w przekształcenie Europy w nowoczesną, efektywną pod względem zasobów, uczciwą i konkurencyjną gospodarkę przyszłości. Andrea Grimm, współzałożycielka Europejskiego Instytutu Zastosowanej Zrównoważoności, wyjaśnia: „Naszą nagrodą chcemy przyczynić się do transformacji biznesu, nauki i społeczeństwa, czyniąc widocznymi „mistrzów zielonej zmiany” i ich osiągnięcia.

O firmie EZVIZ

Od 2013 roku EZVIZ zajmuje się wprowadzaniem „wygodnego życia” do każdego domu – oznacza to, że tworzy proste, ale funkcjonalne urządzenia i sprzęt smart home, aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Jako światowy lider w dziedzinie inteligentnych zabezpieczeń domowych, EZVIZ kreuje przyszłość inteligentnego domu i życia poprzez nieustanne wprowadzanie innowacji technologicznych, wytwarzanie niezawodnych produktów wysokiej jakości i godne zaufania usługi w chmurze. Firma jest obecna w ponad 130 krajach i zaufały jej już miliony użytkowników i rodzin.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Lider Starachowice ma nowe propozycje na lato 2024 Biuro prasowe
2024-07-17 | 14:00

Lider Starachowice ma nowe propozycje na lato 2024

Miniaturowe akumulatory oraz kabel USB-C do akumulatorów litowo-jonowych. Na wakacyjne wojaże i nie tylko Lato to czas wakacji, wczasów i wyjazdów. Podczas nich często
AGD i RTV Najnowszy smartfon realme 12 trafi do Polski już 19 lipca
2024-07-12 | 12:00

Najnowszy smartfon realme 12 trafi do Polski już 19 lipca

Smartfon realme 12 wyposażony jest w pojemną baterię 5000 mAh oraz technologię ładowania  SuperVOOC 67W, pozwalającą osiągnąć poziom naładowania od 0% do 50% w zaledwie
AGD i RTV Jednolita obudowa i duża pojemność – nowa lodówka TCL Free Built-In
2024-07-09 | 11:50

Jednolita obudowa i duża pojemność – nowa lodówka TCL Free Built-In

08.07.2024, Warszawa] – Obecnie coraz więcej uwagi poświęca się zrównoważonemu rozwojowi i zdrowiu. Lodówka TCL Free Built-In jest odpowiedzią na potrzeby ludzi, ale też

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Większość małych i średnich firm przez całą swoją działalność nie zmienia banku. Wysoko oceniają dostępność do usług bankowych

Mikro-, małe i średnie firmy są surowymi recenzentami usług bankowych, ale mimo to ich ocena pozostaje dość wysoka – mówi Wojciech Terlikowski z CBM Indicator. Kredyt bankowy jest drugim – po środkach własnych – najpopularniejszym źródłem finansowania działalności MŚP, ale firmy chętnie korzystają również z kredytów inwestycyjnych czy kart kredytowych. Są zainteresowane także dodatkowymi usługami ze strony banków, np. doradztwem przy pozyskiwaniu środków UE. Ekspert wskazuje, że to przekłada się na lojalność klientów – przedsiębiorcy przywiązują się do banków i rzadko je zmieniają.

Przemysł

W Polsce rośnie tempo robotyzacji. Pod względem zaangażowania robotów w przemyśle przegrywa wyścig z innymi krajami regionu

Z niemal 18 tys. robotów zainstalowanych w sektorze przetwórstwa przemysłowego Polska znajduje się na szóstym miejscu w UE. Jednak na 10 tys. pracowników zatrudnionych w tej branży przypada 54,6 robota, znacznie mniej niż nie tylko na Zachodzie, ale i w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Jednocześnie 76 proc. przedsiębiorców badanych przez Polski Instytut Ekonomiczny zgadza się, że robotyzacja i automatyzacja będzie coraz bardziej stanowiła o przewadze konkurencyjnej firm na rynku.

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.