Robert Lewandowski i konkurs Huawei – do wygrania spotkanie z Kapitanem kadry
Robert Lewandowski, ambasador Huawei zaprasza swoich fanów za pośrednictwem Instastories do konkursu, w którym do wygrania jest unikalne spotkanie z jego uczestnictwem. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zakup jednego ze smartwatchy Huawei z serii Watch GT 2, Watch Fit lub Watch 3, zarejestrowanie się na huawei.pl i odpowiedź na pytanie kreatywne. Zgłoszenia można przesyłać do 9 sierpnia.
Aby powalczyć o spotkanie z Robertem Lewandowskim, wystarczy zarejestrować się lub zalogować na huawei.pl, a następnie kupić jeden ze smartwatchy, w tym najnowsze smartwatche z serii Watch 3 (w konkursie mogą wziąć udział również osoby, które kupiły już smartwatch Huawei, jednak nie wcześniej niż 17 czerwca). Kolejnym krokiem jest wysłanie zgłoszenia na konkursrobert@huawei.com wraz z odpowiedzią na pytanie „Jakie cechy lub funkcje smartwatchy Huawei najbardziej pasują do Roberta Lewandowskiego i dlaczego?”. Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wybranych 25 najciekawszych odpowiedzi, a ich autorzy otrzymają możliwość osobistego spotkania z Robertem Lewandowskim. Spotkanie odbędzie się we wrześniu. Regulamin promocji dostępny jest na stronie: https://consumer.huawei.com/pl/offer/watch-konkurs/.
Huawei Watch 3 i Watch 3 Pro – najnowsze flagowe smartwatche marki, działające w oparciu o system operacyjny HarmonyOS – zostały zaprezentowane 2 czerwca podczas globalnej premiery. Urządzenia, oprócz długiego czasu pracy na jednym ładowaniu i funkcji monitorowania zdrowia i aktywności fizycznej, wyposażone są w nowe funkcje, w tym mierzenie temperatury skóry czy wykrywanie upadku.
Seria Huawei Watch 3 – szlachetny design i wygoda użytkowania
Najnowsza seria Huawei Watch 3 wyróżnia się eleganckim designem oraz mnogością inteligentnych funkcji, w tym nowościami, które nie były dostępne w poprzednich modelach marki. Tarcza zegarków z serii Watch 3 pokryta jest wysokiej jakości szkłem, a dzięki zastosowaniu nanopowłoki ochronnej, wyświetlacz jest odporny na zarysowania i ślady odcisków palców.
Spód koperty w Huawei Watch 3 Pro wykonany jest z przyjaznego dla skóry, ceramicznego materiału – dzięki temu jego powierzchnia jest przyjemna w dotyku i gładka, co pomaga w stałym i dokładnym monitorowaniu tętna. Tarcza zegarka wykonana jest ze stopu tytanu klasy lotniczej, połączonego z kryształami szafiru, co gwarantuje najwyższą jakość i trwałość. Obrotowa koronka umożliwia wygodne, precyzyjne powiększanie i pomniejszanie obrazów oraz sterowanie opcjami menu.
Bateria w Watch 3 Pro działa nawet do 3 tygodni na jednym ładowaniu w trybie ultra, 7 dni w trybie LTE oraz 5 dni w trybie smart (podczas korzystania z funkcji eSIM). Model Watch 3 w trybie ultra umożliwia do 2 tygodni pracy na jednym ładowaniu, natomiast w przypadku korzystania z eSIM – do 3 dni. W obydwu modelach, zaledwie 10 minut bezprzewodowego ładowania pozwala na uzupełnienie energii baterii do 20% i 15 godzin pracy w trybie LTE.
System HarmonyOS w najnowszej serii smartwatchy przynosi również nowy wygląd interfejsu wyświetlacza – menu aplikacji jest oparte na motywie szachownicy, dzięki czemu odczytywanie informacji jest proste i wygodne. Huawei Watch 3 Pro umożliwia korzystanie z tarcz w formie interaktywnej, dzięki możliwości tworzenia spersonalizowanych animacji oraz wgrywania zdjęć czy filmów (wideo w zwolnionym tempie lub filmów poklatkowych).
Jeszcze łatwiejsza komunikacja
Smartwatche z serii Watch 3 obsługują usługę eSIM, dzięki czemu użytkownik może korzystać z tego samego numeru telefonu w smartfonie i w smartwatchu. Smartwatche obsługują również tryb SOS, dzięki któremu w nagłych przypadkach można połączyć się telefonicznie z lokalnymi służbami ratunkowymi. Urządzenia wyposażone są w funkcje umożliwiające śledzenie informacji o taksówkach czy statusu lotu podczas podróży, bez konieczności wyjmowania smartfona.
W serii Watch 3 znajduje się również preinstalowany sklep z aplikacjami AppGallery, który umożliwia instalowanie dodatkowych aplikacji na urządzenie.
Zdrowie i kondycja pod kontrolą
Smartwatche z serii Watch 3 obsługują aż 100 trybów sportowych, w tym 19 profesjonalnych dyscyplin, 12 rodzajów aktywności na świeżym powietrzu oraz 7 treningów halowych. Urządzenia rejestrują kluczowe dane, takie jak czas trwania treningu, spalone kalorie, tętno, postęp ćwiczeń czy czas regeneracji. Huawei Watch 3 i Watch 3 Pro wyposażone są w precyzyjny czujnik, który wykrywa temperaturę skóry na nadgarstku, dzięki czemu monitoruje zmiany temperatur i wyświetla przypomnienia, jeśli istnieje ryzyko wystąpienia gorączki. Urządzenia obsługują także ulepszoną technologię TruSeen™ 4.5 z całodobowym monitorowaniem pulsu oraz natlenienia krwi SpO2, a także możliwość mierzenia poziomu stresu i jakości snu.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.