Rittal otwiera centrum wstępnego montażu dla rozdzielnic niskiego napięcia
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Transformacja energetyczna wymaga przebudowy i rozbudowy infrastruktury elektrycznej, co powoduje zwiększone zapotrzebowanie na rozdzielnice niskiego napięcia. Aby wspierać swoich klientów w mechanicznym montażu systemów firma Rittal otwiera w Gerze serwis wstępnego montażu rozdzielnic niskiego napięcia. Pozwala ono na konfigurację, wstępny montaż i dostawę zgodną ze specyfikacją klienta szaf sterowniczych VX25 Ri4Power z systemami szyn zbiorczych i wyłącznikami.
Klienci, którym zależy na skoncentrowaniu się na swoich głównych kompetencjach, będą mogli w przyszłości skorzystać z gotowych szaf sterowniczych do rozdzielnic głównych niskiego napięcia. „Jeśli klienci skorzystają z usług naszego nowego centrum - Rittal Application Center, to przejmiemy za nich część łańcucha tworzenia wartości. Dzięki temu nasi kontrahenci będą mogli intensywnie skoncentrować się na właściwej rozbudowie swoich urządzeń i przyspieszyć proces produkcji” mówi Raphael Görner, dyrektor ds. rozwiązań energetycznych w Rittal.
W nowym centrum wstępnego montażu Rittal szafy sterownicze będą konfigurowane z systemami szyn zbiorczych i w razie potrzeby z wyłącznikami, zgodnie ze specyfikacją klienta. Wstępny montaż można zakupić jako usługę, co jest szczególnie atrakcyjne dla firm, które nie mają rozbudowanego parku maszynowego, niezbędnego know-how lub zasobów ludzkich, aby samodzielnie przeprowadzić obróbkę miedzi i montaż. Po montażu szafy będą dostarczane do klientów w celu dalszej obróbki.
W sytuacji kiedy usługi montażowe będą wykonywane bezpośrednio przez specjalistów firmy Rittal, można będzie wyeliminować wiele mechanicznych etapów procesu u klienta. Oznacza to szereg korzyści i znaczne odciążenie produkcji - poprzez znaczącą redukcję złożoności, co pozwala oszczędzać czas i redukować koszty oraz poprzez eliminację koniecznych szkoleń. Dodatkowo usługa montażu wstępnego Rittal zapewni konstruktorowi urządzeń stałą, wysoką jakość oraz zminimalizuje ryzyko popełnienia błędów wynikających z braku doświadczenia w konfigurowaniu systemu.
System Rittal VX25 Ri4Power to bezpieczna, sprawdzona pod względem typu rozdzielnica niskiego napięcia do maszyn, urządzeń i rozdziału mocy. System modułowy może być zestawiony zgodnie ze specyfikacją klienta za pomocą darmowego internetowego konfiguratora „Power Engineering” i jest odpowiedni do stosowania z otwartymi oraz kompaktowymi wyłącznikami mocy wszystkich znanych producentów. Dzięki temu konstruktorzy urządzeń będą mogli elastycznie dopasować się do różnych wymagań swoich klientów i poprzez strategię wielu dostawców zabezpieczyć zdolność do realizacji dostaw.
Rittal Application Center - tworzenie wartości „na żywo”
Rittal Application Center to miejsca, gdzie obecni i nowi klienci wspólnie z ekspertami z Eplan i Rittal mogą pracować nad swoimi projektami, poznawać nowe technologie i sprawdzać je w praktyce pod kątem efektywności w rzeczywistych środowiskach warsztatowych, a także doświadczyć korzyści płynących z rozwiązań systemowych i techniki automatyzacji. Już wkrótce nowe Rittal Application Center zostanie otworzone w Polsce, dla naszych lokalnych klientów.
Materiał zdjęciowy
Aby wspierać klientów w mechanicznym montażu systemów, Rittal otwiera w Rittal Application Center w Gerze pierwszy serwis wstępnego montażu rozdzielnic niskiego
Dynamiczny rozwój energii odnawialnej w Polsce. Czy atom może go przyśpieszyć?
Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną
Inbank sfinansuje zieloną transformację tysięcy Polaków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.